1. Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş


Erkeklerin, kadında meme ve uzun bacağa ilgi duyduğu düşüncesi oldukça yaygın. Ancak bir araştırmaya göre, uzun süreli ilişkilerde erkelerin ilgi duyduğu özellik, ne uzun bacak ne de büyük göğüsler…

2. Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş


Cambridge Üniversitesi’nde görevli bir evrimsel biyoloğun iddiasına göre, büyük bir meme ve upuzun bacaklara sahip olmak, batı kültürü tarafından kadınlığın özeti olarak varsayılsa dahi olay, gelecekteki çocukları için bir anne seçmeye geldiğinde erkekler farklı bir özelliğe ilgi duyuyor. Bu durumda kadınların zihinsel gücü öncelik kazanıyor.

3. Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş


Araştırmayı yürüten Profesör David Bainbridge, uzun süreli bir eş arayan erkekler için en etkileyici niteliğin zeka olduğunu ve bu durumun, seçilen eşin büyük ihtimalle sorumluluk sahibi bir ebeveyn olacağını gösterdiğini söylüyor. Ayrıca bu, söz konusu kadının zeki ebeveynler tarafından dünyaya getirildiği ve bu yüzden çocukluk dönemlerini pek çoklarına göre daha dolu ve anlamlı geçirdiği anlamına geliyor.

4. Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş


Profesör Bainbridge, memelerin simetrik olması durumunda büyüklüğünün önemsenmediğini belirtiyor.
Erkekler, kadınlarda bacakların uzunluğundan ziyade düz olmasını önemsiyor. Çünkü eğri, düz olmayan bacakların raşitizm gibi gelişimsel bir hastalığı akla getirdiğini söylüyor. Düz bacaklar ise genetik sağlığın bir ifadesi olarak değerlendiriliyor ve bu durum daha etkileyici oluyor. Anketlerin gösterdiğine göre, çoğu erkek ortalama uzunluğunu tercih ediyor.

5. Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş


Bainbridge, ‘’Aslında büyük memelerin asimetrik olması daha muhtemeldir ve erkekler simetriden daha çok etkilenir. Ve simetrik olmayan memeler kadını daha yaşlı gösterirler ve şu bir gerçek ki erkekler genç kadınları daha çok sever.’’