İyileştirme özelliği
Bal sadece boğazınızdaki enfeksiyonu iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda cildiniz için de iyileştirici özelliğe sahiptir. Muhteşem bir antiseptik olan bal, yanıkları ve küçük kesikleri dezenfekte etmek için kullanılabilir. Ayrıca çatlak dudakları tedavi etmek söz konusu olduğunda en az dudak nemlendiricisi kadar etkilidir. Sivilceler ve sivilce izlerinin tedavisinde de kullanılabilir.

Temizleyici özelliği
Balın antibakteriyel özelliğini artık hepimiz biliyoruz. Araştırmalar balın MRSA gibi korkunç cilt enfeksiyonlarının büyümesini yavaşlattığını gösteriyor. Bu kadar ciddi bir enfeksiyonda bile etkiliyse sivilce gibi basit problemlerde nasıl etkili olacağını siz hesaplayın. Tek yapmanız gereken balı bütün yüzünüze maske olarak veya sadece sivilcelere uygulamak.

Peeling özelliği
Balda bulunan glukonik asit, ölü deri hücrelerinden kısa sürede kurtulmaya yardımcı olur. Böylece cildiniz daha iyi, pürüzsüz ve sağlıklı gözükür. Ayrıca son derece doğal ve yumuşak olduğu için sonrasında herhangi bir tahriş meydana gelmez.

Yatıştırıcı özelliği
Anti-inflamatuar özelliğiyle bal, sadece boğazınızı yatıştırmakla kalmaz cildinizi de yatıştırır. Kırmızılıkları, iltihabı ve irritasyonu azaltır. Egzamaya da iyi gelir.

Yumuşatıcı özelliği
Yumuşacık bir cildi sahip olmak istiyorsanız bal maskesi harikalar yaratabilir. Bal, sadece anlık değil kalıcı nemlendirme etkisine sahiptir. Kendinizi sadece bal maskesiyle sınırlandırmayın; balı bütün vücutta kullanabilirsiniz. Ellerinizde veya dirseklerinizde kuruluk varsa, cildinizin başka bölgelerinde kuruluklar varsa bal tedavisini deneyin.

Güzelleştirici özelliği
Günümüzde çoğu kadın normal bir görünümden ziyade ışıltılı bir görünüm elde etmek istiyor. Bu ışıltı için pahalı aydınlatıcılara falan ihtiyacınız yok. Bal, kan dolaşımını arttırır ve cildinizin parlamasını sağlar.