Elbiseler tek parça kıyafetler oldukların hem oldukça pratik hem de dilediğiniz şıklığı kolayca elde edebileceğiniz kıyafetlerdir. Eğer pantolon giymeye çok alıştıysanız ve çok fazla elbise giymiyorsanız alışkanlıklarınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Çünkü dolabınızda yer açacağınız bu zamansız 5 elbise sayesinde hayatınız aşırı derecede kolaylaşabilir.

1Vücuda oturan geniş etekli elbiseler


Herhangi bir mevsimde hiç düşünmeden giyebileceğiniz bu tarz elbiseler bir numaralı hayat kurtarıcılardır. Neredeyse tüm vücut tipleri bu elbise modelini rahatça giyinir ve üst tarafın oturan görüntüsünün altında genişleyen etek bölümü şık ama spor bir görüntü verir. Bu nedenle; randevudan toplantıya, nikahtan röportaja her türlü ortamda giyinebileceğiniz bir şaheserdir. Her rengine korkmadan yatırım yapabilirsiniz, her daim değerlidir.

2Düz kesim elbiseler


Mütevazi ancak bir o kadar sofistike bir görüntüye sahip bu elbiseler zamanın testine karşı ayakta kalmayı başarmıştır. Hangi yaşta, kiloda ve boyda olursanız olun sizi mükemmel göstermek için yeterlidir. Özellikle siyah, lacivert gibi oturaklı bir rengini tercih ederseniz dilediğiniz her ortamda korkmadan üstünüze geçirebilirsiniz.

3Triko elbiseler


Soğuk havaların ve sonbaharın en iyi tercihlerinden biri olan bu elbiselerden biri dolabınızda katlı bir şekilde dursun. Üzerine alacağınız bir yelek, fular ya da blazer bir ceketle bambaşka bir kıyafete dönüşebilir, pazar brunchlarından iş toplantılarına birçok yerde giyilebilir.

4Gömlek elbiseler


Son derece rahat bir kullanım ve bir o kadar da şık bir görüntü sunan gömlek elbiseler gladyatör sandaletlerden, spor ayakkabılara, babetlerden yüksek topuklara her türlü ayakkabıyla kombinleyeceğiniz ve her kombinde farklı bir hava yakalayabileceğiniz seçeneklerdir. Üstelik kollarını kıvırabildiğiniz gömlek elbiseleri farklı mevsim koşularında da rahatça giyinebilirsiniz. Dayanıklı polyester kumaşları da tercih ettiğinizde ütü problemi de yaşamadan rahatça kullanılabilecek vazgeçilmez elbiselerdir.

5Tişört elbiseler


Aralarında en rahatı ve hayat kurtaranı olarak listedeki yerini alan tişört elbiseleri, hafta sonları kızlarla buluşurken, sahile inerken, uçak yolcuğuna çıkarken ve hatta üzerine bir blazer geçirdiğinizde çalışırken bile giyebilirsiniz. Bu rahatlıktan kendinizi mahrum etmeyin, sıcak havalar için her renginden birer tane edinin. Pişman olmayacaksınız.