O yıllara meydan okuyan bir ikon! Ünlü Hollywood yıldızı Jennifer Aniston geçtiğimiz günlerde 47 yaşına bastı! Kusursuz fiziği ve muhteşem cildi ile herkesin imrenerek baktığı güzel oyuncu formunu nasıl koruduğunu ve bebeksi cildini neye borçlu olduğunu Instyle dergisine anlattı…

Kırışıklarınızdan çok cildinize odaklanın
Ciltteki kırışıklıklardansa parlak ve genç gösteren bir cildin daha önemli olduğunu vurgulayan Aniston, cilde zarar vermeyen cilt yenileme işlemlerinin çok ferahlatıcı olduğunu ve çok verimli sonuçlar verdiğini söylüyor.

Az makyaj yapın
“Az her zaman daha iyidir” diyen Aniston, ilk başlarda kendisinin de çok makyajla iyi göründüğünü düşündüğünü söylüyor. Sonrasında doğal güzelliği ile barıştığını ve kendini az makyajla daha iyi hissettiğini de ekliyor. Su, uyku ve güneş korumasıyla cildinizi harika gösterebilirsiniz diyen güzel oyuncu, sadece renkli nemlendirici kullandığını söylüyor.

Güneş kremini asla unutmayın
Gençken tenini bronzlaştırmak için her şeyi yaptığını söyleyen Jennifer Aniston, çok bilgisiz olduğunu itiraf ediyor. Cildi sağlıklı göstermek için pek çok gelişme yaşandığını ve artık güneşlenmenin çok da mantıklı olmadığını da söylüyor. Zaman zaman hala güneşlendiğini söyleyen Aniston, ara sıra D vitamini depolamanın iyi olduğunu ama güneş koruyucuyu hiç ihmal etmemek gerektiğini de ekliyor.

Beslenmeye dikkat edin
Her şeyi ılımlı yapmaya dikkat edin diyen güzel oyuncu, beslenme düzeninin ağırlıklı olarak organik sebzelere ve proteine dayalı olduğunu söylüyor. Kahvaltıda genellikle avokado ve smoothie içen oyuncu, süt ürünleri ve şekerli yiyeceklere bir sınır koymaya çalıştığını ama bunun çok katı bir sınır olmadığını ekliyor. Peynir, makarna ve Meksika yemeğine bayıldığını da itiraf ediyor.

Odağınızı değiştirin
Güzelliğin mükemmel vücut ve genç görünen bir ciltle çok da alakası olmadığını ekleyen Aniston, asıl güzelliğin görüntüyle değil kişinin içiyle alakalı olduğunu söylüyor.