Askeri Giyim Tarzı Nedir?
Birçok giyim tarzı vardır. Klasik tarz, eklektik tarz, romantik tarzı,dramatik tarz…Askeri giyim tarzıda bunlardan biridir.Askeri tarz denince gözümüzde ister istemez koyu asker yeşili kıyafetler, kamuflaj desenler canlanmaya başlar.Ancak sadece bununla sınırlarsak hata yapmış oluruz.Bunun dışında haki, nefti tonları, siyah, kahverengi ve zeytin yeşili gibi renkleri de bu tarzda görmek mümkün.Bunun yanı sıra metalik gümüş ve altın rengi düğmeler, apoletler, askeri şapkalar, kolyeler, palaskalar ve postalları da bu tarzın olmazsa olmaz detayları arasında sayabiliriz.

Moda tasarımcıları asker trendini kıyafetlere taşıdılar.Bu trende defilelerde sıkça rastlar olduk.

Kamuflaj desenli askeri pantolonlar ve askeri renklerde ki bol düğmeli kabanlar en çok tercih edilen askeri kıyafetlerdendir.

Aslında sadece kıyafetlerde görmüyoruz bu tarzı. Çantalar, ayakkabı ve botlar olmak üzere kemerlerde, şallarda da artık bu desenler hakim.

Askeri kıyafetler genellikle denim, pamuk, deri ve keten gibi kumaşlardan üretirler.Özellikle kaban, ceket ve mont tarzın dış giyim ürünleri oldukça kullanışlıdır

Askeri giyim tarzının seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok.Şüphesiz ki cesur bir stil olduğundan herkes cesaret edip tercih etmiyor. Biraz maskülen bir tarz olmasının da bunda büyük rolü var diyebiliriz. Ancak tercih edenlerinde oldukça rahat ettiğini söyleyebiliriz. Spor ve rahat giyinmeyi seviyorsanız bu tarz tam size göre diyebiliriz.