Kendall’ın gözlük zevki son bir senede fazlasıyla değişti. Gerçek bir Kardashian gibi oversized gözlükler takan Kendall, son dönemde kalbini fütüristik gözlüklere kaptırdı. 2000’lerden fırlayan egzantrik gözlük modelleri, Kendall’ın eklektik stilinin kusursuz tamamlayıcısına dönüştü!

Z jenerasyonunun ilham perisi Kendall, cinsiyetsiz moda anlayışının da öncü isimlerinden. Oversized palto tercihlerini ve erkek gardrobundan çaldığı büyük kesim parçaları, umursamaz tavrıyla taşımakla kalmıyor, stiline hüküm süren maskülen etkiyi feminenliğiyle birleştirerek it-girl ünvanının hakkını veriyor.

Başarılı model Kendall, giyinirken vücudunun avantajlarını kullanmaktan çekinmiyor. Uzun bacaklarının avantajını stilinin ikonik parçalarından biri olan yüksel bel denim pantolonlarla kullanmaya bayılıyor.

Kendall’ın yenilikçi moda tavrı, avangard trendlerle buluşunca Kendall cool stilinin sınırlarını zorluyor. Kendall’ın Matrix filminden ilham alan deri ceketleri, onun neden yeni nesil stil ikonu olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Eğer bel çantası konusunda stil ilhamı arıyorsanız, Kendall bunun için en doğru isim. Zaman makinesinden fırlayan bel çantaları bir diğer deyişle fanny bag’ler, Kendall için gelir geçer bir moda akımı olmaktan çıktı ve onun stil obsesyonuna dönüştü. Kendall’ın bel çantaları için stil koduysa retro trend’in kendisine uygun olan vintage modelleri.

Kenny, sokak stilinde umursamaz ve cool olmak istediği zamanlarda kurtarıcısı groupie tişörtler oluyor. Üzerinde sevdiği müzik grubu ya da müzisyenlerin olduğu baskılı tişörtler, Kendall’ın yalnızca stilinin değil, ayrıca tasarımcı kimliğinin de parçası. Oversized groupie tişörtler, kardeşiyle giyim markaları olan Kendall+Kylie’nin de en hip parçalarından diyebiliriz.

Aşırı küçük/aşırı büyük, aşırı uzun/aşırı kısa, Kendall’ın stil kodları desek yanlış olmaz! Konu crop top olunca Kendall, cesur tavrını ortaya koymaktan çekinmiyor. Göğüs altı dekolteli, mini croptoplarıyla sokakları podyuma çeviriyor.

Kendall, Kardashian-Jenner klonunun aksine duru güzelliğiyle büyülüyor. Kendall’ın sadık kaldığı güzellik sırrıysa kesinlikle karakterli topuzları; XL küpelerine eşlik eden şımarık yüksek topuzu, dinamik stilini tamamlayan yarım tepe topuzu ve favorisi olan cool ense topuzu.

Kendall, stil ögelerini birleştirirken gerçek bir trend avcısı. Sezonun sevdiği trendlerini, şahsına münhasır stiliyle birleştirerek eklektik ve özgün bir stil ortaya koyuyor. Genç it-girl, moda dünyasına cool ve hip stiliyle ilham vermekle kalmıyor, ayrıca modanın soluğunu tutan stiliyle gelecek trendlerin de habercisi oluyor.

Kendall’ın tek parça stil tercihi genelde modelin bedenini kavrayan mini elbiselerden yana oluyor. Elbise zevki, retro olan Kendall’ı genellikle sokak stilinde romantik-mini elbiseleri içinde buluyoruz.

Kendall’ın favorisi aksesuarı, kulağından çıkarmadığı geometrik küpeleri. Stilini uçlarda yaşamayı seven Kenny, XXL halka küpeleri olmadan sokağa çıkmıyor.

Kendall’ın radikal ayakkabı seçimleri, stil oyununu hep bir adım ileriye taşımasını sağlıyor. Uzun bacaklarının avantajını XL çizmelerle kullanmayı seven Kendall, çizme dışında da şeffaf stilletolarıyla modern zamanın it-girl’ü olduğunu hatırlatıyor.