Stiletto, her kadının vazgeçilmezlerinden biridir. Kadınların acılarına katlandığı nadir şeylerden birisi olabilir.

Stiletto Ayakkabı Nedir?
Stiletto, ince topuklu ve sivri burunlu topuklu ayakkabı modelinin ismidir. Topuk boyları olarak 3 farklı modeli bulunmaktadır. 8 cm topuklu, 10 cm topuklu ve 12 cm topuklu. 3 farklı topuk boyuyla standart olarak bildiğimiz stilettolar, ayakkabı üreticileri tarafından farklı boylarda üretiliyor da olabilir fakat genellikle moda ünlülerinde gördükleriniz 10 ve 12 cm topuklu modelleridir.

Stiletto ayakkabı, kadınların kendini daha seksi ve kendine güvenli hissettiğini gösteren bir model aslında. Stiletto üzerinde daha uzun va zarif göründüğünü düşünmektedir kadınlar. Modeli gereği anatomiye çok uygun olmasa da bu iddalı modeli sıklıkla tercih eder hale gelirler.

Stiletto Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?
Stiletto ayakkabılar, giydiğiniz her şeyi olduğundan daha zarif gösteriyormuş havası katsa da genellikle şık bir stil oluşturulacaksa tercih ediliyor. Mesela akşam yemek davetlerinde, düğünlerde ve kokteyllerde şıklığınızı bir seviye üste taşıyarak tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayabilir.

En güzel kombinler için kullanacağız her parçayı özenle seçmelisiniz. Özellikle biraz daha spor şık davetlerde ya da etkinliklerde dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız, gündüz saatlerinde stilettonuzu bir jean ile kombinleyebilirsiniz.

Stiletto, elbise ya da eteklerle de giyilebilir. Özellikle ayak bileklerinize tüm dikkati toplayacağınızı bilmelisiniz. Ayak bilekleriniz normalden çok kalınsa, biraz daha farklı modelleri tercih ederek bunu gizleyebilirsiniz.

En güzel stiletto kombinleri arasında yer alacak en önemli parçalar elbise ve eteklerle olan kombinlerdir. Stiletto bacaklarınızın zarafetini daha ön plana çıkardığı için sizi günün her saati en şık yapacaktır. Bu yüzden beğendiğiniz stilettolarınızı yanınıza alıp elbise ve etek denemeye koyulabilirsiniz.

Özellikle iddialı renklerde kullanacağınız stilettolar sizi klasik modelleri ve renkleri tercih edenlerden bir adım öne taşıyacaktır. Bahar ve yaz aylarında ayakkabı alışverişine çıkacaksanız mutlaka renkli bir stiletto satın almayı unutmayın!

Elbette desenli ve renkli stilettolar ve desenli pantolonlarda bu yılın öne çıkan trendlerinden!

En güzel stiletto, elbette kıyafetinizle en iyi uyumu sağlayandır. Stilettonuz ile giymek istediğiniz jean ve pantolonlarınızın paça genişliklerine dikkat etmelisiniz. Ne çok bol ne de orta bollukta olmalıdır. Stiletto ve jean birbirini çok iyi tamamlayan iki parçadır.

Bunu gösterebilmek için de dar paçalı, slim fit jeanler tercih etmelisiniz. Ya da paçası çok bollaşmayan ve katlanan boyriend jeanlar ile kullanabilirsiniz.

Dilerseniz deri pantolonlarla da çok seksi bir görünüm elde edebilir ve bu görünümü bol gömleklerle tamamlayabilirsiniz.