Victoria’s Secret Artık Bikini Satmayacak

Victoria’s Secret markası kadınlar için yalnızca iç çamaşırından fazlasını ifade ediyor. İç çamaşırlarıyla olduğu kadar bikini, mayo ve plaj kıyafetleriyle de ilgi gören markanın kataloğu sosyal medyada yazın gelişini müjdeleyen 4. cemre olarak nitelendiriliyordu.

Son 2 sezondur bikini koleksiyonu için televizyon reklamları bile çeken marka bu sezondan sonra artık bikini koleksiyonu yapmayacaklarını açıkladı. Bunun sebebinin ise Victoria’s Secret mayolarının beklenenden çok daha düşük satış rakamlarına ulaşması.

Victoria’s Secret Artık Bikini Satmayacak

Markanın bağlı olduğu tekstil grubu L Brands’ın CEO’su Les Wexner, markanın büyümesini ve gücünü artırmak için bu değişikliklerin yapılması gerektiğini belirtti.

Ay başında açıklama yapan Victoria’s Secret, iş modelinde değişiklik yapıp üç kategoriye yoğunlaşacaklarını belirtti: Victoria’s Secret Lingerie, Victoria’s Secret Beauty ve Pink.

Birçok kadın markanın bikinilerinin küçük kalıplarından şikayet ediyordu, görünüşe göre bu şikayetleri dikkate alan marka kadınların zayıflamaları için spor kıyafetlerine ağırlık vermeyi planlıyor!