New York’ta yaşayan tasarımcı Jeremy Scott, yeni koleksiyonda lüks spor giyim vizyonunu daha ileri taşırken, cesur renklere, nitelikli kumaşlara ve grift baskılara odaklanıyor. Scott’un kendine has tasarım anlayışı koleksiyonun genelinde görülürken, İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonunun kilit temalarından birini Londra’nın inci işleme geleneği oluşturuyor.

Koleksiyondaki baskılar dikkat çekiyor

Jeremy Scott aynı zamanda adidas Originals by Jeremy Scott İlkbahar/Yaz 2014 Koleksiyonu’ndaki baskıları ile de İngiltere’ye sadık kalıyor. Tüm yüzeyi kaplayan adidas logo ve dijital fotoğraf baskıları ile koleksiyon taçlandırılıyor. Koleksiyondaki diğer temalar arasında kanatlı dolar işareti, çiçekler ve leopar baskılar da bulunuyor. Hepsi de klasik Jeremy Scott desenleri olan bu biçimler, İlkbahar/Yaz sezonunun estetiğine uyacak şekilde kullanıldı.

Renk açısından, Scott gerek sarı pilot ceketi gerekse de turuncu ve yeşil tonlarda delikli ağ üst ve şortlar ile neon palete yeniden odaklanıyor.

Koleksiyondaki ayakkabılar da lüks sokak giyimine gönderme yapıyor

İlkbahar/Yaz 2014 Koleksiyonu’ndaki ayakkabılar da Jeremy Scott tarzının premium İtalyan derisi üzerine yerleştirildiği ve klasik Rod Laver ayakkabı modelinin altın tonları ile şerit mücevherler içinde boy gösterdiği lüks sokak giyimine gönderme yapıyor.

Scott, İngiltere’den aldığı esinle adidas Letter Instinct ayakkabısını İngiliz bayrağı ile renklendiriyor ve aynı ayakkabının leopar baskılı versiyonu da bulunuyor. Kadınlar için altın rengindeki yumuşak deri JS Wings Easy Five ve çok renkli deri ve altın Trefoil logo ile geri dönüş yapan ikonik Bones spor ayakkabı da sadece İlkbahar/Yaz 2014’ün ana temalarını değil, aynı zamanda Jeremy Scott x adidas markasının temel tasarım DNA’sını da özetliyor.