Pötikare kumaş belki isim olarak yabancı geliyor olabilir. Ama gördüğünüz zaman tanıdık gelmemesi mümkün değil. Kimimiz masa örtüsü der, kimimiz sofra bezi der bu desenli kumaşa. TDK pötikare kelimesinin anlamını küçük kareli kumaş olarak tanımlamış. Ayrıca şimdinin modası da değil bu. Önceden de vardı tabi. Özellikle eski Türk filmlerinde elbise veya etek olarak bu kumaşı çokça görmüşsünüzdür. Şimdi pötikare kumaş nasıl kombinlenir, nasıl giyilir, nelere dikkat etmek gerekir bunlardan bahsedeceğiz.

Geçtiğimiz yazın trendleri arasındaydı ve oldukça popülerdi. Mutlaka birisinin üstünde görmüşsünüzdür. Önceden düz, etekli elbiselerde çokça kullanılıyordu ama artık farklı kesimlerle çok şık kıyafetler ortaya çıkıyor.

Çoğunlukla siyah-beyaz, kırmızı-beyaz renkli pötikare kumaş tercih edilir ama alternatifler sınırsız. Pembe-beyaz, açık mavi-beyaz, sarı-beyaz gibi gibi. Tabi canlı renkler daha dikkat çekici olup, kombininizi ön plana çıkaracaktır.

Çan modeli bu kumaşla oldukça şık durabilir. Üst kısmı biraz dar, alt kısımlara doğru yani etek kısımlarına doğru geniş. Bir de sıcak renk seçerseniz oldukça basit bir şekilde mümkün olan en iyi şıklığı yakalayabilirsiniz. Tamamlayıcı aksesuar olarak boynunuza uygun renkte fular bağlayabilir, şal takabilir, bandana kullanabilirsiniz. Tabi makyajı da unutmamak lazım. Giydiğiniz renkler ile bire bir aynı değil ama uyumlu renklerle çekiciliğinizi katlayabilirsiniz.

Şimdi sizin için derlediğim pötikare kombinlerine bakıp kendiniz bir karar verin.