Göbek yağlarınızı eritmek istiyorsanız metabolizmanızı hızlandıracak, fit kalmanızı sağlayacak besinlere ağırlık vermeniz gerekiyor. İşte göbek yağlarınızı eritecek, sofranızdan eksik etmemeniz gereken baharatlar…

1Karabiber

Göbek Yağlarını Eriten 9 Baharat


Sindirime yardımcı olan ve şişkinlik problemlerini önleyen karabiber, yağ yakımında da etkilidir. Yemeklerinize ekleyeceğiniz bir miktar karabiber kan dolaşımını artırır ve metabolizmanızı hızlandırır. Bel bölgenizde yağlanma probleminiz varsa karabiberi yemeklerinizde bol bol kullanmalısınız.

2Kimyon

Göbek Yağlarını Eriten 9 Baharat


Kimyon sindirim problemi olanların bir numaralı yardımcısı. Fakat sadece sindirim için değil yağ yakımı için de muhteşem bir baharat. İster yoğurtla birlikte isterseniz yemeklerinizin içinde bolca kimyon kullanarak göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

3Kırmızı Biber

Göbek Yağlarını Eriten 9 Baharat


Kırmızı biberin içindeki kapsaisin hem acı tat veriyor hem de metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı oluyor. Eğer acı sevenlerdenseniz, çok şanslısınız. Yağ yakımında en etkili olan baharatlardan acı kırmızı biberi sofranızdan eksik etmeyin.

4Zencefil

Göbek Yağlarını Eriten 9 Baharat


Zencefilin yararları saymakla bitmiyor. Muhteşem bir antioksidan, enfeksiyonlara, iltihabi hastalıklara karşı koruyucu ve metabolizma hızlandırıcı. Hem hastalıklardan kurtulmak hem de fit kalmak için zencefil şart!

5Zerdeçal

Göbek Yağlarını Eriten 9 Baharat


İçindeki kurkumin sayesinde zerdeçal bin bir derde deva bir baharat. İltihabi hastalıkları önlüyor, metabolizmayı hızlandırıyor ve tokluk hissi sağlıyor. Araştırmacılara göre diyabete karşı dahi etkili. Yemeklerinize ekleyerek veya yoğurt ile karıştırarak tüketebilir, göbek yağlarınıza veda edebilirsiniz.

6Biberiye

Göbek Yağlarını Eriten 9 Baharat


Biberiyeyi taze veya kurutulmuş olarak tüketebilirsiniz. Her hali yağ yakımında etkili olacaktır. Karnosik asit içeren biberiye kan şekerinizin düzenlenmesine de yardımcı oluyor. Bu sayede de diyetlerin vazgeçilmez bir baharat haline geliyor. Bu lezzetli baharatı yemeklerinize ve salatalarınıza ekleyerek kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

7Hardal Tohumu

Göbek Yağlarını Eriten 9 Baharat


Hardal tohumu, turpgiller ailesinden bir sebze olan hardaldan elde edilen bir baharat. Et yemeklerinize ekleyerek tüketebilirsiniz. Bu sayede lezzetten ödün vermeden göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

8Tarçın

Göbek Yağlarını Eriten 9 Baharat


Zayıflamak isteyenlerin en sevdiği baharatlardan biri tarçın. Kan şekerini dengede tutarak açlık krizlerini önlüyor ve göbek yağlarına karşı sizi koruyor. Hem de nefis kokusu ve tadıyla tatlı ihtiyacınızı karşılıyor. İçeceklerinize ekleyebilir veya meyvelerinizle beraber tüketebilirsiniz. Mis kokulu tarçın yağ yakımınıza çok yardımcı olacak.

9Kekik

Göbek Yağlarını Eriten 9 Baharat


Metabolizmanızı hızlandırmak için kekik en etkili baharatlardan biridir. Et yemeklerine çok yakışan kekiği, yoğurt ile beraber de tüketebilirsiniz. Göbek bölgenizdeki değişimi siz de fark edeceksiniz.