1. Kilo vermenin en güzel yoludur. Vücuttaki her kasın normal kapasitesinin bir kaç katı çalışmasını sağlar ve kalori yakımını hızlandırır.

2. Sevilen eşle yaşanan yakınlık kişinin kendine güvenini arttırır. Bayan atletlere yarışmalardan önce önerilmektedir. Çünkü seks “yasal” dopingtir.

3. Seks esnasında östrojen ve diğer hormonlar daha fazla salgılanır. Bu sayede cilt esneklik kazanır ve kırışıklık karşıtı kremlerin gösterdiği etki görülür.

4.Bağışıklık sistemi cinsel ilişki sayesinde güçlenir. Çeşitli hastalıklara karşı en etkili yöntemlerden biridir. Ayrıca düzenli seksin kanser riskini de azalttığına inanılmaktadır.

5. Yatakta geçirilen romantik dakikalar sayesinde stres yakınınıza bile yaklaşmayacaktır. Salgılanan oksitosin hormonu sayesinde sakinlik ve rahatlama duygusu yaşanır. Ayrıca etkili bir antidepresandır.

6. Seks sırasında bol miktarda endorfin salgılanır. Endorfin fiziksel acıların azalması için vücudun salgıladığı doğal bir ağrı kesicidir.

7.Seks ömrü uzatma özelliğiyle de bilinir. Cinsel açıdan aktif olan kişilerin kalp krizi geçirme oranı aktif olmayanlara göre daha azdır.