Hemen hemen her kadın, her gün en az bir kere makyaj yapmaktadır. Bazen birkaç saatini buna ayırması gerekebilir kadınların. Ama çok fazla vakit harcamadan hızlı bir şekilde makyaj yapmak da mümkün. Düşünüldüğü kadar da zor değil üstelik.

Ne kadar aceleniz olursa olsun, cildinizi ihmal etmeden mutlaka makyaj öncesi krem sürüp cildinizi nemlendirmelisiniz. Cildinizi kuru ve yağlı bir şekilde bırakmamalısınız. Makyajı temizledikten sonra da nelmendirici krem sürmelisiniz.

Günlük makyajda çok fazla fondöten pek tavsiye edilmez. Ayrıca cilt tipinize göre canlılık ve pürüzsüzlük kazandıracak bb veya cc krem kullanabilirsiniz. Bu sayede fondöten yerine cildi besleyen kremi kullanarak fayda da sağlamış olursunuz. Fondöten sürecekseniz de bunu yine cilt tipinize göre seçmeniz gerekiyor.

Gözlere gelince; göz altı morlukları da birçok kadının kabusudur desek yanlış olmaz. Günlük makyajda bunları da kapatmayı isteyebilirsiniz. Biraz pastel tonları kullanarak gözlerinizi daha çekici hale getirebilirsiniz. Tercihinize göre ince bir eyeliner veya kalem kullanabilirsiniz. Kirpiklerinizi biraz kıvırıp rimel ile ön plana çıkarabilirsiniz. Kaşlarınızı belirginleştirmek için de beyaz kalem kullanabilirsiniz.

Hızlı bir makyaj için hafifçe uygulayacağınız allık yeterli olacaktır. Göz makyajında kullandığınız renklere uygun hafif bir ruj ile de makyajınızı bitirebilirsiniz.

Bunların hepsini biraz da el çabukluğu ile 15-20 dakika gibi bir sürede bitirerek günlük makyajınızı tamamlayabilirsiniz.