Sıcak havalarda sıkça tercih edilen mini etekleri kışın da giymek biraz zor olabilir. Ama doğru tercihlerle kış mevsiminde de mini eteklerinizi giyebilirsiniz.

Doğru Etek Tipi

Yaz aylarında tercih edilen şifon etekleri kışın giymeniz doğru olmayacaktır. Kumaşı çok ince olduğu için soğuk havalarda zorlanabilirsiniz. Kalın kumaşlı etekleri tercih etmelisiniz.

Kadife, yünlü kumaş, denim veya ekoseli kalın kumaşlardan yapılan etekler sizi daha sıcak tutacaktır.

Çorap Seçimi

Opak çoraplar bacakları daha uzun ve ince göstermektedir. Kalın opak çoraplar soğuğa karşı da oldukça etkili olduğu için mini eteklerin altına rahatça giyilebilir ve gayet kullanışlı olur.

Eğer dizüstü çorap giymek isterseniz, ince bir çorap üstüne şık bir diz üstü çorap giyerek farklı bir kombin de yapabilirsiniz.

Ayakkabı

Mini etekle birlikte ilk tercih genelde topuklu ayakkabı olur. Eğer gün içerisinde yürüyeceğiniz mesafe çok fazla değilse rahatça giyebilirsiniz. Topuklu ayakkabı tercihinizi bootie modelden yana da kullanabilirsiniz. Kış sezonunda oldukça şık duracaktır.

Kış mevsiminin trendleri arasında her zaman yeri olan diz üstü çizmeleri de mini eteklerle çok şık bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Bu sezonun renk trendleri arasında yer alan beyaz botları ve çizmeleri de es geçmemek lazım.

Bu önerilerle birlikte aşağıda sizin için derlediğimiz mini etek kombinlerine de göz atmayı unutmayın.