İnanılmaz yoğun bir iş haftası geçiriyorsunuz. Bütün gün o toplantı senin bu sunum benim koşturup duruyorsunuz. Üstüne bir de her sabah ne giyineceğim endişesi var. Bir şey söyleyeceğiz; yoğun geçen bu günlerde sizi kurtaracak birkaç kombini kenara koyun rahat edin.

1Bu bir takım işi


Hayatınızı kurtaracak en önemli silahlardan biri alt üst aynı renge sahip bir takımınızın olmasıdır. O kadar paket halinde bir seçenektir ki bu, dolabınızın bir köşesine koyduğunuzda kafanızın bir köşesi de her daim rahattır. Çok yorgunsunuz ve kıyafet denemeye mecaliniz mi yok. Sorun değil, o güzel takım yarın sabah için sessizce sizi dolapta bekliyor.

2Maksi etek


Maksi eteklerin yeniden hayatımıza girmiş olması ne kadar güzel değil mi? Onların o naif ve şık görüntüsü karşısında kimse duramaz. Yapmanız gereken vücudunuza yakışan maksi bir etek üzerine tiril tiril incecik ama bir o kadar şık bir bluz giyinmek. Bir de küçük el çantası.

3Uzun ceket şıklığı


Ceketleri erkeklerden çalalı çok oldu. Şimdi bir de uzunları çıktı ki eğer boyunuz Türk kadını boy standardının çok az üstündeyse üzerinizden çıkarmasınız da olur. Sade bir kalem pantolon ve beyaz gömlek üzerine geçireceğiniz uzun ceketle dünyanın en önemli toplantılarına girebilir, karizmanızla insanları etkileyebilirsiniz.

4Etek gömlek klasiği


İş yerinizin giyim kuşam kurallarına göre dolabınızda ya bir adet mini ya da kalem eteğiniz mutlaka olmalı. Altına geçireceğiniz stilettolarınızla tüm havanızı 3 saniyede yakalayacağınız bu kombinin üst parçası basit bir gömlekten oluşabilir. Etek üstü gömlek tüm klasiklerin anasıdır. Bu nedenle her daim sizi kurtarır.

5Elbise üstü ince kemer


Elbise üzerine geçireceğiniz ince bir kemerle, klasiğin dışına çıkmış bir elbise görüntüsü elde edip, hem stil hem pratik bir iş yapmış olursunuz.