Dolce&Gabbana elbise, Prada çanta ve altında beyaz bir sneaker? Şüphesiz 10 sene öncesinin şıklık tanımı değil! Ama bu sezon işler değişiyor. Lastik ayakkabılar, özellikle de beyaz ayakkabılar olanlar 2014’ün en hip stilleri arasına dahil oluyor.

Bu sneaker’lar Isabel Marrant’ın moda dünyasına hediye ettiği tarzda, modacı dokunuşuna sahip, ‘güncellenmiş’ olanlar değil. Bildiğiniz, spor ayakkabıları aslında.

Bu noktaya bir sezonda gelmiş de değiliz. Bu hikaye Kenzo’nun Vans ile yaptığı işbirliği ile başlıyor. Ardından Phoebe Phlio’nun Celine için tasarladığı versiyon giriyor devreye! Malum seriyi Chanel’in Haute Couture defilesindeki ‘Haute sneaker’lar tamamladı.

Beyaz spor ayakkabılar, sneakerlar nasıl giyilir?
– Her ne kadar birçoğumuz için sneaker ayakkabılar jean pantolonlarımızın ‘ruh ikizi’ olsalar da, bu sezon ‘Karıştır-yakıştır’ kuralı devrede. Özetle en şıkla en spor bir araya gelebiliyor. Hayal gücünüze sınır tanımayın!
– Beyaz sneakerlarınız her stille uyumlu diyebiliriz. Etekler ve elbiselerse favori tamamlayıcıları… Etek boyları mini de olabilir bilekte de bitebilir, tercih sizin ve içinde rahat ettiğiniz stilin!
– Bu sene ilk defa bir beyaz sneaker alacaksanız, 1980’lere damgasını vuran Adidas Stan Smith modelin oldukça sıkı bir geri dönüş yaptığını söyleyebiliriz. ‘Ben klasikten şaşmam’ diyenlereyse rahatlığı ve cool’luğu ile Superga önerimiz…
– Daha spor bir hava için Nike’lar, rahatlık ön planda diyenler için New Balance’lar, daha hip bir görüntü içinse Vans’lar tercih edilebilir. Havalar ısınıp da ayakları ‘hafifletmeye’ karar verdiğinizdeyse, minik, uçuşan yazlık elbisenizi en iyi şekilde bütünleyecek ‘beyaz’ Bensimon veya bir ayakkabı klasiği olan Keds!
– Rock chic havamı sezonun trendlerine uydurayım diyenler içinse önerimiz bilekli beyaz Converse’ler.

Rahatlıkla tercih edebileceğiniz beyaz sneaker modellerinden bazıları

Adidas
Adidas
Nike Air Max 1
Nike Air Max 1
Bensimon
Bensimon
Converse
Converse
Keds
Keds
New Balance
New Balance
Superga
Superga – Cotu Classic
Vans
Vans