Ana Sayfa Etiketler Ayakkabı

Etiket: ayakkabı


Ayak Rahatsızlıklarına Göre Giyilmesi Gereken Ayakkabılar

0

Yaz geldi, ayaklar ortaya çıktı. Birçok ayak sorununun güneş ve denizin etkisiyle ortadan kalktığı sanılsa da bu bir yanılgı. Yaz ayları ayaklar için rahatlama anlamına geldiği kadar birçok sıkıntının da ortaya çıktığı bir dönem.

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi, yazın yaşanan ayak sıkıntılarını, ayak rahatsızlıklarına göre giyilmesi gereken ayakkabıları anlattı

Tüm kış boyunca kapalı ayakkabılar arasında hapsolan ayakların yaz geldiğinde farklı ayakkabılar içinde sorun yaşadığını anlatan Muğrabi durumu şöyle özetliyor; “Bütün bir kış kapalı ayakkabı içindeki ayaklar, yaz gelince düz ve açık ayakkabılara alışmak durumunda kalır. Ve ayak bir anda kavis boşluğuna girer.

O yüzden yaz aylarında bir anda ayak ağrıları artabilir. Bundan kurtulmanın yolu; destekli terlikler, destekli ayakkabılar giymekten geçiyor. Ayakkabı açık olsa bile tabanı daha dolu ayakkabılar çok daha sağlıklı. Bu tarz ayakkabılar tercih edilmezse, bel problemleri yazın daha çok olur. Düz ayakkabı giyerek hareket etmek beli rahatsız eder. Bunun dışında, açık ayakkabı giyince, tırnak problemleri daha ön plana çıkar; açık ayakkabı giyildiğinde parmaklar dışarıdan bir şeyin çarpması, girmesi gibi durumlara daha açık olur.

Bir yandan da deniz ve güneşin etkisiyle bazı ayak problemleri kendiliğinden çözülüyormuş gibi hissedilir; mesela mantar gibi sorunlar yazın kesilir. Çünkü açık ayakkabı giydiği için ayak hava alır, denize girince tuzlu su mantarın tüm reaksiyonunu durdurur. Ancak bu durum geçicidir”

BABETLER AYAĞA İYİ GELMİYOR

Tabanı dümdüz terliklerin ve babetlerin rahat olduğunu ama ayak sağlığına zarar verdiğini söyleyen Muğrabi, “Düz ayakkabı ya da terlikte, babette tek sıkıntı tabanın dümdüz olması. Ayak düz olmayı sevmiyor. Mutlaka bir desteğe ihtiyaç duyuyor ve ayak düzleştikçe bütün ayak sıkıntıları artıyor. Ayak yaylanmayı seven bir organ. Ayağın altına dümdüz bir şey koyduğumuz zaman oradaki yaylanma kabiliyeti bitiyor. Dolayısıyla diz ve bel şikayetleri artıyor.

Ayrıca ayak tüm yazaçık ayakkabılara alıştıktan sonra, kışın ucu sivri ya da kapalı ayakkabıya girince çekiç parmak, nasır gibi  ayağın ön tarafıyla ilgili bütün sorunlar artıyor. Ekim ayı bu sorunların başlama ayıdır,” diyor.

Sürekli aynı ayakkabıyı giymenin zararlarını da anlatan Op. Dr. Selim Muğrabi, “Hep aynı ayakkabı giyilmemeli,” diyor ve ekliyor; “Ayak biçimi üçe ayrılır; normal ayak, düztaban var, yüksek kavis… Ayakkabı alırken bunu göz önünde bulundurmak gerekir.

Normal ayağa sahip biri, her ayakkabı çeşidinden eşit oranda giymeli. Düz ayakkabı da, yüksek topuk da giyebilir. Tek dikkat edilmesi gereken ayağının kaslarını zorlamamak. Bir ayakkabı sürekli kullanıldığında ayak ona adapte oluyor. Sonra başka birine geçtiğinde zorlanıyor.”

AYAĞINIZA GÖRE AYAKKABI SEÇİN!

•    Eğer kişide düz tabanlık varsa, overprone, hiperprone ayakkabı alınmalı. Yani içi destekli, mümkünse topuk destekli bir ayakkabı.

•    Eğer yüksek kavisli bir ayağı olan biri her zaman dolgu topuk platformla rahat olursunuz. Çünkü bu kişilerin aşili kısadır.

•    Düz tabanlar; içi destekli ayakkabı giymeli. Düz babet tipi ayakkabılardan uzak durmalı! Normal tabanlar; her ayakkabıdan eşit saatte eşit oranda giymeli. Yüksek kavisliler; mümkün olduğunca dolgu topuk platform ayakkabı giymeli.

•    Hiçbir ayakkabı üst üste 2 günden daha fazla giyilmemeli. Çünkü ayağın verdiği yük nedeniyle ayakkabı deforme olur. Minimum iki çift ayakkabı olması gerekiyor. Ayakkabıdaki malzemenin esnekliğinin kaybolmaması gerekiyor. Bir de üst üste aynı ayakkabıyı giymek hijyen açısından da uygun değil.

Ünlülerin Beyaz Spor Ayakkabılı Kombinleri!

0

Beyaz spor ayakkabıları kombinlerken Elsa Hosk, Gigi Hadid, Kendall Jenner gibi ünlülerden ilham almaya ne dersiniz?

Elsa Hosk

Ünlülerin beyaz spor ayakkabılı kominleri
Elsa Hosk

Victoria’s Secret’ın ünlü meleği Elsa Hosk, seksi kırmızı elbisesini beyaz spor ayakkabılarla kombinlemiş. Beyaz spor ayakkabılar seksi elbiseyi gündüze uyarlamak için muhteşem bir denge kuruyor.

Kendall Jenner

Ünlülerin beyaz spor ayakkabılı kominleri
Kendall Jenner

Krem rengi culotte stili pantolon, pembe crop top bluz ve spor ayakkabılar! sezonun favorisi culotte pantolonları kombinlemek için moda konusunda asla hata yapmayan Kendall Jenner’dan ilham alabilirsiniz!

Lily Aldridge

Ünlülerin beyaz spor ayakkabılı kominleri
Lily Aldridge

Model Lily Aldridge boyfriend jean ile kombinlediği spor ayakkabılarıyla oldukça şık ve rahat görünüyor. Arkadaşlarla kahve içmek için ideal bir stil!

Gigi Hadid

Ünlülerin beyaz spor ayakkabılı kominleri
Gigi Hadid

Top model Gigi Hadid, spor şıklığın tanımını bu kombiniyle yapıyor! Kısa paçalı bol eşofmanı ve crop top tişörtüyle beyaz spor ayakkabıları kombinleyen Hadid, spor salonundan çıktıktan sonra bile çok şık görünüyor…

Kerrueche Tran

Ünlülerin beyaz spor ayakkabılı kominleri
Kerrueche Tran

Kerrueche Tran, midi elbisesi, şık sarı çantası ve spor ayakkabılarıyla harika görünüyor. Ne giyeceğini düşünmeden feminen ama rahat bir stile bürünmek isteyenler Kerreuche’den ilham alabilir…

Karlie Kloss

Ünlülerin beyaz spor ayakkabılı kominleri
Karlie Kloss

Ünlü model Karlie Kloss da yüksek belli culotte pantolonunu spor ayakkabılarla kombinlemiş. Bu kombini ofise spor ayakkabıyla gitmek isteyenler için son derece ideal bulduk!

Taylor Swift

Ünlülerin beyaz spor ayakkabılı kominleri
Taylor Swift

Taylor Swift ise karşımıza skinny jean, beyaz tişört , gömlek ve spor ayakkabı kombiniyle çıkıyor. Yağmurlu günler için rahat ve risksiz bir kombin…

Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf noktaları!

0

Kadınlar biliyor ki şık bir topuk, çevresindeki insanların ona bakışında ciddi değişimler yaratıyor. Kadın kendini daha güzel, çekici ve güçlü hissediyor, kendine güveni artıyor.

Oysa bu bir paradoks… Çünkü kadınları mutlu eden topuklar, çoğu kez acı çekmelerine de yol açıyor. Günün sonunda ağrıyan ayaklarıyla yürümekte zorluk çeken kadınlar, topuklu ayakkabı giymenin güzel, ama zararlı bir şey olduğuna kanaat getiriyor.

Hâlbuki işin püf noktasını bilince, ‘mutluluk veren acı’ ‘mutluluk veren keyfe’ dönüşüyor. Üstelik pek bilinmemekle birlikte, sağlıklı bir topuklu ayakkabı tüm bacak kaslarının çalışmasına yardımcı oluyor.

 Türkiye’nin önemli ökçe üreticilerinden Ce-Plast hem rahatına, hem de şıklığına önem veren kadınların sağlıklı bir şekilde topuklu ayakkabı kullanabilmeleri için ‘püf noktalarını’ açıkladı:

Satın aldığınız ayakkabının malzemesine ve kalitesine dikkat edin. Ayakkabının iç kısmının çok kaygan ve sert olmaması gerekiyor. Ayrıca ayağınızın doğal yapısıyla uyum göstermeli. Ayakkabının uzunluğu ve genişliği, ayağınızla orantılı olmalı.

Akşam saatlerinde ayakkabı almaya özen gösterin. Çünkü günün yorgunluğunu taşıyan ayaklar, hangi ayakkabı da rahat edeceğini daha iyi seçer. Ayak numaranızı yaşınız ilerledikçe kontrol edin. Ayakkabınızı ayakta deneyin. Ayrıca iki çifti de deneyin; çünkü her iki ayağın ölçüleri aynı olmayabilir. Ayakkabıyı denerken, yüksek topuk nedeniyle ayağınızın ne kadar öne kaydığına dikkat edin. Eğer, ayakkabıyı giydiğinizde, topuğunuzun arkasında işaret parmağınızın rahatlıkla sığacağı kadar boşluk kalıyorsa, ayağınız fazlasıyla öne kaymıştır ve o ayakkabı ayağınıza iyi uymuyor demektir.

Parmaklarınızı açıkta bırakın
Ayak tabanınızda ağrı varsa, ayakkabının içine, ortopedik tam bir tabanlık yerleştirin veya topuklu ayakkabılarla uzun süre ayakta duruyorsanız, ayakkabının ön tarafında silikon metatars yastıkçıkları kullanın. Her gün farklı yükseklikte topuklu ayakkabı giyilmesi de, ağrılarınızı azaltır. Parmaklarda nasır oluşmasını önlemek için, parmakları açıkta bırakan yüksek topuklu ayakkabıları tercih edin.

Güçlendirilmiş ve geniş topuk tercih edin
Her gün aynı ayakkabıyı giymeyin, mutlaka bir gün ara verin. Koruyucu ayak malzemeleri kullanın. Tırnaklarınız küt kesin ve fazla uzatmayın, kenarlarını yuvarlamayın. Ayaklarınıza mutlaka tam uyan ayakkabı giyin. Ayakkabının ayağınıza zamanla oturmasını beklemeyin, ayakkabılar giydiğiniz anda rahat olmalı. Astar kullanılmayan ayakkabılar daha rahat ve yumuşak oluyor, ancak bazen ayağınızı ilk birkaç kullanımda boyama riski de taşıyor. Bu boyama, zaman içinde geçiyor. Ayakkabınızı üstü hakiki deri, sıkı konçlu, içi yastıklı ve ayak parmakları kısmının esnek olacağı şekilde seçin. Güçlendirilmiş ve geniş topukları tercih edin.

Kaliteli bir kadın ayakkabısı 250-300 TL’den başlıyor
Ayakkabılar mokasen tipli olmalı, geniş kalıplı, içinde ayağımızın sıkışmadığı ayakkabılar kullanılmalı. Topuk boyu 5 santimetreyi aştığında, gün sonunda ayaklarınızın yorulduğunu hissedebilirsiniz. Eğer gün boyu topuklu ayakkabı giyecekseniz, topuk boyunuz bu uzunluğu aşmamalı. Kaliteli bir kadın ayakkabısının 250-300 TL’den başladığını unutmayın.

Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

0

Trençkot ve triko elbise

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Beyaz spor ayakkabı baharda en çok tercih ettiğimiz ve modası hiç bir zaman geçmeyen ayakkabılardan. Özellikle bu sezon ünlülerin ve bloggerların kombinlerinde çok fazla gördüğümüz beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir?

Midi etek pantolon

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Kısa kot pantolon

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Crop top ve midi etek

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Uzun elbise

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Mini elbise

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Triko etek

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Desenli tulum

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Kot ceket ve slip elbise

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Kumaş pantolon ve blazer

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Bol gömlek elbise

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Kot etek

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Salopet

Beyaz spor ayakkabı nasıl kombinlenir

Elle’nin 2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonu

0

Elle

Elle 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu
39 yıldır ayakkabı tutkunlarını dünya modasıyla buluşturmayı misyon edinen Elle, çalışma hayatında aktif rol oynayan ve modernleşen Türk kadınının giyim alışkanlığını yeniden tanımlıyor.

Elle

Elle 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu
2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda da vitrinlerde değişimin ve farklılığın öncüsü olan Elle, farklı tarzlara yönelik ürünler sunmaya devam ediyor.

Elle

Elle 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu
Elle, 2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda metalik deriler, pastel tonlar ve yumuşacık süetlerle sıcak rüzgarlar estirirken etnik desenli sneakerlar, canlı renklerde espadriller ve gladyatör sandaletler bu sezonun olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Elle

Elle 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu
Pastel renklerin kışkırtıcı buluşmasına Elle’nin yeni koleksiyonuyla tanık olun…
Mint yeşili, pudra, bebek mavisi gibi romantik renklerin yanı sıra siyah ve vizon gibi klasik tonların öne çıktığı koleksiyonda Elle, gece hayatı tutkunlarını da unutmuyor.

Elle

Elle 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu
Özel günler için yüksek topuklu ve aksesuarlı bir koleksiyon da hazırlayan Elle, çanta koleksiyonunu da kaliteli deri ve aksesuarlardan oluşturuyor. Çantada da uygun fiyat ve kalite prensibini benimseyen Elle; halat, metal ve etnik detayların öne çıktığı 2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarıyla farklı zevklere hitap ediyor.

Elle

Elle 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Elle

Elle 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Elle

Elle 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Hayallerinizdeki Gelin Olun!

0

Gelinlik seçimi, aksesuarlar, saç, makyaj ve çiçek… Her şeyin mükemmel olmasını istiyorsunuz değil mi? Stilinizle özgünleştirdiğiniz seçimlerinizin sizi o gün farklı kılacağını da unutmayın.

– Öncelikle gelinlik modelinize, vücut tipinize göre karar vermelisiniz. Butiklere gidip hangi modelin size yakıştığını keşfedin sonrasında Modacruz’da bu modellerin ikinci ellerini araştırın. İkinci el gelinlik manevi olarak hem yaşanmış bir mutluluğun, aşkın hikayesini taşır; maddi olarak ise oldukça uygun fiyata hayalinizdeki gelinliğe kavuşturur.

Hayalinizdeki Gelin Olun– Gelinliğinizi seçtikten sonra sıra ayakkabıda. Düşündüğünüz modelin hemen ikinci elini araştırın, lüks marka ayakkabı konusunda da oldukça farklı modeller bulabileceksiniz. Yoksa siz beyaz yerine Sex and The City karakteri Carrie Bradshaw gibi mavi şahane bir stiletto mu istiyorsunuz? Hadi cesur olun bu sizin gününüz, istediğiniz tasarımı seçin.

Hayalinizdeki Gelin Olun– Aksesuar seçiminizde gelinlik ve saç modelinize bağlı olacaktır. Eğer dantel detaylı bir gelinlik ise göz alıcı mücevherler ile romantik bir stil yakalayabilirsiniz.

– Gelinliğiniz straplez ise mücevher kolyeler takabilirsiniz, üstelik taşlarının renkli olması bembeyaz görünümünüze anlamlı bir ışıltı katacak.

-Saçlarınızı toplu bir şekilde kullanacaksanız, zarif görünümünüzü öne çıkaracak küpeler tercih edebilirsiniz.

Hayalinizdeki Gelin Olun– Duvak uzunluğunuzu saç modelinize göre seçin veya duvak yerine tül detaylı şapkalar veya taç takabilirsiniz. Gelinliğiniz sade ise işlemeli taçlar tercih edebilirsiniz. Vintage model bir gelinliğe sahipseniz saçlarınızı açık bırakıp, yaprak işlemeli taç veya tokalar takabilirsiniz.

Hayalinizdeki Gelin OlunDüğün gününüzde rahat ve mükemmel görünmek sizin elinizde, unutmayın

Özgür ruhlu tasarım: Trigenic Flex

0

Trigenic Flex, özgür ruhlu tasarım tarzı ve oyunu değiştiren stil anlayışı ile çığır açan bir yenilik getiriyor. Bu model, ustalıkla yapılmış ve gerçek bir günlük ayakkabı rahatlığında… Sokak stiline naif duruş ve ikonlaşan bir tarz getirmek için eski-yeni harmanı ile tasarlanan Trigenic Flex, günlük kullanımın ve şık-rahat kombinlerin joker elemanı olmak için aday. İlhamını 1883 Clarks Hygiene’den alan Trigenic Flex günlük giyimin zamansız parçası haline geliyor. Clarks, 1883 yılında ayakların doğal çerçevesine uyum sağlaması için tasarladığı, zamanın rahatsız ve deforme edici modası ile zıtlık oluşturan Hygiene’nin devrim niteliğindeki etkilerini bu sefer Trigenic Flex ile günümüze taşıyor. Clarks’ın modern stil anlayışını yansıttığı bu ürün, ‘Özgür düşünce’ tasarım felsefesini ortaya çıkarmak adına tasarımcıların sanatını ve geleneklerini ileri teknoloji ile harmanlıyor. Tüm günün yorgunluğunu taşıyan ayaklarınızı rahatlatmak adına özel olarak geliştirilen üç parçalı ayrıştırılmış taban ögesi Trigenic’in cool görünümüne adapte ediliyor. Clarks, Trigenic Flex’in üst yüzeyinde kullandığı yumuşak deri ve minimum dikiş sayısı ile giyildiğinde çıplak ayak hissi vererek, ideal konforu yakalamanızı sağlıyor. Ayaklarınıza özgürlük getiren gelişmiş Trigenic taban teknolojisi koleksiyonun diğer tasarımlarında da kullanılıyor. Sezonun öne çıkan Trigenic Flex ürünleri arasında kadınlarda Light Pink (399.9 TL), erkeklerde ise Black (399.9 TL) yer alıyor.

Jimmy Choo 2016 Gelin Ayakkabıları

0

Dünyanın en ünlü ayakkabı ve aksesuar markalarından biri olan Jimmy Choo, 2016 gelinlerinin başını döndürecek bir ayakkabı koleksiyonu hazırladı.

2014-2015 Sonbahar-Kış Ayakkabı Trendleri

0

Parıltılı Taş ve Boncuklar

Geçen sezondan beri aksesuarlarda görmeye başladığımız 3 boyutlu işlemeler, taş ve pullar 2014-2015 Sonbahar-Kış sezonunun ayakkabılarına da taşınıyor. Neredeyse tüm modaevleri yeni sezonda taş ve pulları cömertçe kullanmış. Taşlardan yapılmış 3 boyutlu çiçekler ya da işlemeler de dikkat çeken detaylar arasında. Tamamen pul kaplı modeller oldukça popüler.

Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

0

Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

Oxford ayakkabıların tarihi kökenlerine indiğimizde bu ayakkabıların önceleri erkeklere özgü olduğunu görüyoruz. Elbette kadınlar, bu ayakkabıları kendi stillerine uydurmakta gecikmemişler!

Oxford ayakkabıların ismiyse , bir dönem Oxford Üniversitesinden herkesin bu ayakkabıları giymesinden geliyor.

Günlük kıyafetlerinizle kombinleyebileceğiniz düz ve rahat modellerden, son derece şık ve topuklu modellere kadar geniş bir yelpazede feminenliği vurgulayan ayakkabılar kıyafetinizin havasını güçlendiriyor.

Süet, deri, kadife , rugan ve hatta dantel gibi çeşitli malzemeden üretilen Oxford ayakkabı seçeneklerini çeşitlendiriyor.Oxford ayakkabıların üzerindeki klasik deliklerin olup olmaması da sizin tercihinize kalıyor.

Peki büyük bir beğeniyle aldığınız oxford ayakkabılarınızı nasıl giyeceksiniz?

Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

Günlük bir stilde pantolon ve jeanlerle kombinlendiğinde ön plana çıkan parça kesinlikle oxfordlarınız olacak.

Jeanlerle kombinlemek için farklı renk seçeneklerine sahip oxford ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Bu şekilde renkli ve eğlenceli bir gündüz stili oluşturmuş olacaksınız.

Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

Çizgili parçalarla kombinleyeceğiniz oxfordlar iş stilinize damga vuracak. Midi etekler, uzun elbiseler ya da dar pantolonlarla giyeceğiniz çizgili gömlek ve bluzlarınızı oxford ayakkabılarla tamamlayın.

Eğer amacınız klasik bir silüete bürünmekse o halde kalem eteklerle oxford ayakkabıları kombinleyebilirsiniz.

Oxford ayakkabı ve kalem etek kombinleri sizi asla yarı yolda bırakmaz. Bu muhteşem ikilinin üzerine sade bir gömlek ve tişört kombininizi tamamlamaya yetecektir.

Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

Oxford ayakkabıları tercih edecekseniz, cesur tercihler yapmaktan çekinmeyin. Oxford ayakkabılarınızı kısa şort ve eteklerle kombinleyebilirsiniz.

Üstelik oxford ayakkabıların metalik renklerde tasarlanan modelleri denim parçalarla son derece uyumlu kombinler oluşturuyor.

Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

Eğer tercihinizi oxford ayakkabılardan yana kullanacaksanız stil ibrenizi retroya doğru çevirmenizde bir sakınca yok!

Oxford ayakkabılarınızı çiçekli elbiseler ya da kısa paçalı pantolonlarla kombinleyebilir ve doğru aksesuarlarla muhteşem bir retro stile bürünebilirsiniz.

Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

Oxford ayakkabıların atası İskoçya Kraliçesinin adıyla anılan “Balmoral” ayakkabılardır ve bu ayakkabıların ilk kullanımı 18.yy’a kadar dayanır fakat daha sonraki tarihlerde bu ayakkabılar bot formunu alır. Günümüzde balmoral ve oxford ayakkabıları yalnızca ingilizler ayırt edebiliyor. Amerika’da ise balmoral ayakkabılar Oxfardların bir çeşidi olarak görülüyor.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,990TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et

Versace Fall 2017 Ready-to-Wear

Donatella Versace yine harika bir koleksiyon hazırlamış. Equality (Eşitlik), Unity (Birlik), Courage (Cesaret), Loyalty (Sadakat), Love (Aşk) temalı koleksiyon klasik ve spor modellerin şık...