1. Baharın Vazgeçilmezi Trençkotlar

Baharın Vazgeçilmezi Trençkotlar


Baharla birlikte gardırobumuzun göz bebeği parçalarından olan trençkotlar ön plana çıkıyor. Salaş kıyafetlerden, şık ve zarif kombinlere kadar her stille muhteşem uyum sağlayan trençkotlar kadınların vazgeçilmezi.

Gece kıyafetleriyle kullanılan saten trençkotlardan, yılan derisi ve leopar desenlilere kadar birçok farklı seçenek bulmak mümkün. Tek yapmamız gereken hangi stilin gardrobumuzdaki parçaları tamamlayacağına karar vermek.

2. Baharın Vazgeçilmezi Trençkotlar

Baharın Vazgeçilmezi Trençkotlar


Kemerli trençkotlar neredeyse tüm gündelik kombinlere uyum sağlıyor. Boyfriend jeanler, kalem etekler, spor ayakkabılar ve maxi eteklerin üzerine trençkot aldığınızda kombininiz tamamlanmış oluyor.

Seçtiğiniz parçanın rengi kadar uzunluğu da önemli. Kalça boyu kısa trençkotlar, kısa boylu kadınlarda daha güzel dururken, diz hizasına kadar gelen orta boy modeller minyonlar için pek tavsiye edilmez.

3. Baharın Vazgeçilmezi Trençkotlar

Baharın Vazgeçilmezi Trençkotlar


Uzun boylu kadınlar uzun, kısa ya da diz hizasında biten modelleri tercih etmekte biraz daha özgür. Eğer klasik trençkot görünüm yaratacak bir parça arıyorsanız kesinlikle orta uzunlukta ve yakalı bir model tercih etmelisiniz.

4. Baharın Vazgeçilmezi Trençkotlar

Baharın Vazgeçilmezi Trençkotlar


Yakasız, salaş ve modern tasarımlar hafta sonu şıklığı için ideal bir görünüm yaratmanın anahtar parçaları. Bu tarz modelleri jeanlerle ve hatta spor giysilerle bile kombinleyerek muhteşem stiller yaratabilirsiniz.

Trençkot giyerken amacınız ince, fit bir görünüm elde etmek ise, dik yakalı ve düğmeli modelleri tercih edebilirsiniz. Kilo probleminiz varsa sizin için en uygun model klasikler.

5. Baharın Vazgeçilmezi Trençkotlar

Baharın Vazgeçilmezi Trençkotlar


Trençkot stilinizi kemeri bir kuşak gibi bağlayarak bir adım ileri taşıyabilirsiniz. Bu noktada bir ipucu verelim, kuşak şeklinde bağladığınız trençkotun düğmelerini asla kapamaya çalışmayın.

6. Baharın Vazgeçilmezi Trençkotlar

Baharın Vazgeçilmezi Trençkotlar


Ofis kıyafetlerinize bir parça şıklık eklemek için uzun bir trençkot tercih edebilirsiniz. İnce topuklu stilettolar ve balerin topuzu ile kombinlediğinizde Audrey Hepburn’un efsanevi stilini elde etmeniz çok kolay!