Ana Sayfa Etiketler Kadınlar

Etiket: Kadınlar


Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?

0

481 kadının incelendiği araştırmada kadınların %80’inin orgazm taklidi yaptığı ortaya çıkarıldı.

Araştırmanın sonuçlarına göre kadınlar 4 sebepten ötürü orgazm taklidi yapıyor.

En sık verilen cevap eşlerinin kendilerini kötü hissetmesini engellemek olduğu görüldü.

İkinci sebep ise korku ve güvensizlik hissi. Seksin pozitif bir his yaratmasını ve kendilerinizi iyi hissetmek için taklit yapıyor.Ayrıca  orgazm taklidini gerçekten orgazm olmak umuduyla yaptığı da belirtildi.

Verilen cevaplardan sonuncusu ise pek şaşırtmıyor. Kadınlar cinsel ilişkiyi sonlandırmak istedikleri için orgazm taklidi yapıyor.

Psikologlar orgazm olmak umuduyla taklit yapan kadınların durumunu benzer örneklerle açıklıyor. Deprepyondaki hastaların mutlu olmak için gülümsediğini söyleyen uzmanlar “Gülümsemek mutluluk hormonunun salgılanmasını tetikliyor ve başta sahte olan gülücükler devamında kişinin gerçekten mutlu olmasını sağlıyor” diyor.

Aldatan İnsanlar Hakkında Şaşırtan Gerçekler!

0

En çok hangi müzik türünü dinleyenler aldatıyor? Aldatan bazı erkekler neden bu sırrı ele verecek ipuçları bırakıyor ya da insanlar sadece mutsuz olduğu için mi aldatıyor? İşte yanıtları.

Aldatmak bir yardım çığlığı mı?

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Aldatan bazı erkekler bu sırlarını açığa çıkaracak izler bırakabiliyorlar. Ortak kullanılan bilgisayarda açık bırakılan e-mailler, yakadaki ruj izi, telefonunu bir dakika bile yanından ayırmaması gibi… Acaba aldatmak için dahi olsa yeterince zeki değiller mi? The Secret of Happy Married Men kitabının yazarı Scott Haltzman buna farklı yaklaşıyor. Ona göre, aldatan kişiler aslında bu durumu partnerlerinin fark etmesini istiyorlar. Aldatmanın, bazen “Yardıma ihtiyacım var” şeklinde bir çığlık olabileceğini söylüyor. Kişinin aldatmaya son vermek istediğini, ancak bunu nasıl yapacağını bilemediği belirtiyor.

Mutsuz oldukları için mi aldatıyorlar?

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Her aldatan kişinin, ilişkisinde katlanılamaz bir noktada olduğu anlamına gelmiyor. Ancak mutlu bir ilişkisi olduğu halde aldatmak da herkes için geçerli değil. Yapılan bir araştırmada, aldattığını belirtenlerin büyük bir çoğunluğunun, gerek hayatlarında gerekse de ilişkilerinde mutlu olduklarını gösteriyor. Bu kişiler, ayrılma peşinde olmadıklarını söylüyorlar.
Rutgers Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, partnerlerini aldatan erkeklerin yüzde 56’sı partnerleriyle mutlu olduklarını belirtiyor. Bu oran kadınlarda yüzde 34.

Hangi tür müzik dinleyenler daha çok aldatıyor?

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Araştırmacılar, cinsiyet farkı olmaksızın aldatanların yüzde 41’inin rock müzik sevdiğini ortaya koydu. Aldatanların yüzde 16’sı ise pop müzik seviyor. Country tutkunlarının yüzde 11, klasik müzik dinleyicilerinin oranı ise yüzde 7 olarak belirtiliyor. Listenin en sonunda ise yüzde 2 ile hip-hop var. Yani en az hip-hop seveler aldatıyor.

Kadınların aldatma nedeni duygusal

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Kadınların aldatma nedenleri erkeklerden farklılık gösteriyor. Aldatma üzerine cinsiyet farklarının etkileri araştırıldığında, kadınları aldatmaya iten temel etken, fiziksel ihtiyaçlardan çok duygusal açlığı kapatmak. Ancak bu durum ilişkinin sonuna gelindiğini de gösteriyor. Duygusal açlık aslında ilişkinin ömrünün sonuna yaklaştığının önemli bir kanıtı.

Kadınlar hamileliğe uygun dönemde daha fazla aldatıyor

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
UCLA araştırmacısı Dr. Martie Haselton, “Bulgularımıza göre, kadınlar partnerlerinin haricindeki erkeklerden en çok adet döngüsündeki hamile kalma şansının en yüksek olduğu dönemlerde etkileniyor. Bu da yumurtlamanın başladığı ya da takiben geçen birkaç gün içerisinde oluşuyor” diyor. Ayrıca, kadınlar bu dönemlerde kendilerini daha seksi hissediyorlar. İki etken birleştiğinde de aldatma isteği perçinlenebiliyor.

Tanıdıklarla aldatma çoğunlukta!

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Yapılan bir araştırmada, aldatmaların yüzde 85’inin iş arkadaşları, arkadaşlar ya da komşular arasında meydana geldiği gösteriyor. Çünkü aldatanlar, hedeflerini öncelikle yakın yerlerden belirliyorlar. İş hayatında bu ihtimal daha da güçleniyor.

Erkekler evliliklerini düzeltmek için aldatıyor!

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Evlilik ve aile terapisti Susan Mandel, eşlerini seven erkeklerin, evliliğin dışına çıkarak evliliklerini koruyabileceklerini düşünebildiklerini belirtiyor. Kabul edilmesi zor ve saçma gelebilir fakat böyle bir mantık da seçilebiliyor.

Erkekler ve kadınlar “aşk”tan ne anlar?

0

Amerikalı psikologlar her iki cinsiyetin de aşka bakış açısını inceledi. Yaşları 20-40 arasında değişen 2000 kadın ve erkekten oluşan grupta yapılan incelemeler sonucu iki cinsiyet arasındaki farklılık dikkat çekti.

Kadınlara aşk denildiğinde ilgi, nezaket, anlayış, saygı, sadakat vb. duygular akla geliyor.

Erkeklere aşk denildiğinde ise güven, hayranlık, uyum, cesaret ve kabullenme gibi duyguları çağrıştırdığı belirtiliyor.

 Psikologlar tarafların aşktan ne anladığının aralarında çatışma yaratan ciddi bir konu olduğuna dikkat çekiyor.

Bir ailede en sık çatışma yaratan konular çocuğun yetiştirilme tarzı, sadakat, cinsel yakınlık ve eleştiriye açık olmak olarak biliniyor. Karşısındakinin görüşlerine önem vermemek boşanma nedeni bile olabiliyor.

Kadınlar Dizileri Sekse Tercih Ediyor

0

İngiliz bilim adamlarına göre kadınlar dizinin yeni bölümünü izlemek için cinsel hayatlarını bile ikinci plana atmaya hazır.

Diziler günlük planı belirliyor
Araştırmada günlük planların dizilere göre şekillendiği de görülüyor. Bazı kadınlar sırf dizileri izleyebilmek adına arkadaşlarına bile yalan söylüyor.

Seks mi dizi mi?
Bir iletişim şirketinin yürüttüğü araştırmada 16 bin İngiliz ankete tabii tutuldu. Araştırmada kadınların %17’sinin dizi izlemeyi eşleriyle romantik dakikalar geçirmeye tercih ettiği görüldü.

Arkadaşlar mı dizi mi?
Katılımcıların yarısı arkadaşlarıyla görüşmek yerine dizi izlemeyi tercih ediyor. %12’si ise aile sohbetlerini dizilerden önceye veya sonraya saklama düşüncesinde…

Din mi diziler mi?
Araştırma ayrıca televizyon programlarının kişilerin inanışları üzerinde de büyük rol oynadığını düşünüyor. Ahlaki ve dini konuları yönetmede televizyonun etkili olduğu düşünülüyor.

Araştırma İngiltere’de yapılmış olsa da sonuçlar ülkemizde çok da büyük farklılık göstermiyor. Diziler ülkemizde de günümüzü planlarken ilk sıralara koyduğumuz maddeler olarak yer alıyor.

Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

0

Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş
Erkeklerin, kadında meme ve uzun bacağa ilgi duyduğu düşüncesi oldukça yaygın. Ancak bir araştırmaya göre, uzun süreli ilişkilerde erkelerin ilgi duyduğu özellik, ne uzun bacak ne de büyük göğüsler…

Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş
Cambridge Üniversitesi’nde görevli bir evrimsel biyoloğun iddiasına göre, büyük bir meme ve upuzun bacaklara sahip olmak, batı kültürü tarafından kadınlığın özeti olarak varsayılsa dahi olay, gelecekteki çocukları için bir anne seçmeye geldiğinde erkekler farklı bir özelliğe ilgi duyuyor. Bu durumda kadınların zihinsel gücü öncelik kazanıyor.

Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş
Araştırmayı yürüten Profesör David Bainbridge, uzun süreli bir eş arayan erkekler için en etkileyici niteliğin zeka olduğunu ve bu durumun, seçilen eşin büyük ihtimalle sorumluluk sahibi bir ebeveyn olacağını gösterdiğini söylüyor. Ayrıca bu, söz konusu kadının zeki ebeveynler tarafından dünyaya getirildiği ve bu yüzden çocukluk dönemlerini pek çoklarına göre daha dolu ve anlamlı geçirdiği anlamına geliyor.

Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş
Profesör Bainbridge, memelerin simetrik olması durumunda büyüklüğünün önemsenmediğini belirtiyor.
Erkekler, kadınlarda bacakların uzunluğundan ziyade düz olmasını önemsiyor. Çünkü eğri, düz olmayan bacakların raşitizm gibi gelişimsel bir hastalığı akla getirdiğini söylüyor. Düz bacaklar ise genetik sağlığın bir ifadesi olarak değerlendiriliyor ve bu durum daha etkileyici oluyor. Anketlerin gösterdiğine göre, çoğu erkek ortalama uzunluğunu tercih ediyor.

Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş
Bainbridge, ‘’Aslında büyük memelerin asimetrik olması daha muhtemeldir ve erkekler simetriden daha çok etkilenir. Ve simetrik olmayan memeler kadını daha yaşlı gösterirler ve şu bir gerçek ki erkekler genç kadınları daha çok sever.’’

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,990TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et

Saç ve Kaş Nezlesi Neden Olur, Belirtileri Nelerdir?

Bu mevsimde en çok rastlanan sorunlarından biri olduğuna, saç ve kaş derisinde hassasiyetin arttığına, kaşınma, yanma ve döküntü yaşandığına dikkat çeken Kalıcı Makyaj Uzmanı...