Pek kolay itiraf edilen bir durum değil bizim ülkemizde ama inanın biz Türkler bu statüde bir ilişkiye gayet açığız ve pek çok kişi hayatında böyle bir dönemi en az bir kez yaşamıştır. Bazılarına göreyse bu, bir yaşam tarzı. Problemsiz, sorumluluk almadan ve gelecek planları yapmadan bir ilişki yaşamanın hafifliği bazen çok cezp edici olabiliyor. Nasılsa kurallar baştan belli ve kalp kırılması yok diye düşünülüyor. Kimileri de bu tür ilişkilere hiç sıcak bakmıyor. Bazılarına göreyse bu durum mecburiyetten. Çünkü artık kimse sorumluluk istemiyor ve bir ilişkiyi taşıyamıyor, seksi herkesle yaşamak da pek kolay değil. O nedenle ‘seks arkadaşı’ denen ama ‘yalan dünya’ya ait bir kavram mevcut. Ne kadar yalan dünya, ne kadar gerçek bilmem ama kabul etmek zorundayız ki, sadece seks için görüşülen partnerler varlar ve pek çok kişi de hayatından memnun.

Peki onu nasıl seçersiniz?
Kimi boyuna posuna, kaşına gözüne bakıp seçiyor; kimi libidosuna göre. Libidosuna göre seçmek sanki daha mantıklı gibi görünüyor.

Bazıları ise “Ben hijyenik, suskun ve çalışkan olanını severim” diyor ki, hak vermemek elde değil. İşte size tecrübeli insanlardan seçim yapma tüyoları:

En iyileri evli olanlar
Çünkü başınıza bela olamaz. Gündüzleri tercih edeceğinden geceleriniz size kalır. Evlilerin bu oyunda kuralları daha iyi bildikleri ve düzenlerini bozmamak için, kaybedecekleri daha fazla şey olduğundan sizin rahatınızı bozacak durumlar yaratmayacakları kesin.

Sakın sürekli karısını, çocuklarını, evlilik ve iş problemlerini anlatmasına izin vermeyin. ‘Seks arkadaşı’ olmakla ‘sevgili’ olmayı karıştırmayın, tabii o da karıştırmasın.

Libidosu yüksek, erken boşalma ve performans problemi olmayan birini seçmelisiniz. Bazen aşk nedeniyle bu problemler göz ardı edilse de, bunlar seks arkadaşında affedilir durumlar değil tabii. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yapılacak tek şey “Tatlım, gitme zamanı” demek. Bir ürolog kartvizitini eline sıkıştırmayı da unutmayın.

Yapışkan olmamalı. Sürekli aramamalı, sevgiliniz olmak için uğraşmamalı ve sınırlarını bilmeli. Özel hayatınız için bir tehdit oluşturmamalı. Yoksa başınız belada demektir. Eğlence, kabusa dönüşebilir. Eğer kabusa döndüyse, adresinizi, telefon numaranızı değiştirin. Kapıda ağlayan, gözü yaşlı uzun elektronik postalar atan, kabadayılık yapanı iyi değildir.