İlkbahar aşık olmakla anılan mevsim. Çiçekler açıyor, hava ısınıyor; aylarca içine gizlendiğimiz yün kazak ve pantolonlardan kurtulup tiril tiril giyinmenin, havayla birlikte hafiflemenin de vakti geldi. Kasvetli kış ayları sizin için bir de ayrılık sürprizi hazırlamışsa, yeniden birileriyle olmak ve mevsimin haklı namına katkıda bulunmak istemeyebilirsiniz ama doğadaki hareketlenmenin tadını yalnızlığın getirdiği avantajlarla değerlendirmek isteyebilirsiniz:

Bir akşamüstünüzü çok sevdiğiniz ancak uzun zamandır vakit ayıramadığınız eski arkadaşlarınızı aramaya ayırabilirsiniz. Kahkahalarla birlikte anılan zamanlar yenilerini yaratmak için sabırsızlanmanıza sebep olacak ve kendinizi birkaçı ile buluşmaya giderken bulacaksınız.

Macera dolu bir yarışa, maratona ya da herhangi bir açık hava sporuna katılın, kalabalık bir grupla güzel bir aktivitede bulunmaktan daha iyi bir moral yükseltici olamaz.

Şehirde bir ya da birkaç arkadaşınız ile yemek/kahve/ çikolata tatmaya çıkın. Bu çok eğlenceli olacaktır ve muhtemelen bundan sonra favoriniz olacak yenimekanlar keşfetmeniz için de çok güzel bir bahane. Yaşadığınız şehre kendinizi yeniden takdim etmek ve keyif dolu yepyeni hatıralar kazanmanız da can sıkıcı yakın gelecekten kurtulup, yola devam etmenizi kolaylaştıracaktır.

Mıntıka temizliği, ağaç dikimi ya da bir sosyal grup aktivitesi için gönüllü olun. Bir sürü yeni insanla tanışacaksınız ve pozitif etkisi olan bir eylemde bulunarak bir nebze de olsa duygusal açlığınızı dindirebileceksiniz.

Arkadaşlarınızla civar sayfiyelere günübirlik yolculuğa çıkın. En fazla 2-3 saatlik mesafede bir destinasyon belirleyin ve yol için favori şarkılarınızdan oluşan bir cd hazırlayın. Güzel bir öğle yemeği, biraz yürüyüş ve sonra geri dönüş… Uzaklaşmak ve eğlenmek, kısa bir zaman için de olsa, hayattaki güzelliklerle ilgili hafızanızı tazelemeye yardımcı olacaktır.

İlkbahar senenin en güzel zamanı ve yaşama geri dönmek için de çok uygun. Yaşadığınız sıkıntı dolu günleri atlatmanızı kolaylaştıracak güzellikteki bu aydınlığın size yardım etmesine izin verin.