Dermatoloji alanında, yaşam kalitesini artıran ürünlerin gelişimine odaklanan İsviçre firması Corena Therapeutics, 6-8 Nisan tarihlerinde Paris’te düzenlenen Uluslararası Tıp, Hastane ve İlaç Teknolojileri Fuarı Pharmagora 2013’te ilk markası Coresatin’in lansmanını gerçekleştirdi. Dünyanın çeşitli ülkelerinden eczacı, doktor ve sağlık hizmetlerinde çalışanları bir araya getiren fuarda Coresatin, tedavisi güç olan sedef, egzema, dermatit, diyabet ayak ülserleri gibi hastalıkların tedavisinde steroidsiz bir alternatif ve güvenli bir destekleyici olarak katılımcıların dikkatini çekti.

 Türkiye’de, Avrupa ve Amerika ile aynı anda tüketiciye 5 farklı formda sunulan Coresatin ürünleri, cildin koruyucu katmanına işlevini geri kazandırarak, sedef ve dermatit gibi cilt rahatsızlıklarının belirtilerini kontrol altına alıyor; mantar ve diyabetik ayak ülserleri tedavisindeyse iyileşme sürecini hızlandırıyor.

Coresatin ürün grubunun Türkiye’de dağıtımını yapan Corena İlaç Satış Pazarlama – Türkiye Satış Müdürü Reha Halis Aytaç, Coresatin ile mevcut tedavilere, yenilikçi ve güvenli bir alternatif sunduklarını belirterek; ‘Deri hastalıklarının tedavisi uzun bir süreci kapsamaktadır. Tedavi sürecinde kullanılan ürünlerin birçoğu kortizon ihtiva etmektedir. Nisan ayı itibariyle Türkiye’de dağıtımına başladığımız ürünler etkisini bir hafta gibi kısa sürede göstermekte olup kortizon içermemesi nedeniyle hasta ve doktorlar tarafından özellikle tercih edilmektedir’ dedi.