Ana Sayfa Etiketler Erkekler

Etiket: Erkekler


Erkeklerde Cinsel İsteksizliğin Nedenleri

0

İlişkinin başlarında sevgilinizle yatakta çok fazla zaman geçirdiğiniz için yatağı düzeltme ihtiyacını bile duymayabilirsiniz. Ama aradan aylar, yıllar geçtikçe, artan yakınlık sonucunda hormon seviyesinde yaşanan düşüş sebebiyle, doğal olarak cinsellik, ilişkide daha az önemli bir konuma geçer. Ancak bu, hayatınızdan tamamen çıkacağı ve sizin hiç birlikte olmayacağınız anlamına gelmez. Bazı kadınlar uzun süreli ilişkilerinde yatak odalarında yaşanan bu durumu görmezden gelme eğiliminde olabiliyorlar ancak bunun büyük bir hata olduğunu söylemeliyiz.

All the Good Ones Aren’t Taken (Bütün İyi Erkekler Kapılmadı) adlı kitabın yazarlarından Debbie Magids “20’li, 30’lu yaşlardaki erkeklerin libidoları oldukça yüksektir. Bu durumda, yatak odasında işlerin yavaş gitmesi; ya sevgilinizin hayatında ya da ilişkinizde bir şeylerin yolunda gitmediğinin açık bir işaretidir” diyor.

Cinsel isteğin azalmasına sebep olan ve en sık rastlanan beş nedeni derledik ve en müdahale edilebilirden en çıkışı olmayana doğru sıraladık. Birinciden başlayın, seçenekleri eleyerek sorunun nerede olduğunu anlayana dek ilerleyin ve sorunla başa çıkabilmek için önerilerimize kulak verin.

Stresli
Nasty Men (Kötü Erkekler) adlı kitabın yazarı Jay Carter, “Yorgun, bitkin veya stresli dönemlerde erkeğin cinsel isteğinde azalma yaşanabilir” diye açıklıyor. Erkek arkadaşınız, işte yoğun bir dönem geçiriyorsa veya ailesel bir krizin ortasında bulunuyorsa, seks aklından bile geçmiyor olabilir.

Nasıl davranmalısınız?
Yaşadığı stresin seks hayatınızı etkilediğini fark ettiğinizi ona belli etmeyin. Yaşadığı tüm şeylere ek olarak bir de sizi mutlu edemediğini görmek kendini daha da kötü hissetmesine neden olacaktır. Terapist Joy Davidson, “Anlayışlı olun, boynuna masaj yapın veya eve geldiğinde dinlendirici bir müzik ile sakinleşmesini sağlayın; bu şekilde onun ilgisini kendi üzerinize çekebilirsiniz” diyor.

Size kızgın
Genel görüşün aksine, erkekler kızgın olduklarında bağırıp çağırmak yerine bazen de sessizce kendilerini çekerler. Bu aynı zamanda cinsel olarak kendilerini uzak tutmaları anlamına gelebilir. Davidson, “Öfke aradaki ateşi söndürebilir” diyor.

Nasıl davranmalısınız?
Aranızdaki soğukluk başlamadan önce bir kavga kopmuşsa neler olduğunu aslında biliyorsunuzdur. Ama bazen sevgilinizi farkında olmadan kızdırmış olabilirsiniz. Örneğin, barda erkek arkadaşınız, arkadaşları ile konuşurken, birinin size içki ısmarlamasına izin mi verdiniz? Onun kendisini kötü hissetmesine neden olduğunuz durumlardan sonra, onun egosunu okşayacak bir yöntem bulmanız gerekiyor. Onunla flört edin, hayatınızda onun bir yeri olduğunu hissetmesini sağlayın. Bir erkeği baştan çıkarmak da, onun buzlarını eritmek de oldukça basit, yeter ki arzulandığını hissettirin.

Bağlanmaktan korkuyor
Belki birlikte yaşamaktan veya gelecekle ilgili planlardan bahsettiniz. Bu tür konular en bağlı erkeği bile telaşlandırabilir. Davidson, “Cinsellik erkeklerin yakınlık, bağlılık hissini tetikler, ilişkiniz bir karar aşamasına geldiğinde, bir karar verebilmek üzere zihnini toplamak için kendini uzak tutuyor olabilir” diye açıklıyor.

Nasıl davranmalınız?
Bağlılık konuşmalarını mümkün olduğunca erteleyin, bu konuda üzerine gitmek sadece daha ürkmesine neden olacaktır. İyi bir önlem olarak, telefonda bir arkadaşınızla konuşurken onun da duyabileceği şekilde, ilişkide bir acele içinde olmadığınızı dile getirin. Böylece beynindeki alarm çanları duracak, sizin ilk çıkmaya başladığı günlerdeki kişiyle aynı kişi olduğunuzu görecek ve size yeniden yakınlaşacaktır.

Yatakta becerilerinden emin değil
Son zamanlarda içtiği içkilerin performansını etkilemiş olması veya yatakta son birkaç seferde sizin çok da fazla zevk almadığınızı fark etmiş olması, kendine olan güvenini zedelemiş olabilir. Magids, “Cinsellik erkeğin kendini erkek olarak hissetmesini sağlayan en önemli unsurdur. Oyuna ayak uyduramadığını veya sizi mutlu edemediğini düşünmesi, kendini eksik hissetmesine neden olacaktır. Bunun sonucunda başarısızlık korkusu size yaklaşmasını bile engelleyebilir” diyor.

Nasıl davranmalısınız?
Yatak odası dışında diğer her konuda işler yolunda gidiyorsa, performans korkusu yaşadığını anlayabilirsiniz. İlişki terapisti ve What Smart Couples Know (Akıllı Çiftlerin Bildikleri) adlı kitabın yazarı Patricia Covalt, “Yatakta farklı davrandığının bilincinde olduğunuzu dile getirmeyin. Bunun yerine, yatakta size yaptığı ve sizi baştan çıkartan şeyleri laf arasında geçirin. Sizi mutlu ettiğini duymak onun libidosunu canlandıracaktır” diyor.

Ayrılmak istiyor
Acı ama gerçek. Bir erkek, içinde bulunduğu ilişkiyi bitirmeyi istiyorsa bunu bir anda dile getirmeyecektir. Fiziksel olarak ortadan kaybolmadan önce duygusal anlamda da kendini geri çekmeye başlayacaktır.

Nasıl davranmalısınız?
Eğer diğer seçenekleri dediyseniz, onunla yüzleşebilirsiniz. Magids, “Erkekler genelde kötü kişi olmak istemezler. Ayrılmaya karar verdiklerinde, karşı tarafın konuyu açmasını teşvik etmek için bazı sinyaller verirler ve sonunda kadının kendilerinden ayrılmasını beklerler. Örneğin öncelikle fiziksel olarak uzaklaşırlar” diyor. Ona, ilişkinin farklılaştığını gördüğünüzü söyleyin ve ona göre bu durumun neden kaynaklandığını sorun. Bu konuşmayı yapmadan önce, kendinizi muhtemel bir ayrılığa hazırlayın. Sevgilinizle konuştuktan sonra bir arkadaşınızla buluşmak üzere plan yapın. Sonuç ne olursa olsun, konuşabileceğiniz biri olması size iyi gelecektir.

Sahte bahane
Mantıklı gibi görünen bu açıklamaların hepsi bahane;

Yarın işte önemli bir gün, dinlenmem gerek.
Seks, zihninin dinlenmesine ve rahat uyumasına yardımcıdır. Bir başka deyişle; zihninden cinsellikle ilgili düşünceleri arındırmasını ve işine konsantre olmasını sağlar.

Hafta sonu vaktimiz olacak, bekleyelim.
Sekse “Hayır” diyecek çok az erkek vardır ve daha da azı hızlı bir yatak macerasını geri çevirebilir. Bir şeyleri bahane ederek sizi reddediyorsa, bu, size karşı dürüst olmadığının göstergesidir.

Özür dilerim ama başım çok ağrıyor.
Evet… Ama sevgilinizin ciddi bir migren sorunu olması dışında, bu açıklama ucuz bir klişeden başka bir şey olamaz.

Aldatan İnsanlar Hakkında Şaşırtan Gerçekler!

0

En çok hangi müzik türünü dinleyenler aldatıyor? Aldatan bazı erkekler neden bu sırrı ele verecek ipuçları bırakıyor ya da insanlar sadece mutsuz olduğu için mi aldatıyor? İşte yanıtları.

Aldatmak bir yardım çığlığı mı?

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Aldatan bazı erkekler bu sırlarını açığa çıkaracak izler bırakabiliyorlar. Ortak kullanılan bilgisayarda açık bırakılan e-mailler, yakadaki ruj izi, telefonunu bir dakika bile yanından ayırmaması gibi… Acaba aldatmak için dahi olsa yeterince zeki değiller mi? The Secret of Happy Married Men kitabının yazarı Scott Haltzman buna farklı yaklaşıyor. Ona göre, aldatan kişiler aslında bu durumu partnerlerinin fark etmesini istiyorlar. Aldatmanın, bazen “Yardıma ihtiyacım var” şeklinde bir çığlık olabileceğini söylüyor. Kişinin aldatmaya son vermek istediğini, ancak bunu nasıl yapacağını bilemediği belirtiyor.

Mutsuz oldukları için mi aldatıyorlar?

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Her aldatan kişinin, ilişkisinde katlanılamaz bir noktada olduğu anlamına gelmiyor. Ancak mutlu bir ilişkisi olduğu halde aldatmak da herkes için geçerli değil. Yapılan bir araştırmada, aldattığını belirtenlerin büyük bir çoğunluğunun, gerek hayatlarında gerekse de ilişkilerinde mutlu olduklarını gösteriyor. Bu kişiler, ayrılma peşinde olmadıklarını söylüyorlar.
Rutgers Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, partnerlerini aldatan erkeklerin yüzde 56’sı partnerleriyle mutlu olduklarını belirtiyor. Bu oran kadınlarda yüzde 34.

Hangi tür müzik dinleyenler daha çok aldatıyor?

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Araştırmacılar, cinsiyet farkı olmaksızın aldatanların yüzde 41’inin rock müzik sevdiğini ortaya koydu. Aldatanların yüzde 16’sı ise pop müzik seviyor. Country tutkunlarının yüzde 11, klasik müzik dinleyicilerinin oranı ise yüzde 7 olarak belirtiliyor. Listenin en sonunda ise yüzde 2 ile hip-hop var. Yani en az hip-hop seveler aldatıyor.

Kadınların aldatma nedeni duygusal

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Kadınların aldatma nedenleri erkeklerden farklılık gösteriyor. Aldatma üzerine cinsiyet farklarının etkileri araştırıldığında, kadınları aldatmaya iten temel etken, fiziksel ihtiyaçlardan çok duygusal açlığı kapatmak. Ancak bu durum ilişkinin sonuna gelindiğini de gösteriyor. Duygusal açlık aslında ilişkinin ömrünün sonuna yaklaştığının önemli bir kanıtı.

Kadınlar hamileliğe uygun dönemde daha fazla aldatıyor

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
UCLA araştırmacısı Dr. Martie Haselton, “Bulgularımıza göre, kadınlar partnerlerinin haricindeki erkeklerden en çok adet döngüsündeki hamile kalma şansının en yüksek olduğu dönemlerde etkileniyor. Bu da yumurtlamanın başladığı ya da takiben geçen birkaç gün içerisinde oluşuyor” diyor. Ayrıca, kadınlar bu dönemlerde kendilerini daha seksi hissediyorlar. İki etken birleştiğinde de aldatma isteği perçinlenebiliyor.

Tanıdıklarla aldatma çoğunlukta!

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Yapılan bir araştırmada, aldatmaların yüzde 85’inin iş arkadaşları, arkadaşlar ya da komşular arasında meydana geldiği gösteriyor. Çünkü aldatanlar, hedeflerini öncelikle yakın yerlerden belirliyorlar. İş hayatında bu ihtimal daha da güçleniyor.

Erkekler evliliklerini düzeltmek için aldatıyor!

Aldatan insanlar hakkında şaşırtan gerçekler
Evlilik ve aile terapisti Susan Mandel, eşlerini seven erkeklerin, evliliğin dışına çıkarak evliliklerini koruyabileceklerini düşünebildiklerini belirtiyor. Kabul edilmesi zor ve saçma gelebilir fakat böyle bir mantık da seçilebiliyor.

Artık erkeklerin de başı ağrıyor

0

Fıkralara ve karikatürlere de konu olan bir bahanedir; kadınların başının ağrıması. Bu esprinin altında ise erkeğin hep seks isteyen, kadının da reddeden taraf olduğu varsayımı yatar. Gerçekten de genel yargı böyledir çünkü en yaygın cinsel mit’lerimizden de biridir; erkeğin her an sekse hazır olması. Oysa günümüzün değişen şartlarında, bu mit şimdi dönüp dolaşıyor ve ‘başı ağrıyan’ erkeklerin başını ağrıtıyor. Nasıl mı? Uzman Psikolog Treysi Kazmirci Özsezikli, konuyu aydınlatırken, aslında erkeklere de anlayış gösterilmesini istiyor.

Erkekler stres altında
Şehir hayatında stres günden güne artıyor. Trafik artık daha yoğun, iş saatleri daha uzun, para kazanmak daha zor, talepler daha çok, kaygı daha fazla…

Kadınlar da artık çalışıyor ama gerçek şu ki erkeklerin hissedilen yükü yine de daha ağır. Evlerin birinci geçim kaynağı hala erkekler. Bütün bunlar haliyle cinsel hayata da yansıyor. Günümüzde özellikle yeni evli çiftlerde sık rastlanan şikayetlerden biri, erkeğin isteksizliği… Erkeğin hep hazır olduğu inancıyla büyüyen, hele evliliğin ilk aylarında (balaylarında) kendisinden sürekli seks talep edileceğini bekleyen kadın, bu durumu kişisel algılıyor ve sürekli niye istenmediğini sorguluyor , ‘yorgunum’ cevabını ise kabul etmiyor. Neden? Çünkü erkek her şartta seks yapmak ister yargısıyla yetiştiğinden, ‘demek ki sorun bende’ gibi bir düşünce geliştiriyor. Bu süreçte de çiftler arasında konu, gittikçe büyüyen bir tartışma nedeni haline geliyor.

Kavga çıkarmak yerine, anlayış gösterin
Oysa penisin arkasında bir erkek olduğunu unutmamak gerek. Cinsellik bir keyif işidir. İşteki sorunlardan dolayı belki de doğru düzgün uyuyamayan bir erkek cinselliği nasıl düşünsün? Kadınlar, erkeklerin cinsel istekleriyle ilgili beklentilerini gerçekçi düzeyde tutarlarsa, bu konuyu açıkça konuşma cesareti gösterebilirler. Ayrıca erkeğin yaptığı açıklamaları da açık fikirlilikle dinleyip, durumun onlara duyulan aşk veya sevgiyle ilgili olmayabileceğini kabul ederlerse, çift olarak bunun üstesinden çok daha kolay gelebileceklerini unutmamalılar.

Erkek bir girişimde bulunmadı diye kavga çıkarmanın daha uzun süre seks yapmamaya yol açabileceğini de göz önünde bulundurmak gerek. Anlayış, sevgi ve huzurla geçen bir akşamın ardından keyfi yerine gelen erkeğin isteğinin artması, ‘Sen beni artık sevmiyorsun’ diye tepki verilen bir erkeğin isteğinin artmasından daha olası…

Sevgisini ifade etme yolları farklı olabilir
Bir de belki şunu sorgulamamız gerekiyor: Sevgi eşittir cinsel istek midir?  Eğer öyleyse erkekler her arzuladıkları kadını severler veya sevdikleri kadınla her an yatmak isterler diyebilir miyiz? Eğer okurken size de saçma geliyorsa, fazla söze zaten gerek yok. Evet, artık erkeklerin de başı ağrıyor. Bu durumla baş etmenin en kolay yolu da kabullenme gibi görünüyor.

Erkekler seks sırasında ne düşünür?

0

Erkekler seks öncesinde birçok şey düşünür. Genel olarak düşünceleri gecenin sonunu sekse nasıl getirebilecekleri, ne yerseler performanslarının artacağı ve partnerlerini nasıl etkileyebilecekleri yönündedir.

Seks esnasında erkeklerin karmaşık beyni yaşadıkları her şeyi doyasıya hissetme isteğine saplanır. Ancak zihinlerinin diğer yarısı ve bilinçaltları onlara gerçekliği hatırlatan bir mekanizma şeklinde çalışır.

Çoğu erkek eşlerinin mutlu olmasının orgazm sayesinde olduğunu düşünür. Ancak bu doğru değildir. Kadınlar birlikte geçirilen zamanın kalitesine önem verir. Eşlerinin onları öpüşü ve dokunuşu çoğu zaman gecenin sonundan daha önemli ve etkilidir.

Erkekler seks sırasında zamanı nasıl uzatacaklarını düşünür durur. Bir taraftan orgazm olma isteği taşırlarken diğer taraftan da mümkün olduğu kadar ertelemek isterler çünkü bu eğlencenin sonu demektir. Sınırlarda gezinmek ve o eşikte kalmaya çalışmanın hem onları hem de eşlerini daha mutlu ettiğini düşünürler. Erken boşalma söz konusu olmadığı durumlarda kadınlar süreye erkekler kadar takılmazlar. Onlar için seks esnasında özel hissetmek ve ona söylediğiniz güzel sözcükler çok daha önemlidir.

Erkekler boşalmayı geciktirmek için türlü oyunlara ve düşüncelere başvururlar.Erkeklerin ilişki sırasında garip yüz ifadesi takınmalarının nedeni boşalmayı geciktirmek için akıllarına getirdiklerinden başka bir şey değildir.  Kadınlara göre daha görsel bir beyne sahip olan erkekler bu amaç uğruna matematik denklemlerini çözmeye çalışabilir, evcil hayvanlarını düşünebilir ve daha birçok yöntem kullanabilirler.

Yüzündeki garip ifade sorulduğunda ise gerçeği söyleyemedikleri için bir anlığına donup kalırlar. Ancak bu düşünce şekli tamamen süreyi uzatmak maksatlı olduğundan çoğu kadın farkında olmasına rağmen görmezden gelir.

Erkekler ve kadınlar “aşk”tan ne anlar?

0

Amerikalı psikologlar her iki cinsiyetin de aşka bakış açısını inceledi. Yaşları 20-40 arasında değişen 2000 kadın ve erkekten oluşan grupta yapılan incelemeler sonucu iki cinsiyet arasındaki farklılık dikkat çekti.

Kadınlara aşk denildiğinde ilgi, nezaket, anlayış, saygı, sadakat vb. duygular akla geliyor.

Erkeklere aşk denildiğinde ise güven, hayranlık, uyum, cesaret ve kabullenme gibi duyguları çağrıştırdığı belirtiliyor.

 Psikologlar tarafların aşktan ne anladığının aralarında çatışma yaratan ciddi bir konu olduğuna dikkat çekiyor.

Bir ailede en sık çatışma yaratan konular çocuğun yetiştirilme tarzı, sadakat, cinsel yakınlık ve eleştiriye açık olmak olarak biliniyor. Karşısındakinin görüşlerine önem vermemek boşanma nedeni bile olabiliyor.

Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

0

Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş
Erkeklerin, kadında meme ve uzun bacağa ilgi duyduğu düşüncesi oldukça yaygın. Ancak bir araştırmaya göre, uzun süreli ilişkilerde erkelerin ilgi duyduğu özellik, ne uzun bacak ne de büyük göğüsler…

Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş
Cambridge Üniversitesi’nde görevli bir evrimsel biyoloğun iddiasına göre, büyük bir meme ve upuzun bacaklara sahip olmak, batı kültürü tarafından kadınlığın özeti olarak varsayılsa dahi olay, gelecekteki çocukları için bir anne seçmeye geldiğinde erkekler farklı bir özelliğe ilgi duyuyor. Bu durumda kadınların zihinsel gücü öncelik kazanıyor.

Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş
Araştırmayı yürüten Profesör David Bainbridge, uzun süreli bir eş arayan erkekler için en etkileyici niteliğin zeka olduğunu ve bu durumun, seçilen eşin büyük ihtimalle sorumluluk sahibi bir ebeveyn olacağını gösterdiğini söylüyor. Ayrıca bu, söz konusu kadının zeki ebeveynler tarafından dünyaya getirildiği ve bu yüzden çocukluk dönemlerini pek çoklarına göre daha dolu ve anlamlı geçirdiği anlamına geliyor.

Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş
Profesör Bainbridge, memelerin simetrik olması durumunda büyüklüğünün önemsenmediğini belirtiyor.
Erkekler, kadınlarda bacakların uzunluğundan ziyade düz olmasını önemsiyor. Çünkü eğri, düz olmayan bacakların raşitizm gibi gelişimsel bir hastalığı akla getirdiğini söylüyor. Düz bacaklar ise genetik sağlığın bir ifadesi olarak değerlendiriliyor ve bu durum daha etkileyici oluyor. Anketlerin gösterdiğine göre, çoğu erkek ortalama uzunluğunu tercih ediyor.

Erkeklerin Aradığı Özellik Bakın Neymiş

Erkeklerin aradığı özellik bakın neymiş
Bainbridge, ‘’Aslında büyük memelerin asimetrik olması daha muhtemeldir ve erkekler simetriden daha çok etkilenir. Ve simetrik olmayan memeler kadını daha yaşlı gösterirler ve şu bir gerçek ki erkekler genç kadınları daha çok sever.’’

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,534TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et

Kate Moss’un Topshop Tasarımları Satışta

Kate Moss ve TOPSHOP işbirliğinin ürünü olan 2014 ilkbahar/yaz koleksiyonu, ünlü İngiliz moda ikonunun kendine özgü ve çok beğenilen vintage tarzını yansıtan seçkin parçaları...