1. Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

Oxford ayakkabıların tarihi kökenlerine indiğimizde bu ayakkabıların önceleri erkeklere özgü olduğunu görüyoruz. Elbette kadınlar, bu ayakkabıları kendi stillerine uydurmakta gecikmemişler!

Oxford ayakkabıların ismiyse , bir dönem Oxford Üniversitesinden herkesin bu ayakkabıları giymesinden geliyor.

Günlük kıyafetlerinizle kombinleyebileceğiniz düz ve rahat modellerden, son derece şık ve topuklu modellere kadar geniş bir yelpazede feminenliği vurgulayan ayakkabılar kıyafetinizin havasını güçlendiriyor.

Süet, deri, kadife , rugan ve hatta dantel gibi çeşitli malzemeden üretilen Oxford ayakkabı seçeneklerini çeşitlendiriyor.Oxford ayakkabıların üzerindeki klasik deliklerin olup olmaması da sizin tercihinize kalıyor.

Peki büyük bir beğeniyle aldığınız oxford ayakkabılarınızı nasıl giyeceksiniz?

2. Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

Günlük bir stilde pantolon ve jeanlerle kombinlendiğinde ön plana çıkan parça kesinlikle oxfordlarınız olacak.

Jeanlerle kombinlemek için farklı renk seçeneklerine sahip oxford ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Bu şekilde renkli ve eğlenceli bir gündüz stili oluşturmuş olacaksınız.

3. Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

Çizgili parçalarla kombinleyeceğiniz oxfordlar iş stilinize damga vuracak. Midi etekler, uzun elbiseler ya da dar pantolonlarla giyeceğiniz çizgili gömlek ve bluzlarınızı oxford ayakkabılarla tamamlayın.

Eğer amacınız klasik bir silüete bürünmekse o halde kalem eteklerle oxford ayakkabıları kombinleyebilirsiniz.

Oxford ayakkabı ve kalem etek kombinleri sizi asla yarı yolda bırakmaz. Bu muhteşem ikilinin üzerine sade bir gömlek ve tişört kombininizi tamamlamaya yetecektir.

4. Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

Oxford ayakkabıları tercih edecekseniz, cesur tercihler yapmaktan çekinmeyin. Oxford ayakkabılarınızı kısa şort ve eteklerle kombinleyebilirsiniz.

Üstelik oxford ayakkabıların metalik renklerde tasarlanan modelleri denim parçalarla son derece uyumlu kombinler oluşturuyor.

5. Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

Eğer tercihinizi oxford ayakkabılardan yana kullanacaksanız stil ibrenizi retroya doğru çevirmenizde bir sakınca yok!

Oxford ayakkabılarınızı çiçekli elbiseler ya da kısa paçalı pantolonlarla kombinleyebilir ve doğru aksesuarlarla muhteşem bir retro stile bürünebilirsiniz.

6. Oxford Ayakkabı Nasıl Giyilir, Nasıl Kombinlenir?

Oxford ayakkabıların atası İskoçya Kraliçesinin adıyla anılan “Balmoral” ayakkabılardır ve bu ayakkabıların ilk kullanımı 18.yy’a kadar dayanır fakat daha sonraki tarihlerde bu ayakkabılar bot formunu alır. Günümüzde balmoral ve oxford ayakkabıları yalnızca ingilizler ayırt edebiliyor. Amerika’da ise balmoral ayakkabılar Oxfardların bir çeşidi olarak görülüyor.