1. Lureks


Parıltılı kumaşlar bu sezonun yıldız parçalarından. Lureks diye adlandırılan simli parlak kumaşlar tasarımcıların ortak tercihi oldu.

2. Ekose


Ekose sürekli geri gelen trendlerden bir tanesi ve önümüzdeki sezon pek çok şekilde karşımıza çıkacağa benziyor.

3. Balon kollar

Sokak stilinde eksta uzun kollulara çok sık rastladık. Podyumda ise gözümüze balon kollu üstler çarptı.

4. Omuz dekoltesi


Geçen seneden beri favori trendlerden bir tanesi düşük omuzlar önümüzdeki sezonlarda her türlü omuz dekoltesiyle karşımıza çıkıyor.

5. PVC kumaşlar


Rugan deriler yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Vücuda yapışan pantolonların yerine bu sezon oldukça bol PVC üstler ve pantolonlar dikkat çekiyor.

6. Fırfır

Alessandra Ambrosio – Balmain Fall 2016 Ready-to-Wear

Romantik fırfır trendi bohem elbiselerden, feminen bluzlara, hatta pantolonlara kadar kendini gösteriyor.

7. Jile

Elbise içine uzun kollu üstler, boğazlı badilerden sonra jilelerin geri dönüşü kaçınılmazdı.

8. Boyun detayları

Bluzları canlandırmanın kolay ve havalı yollarından bir tanesi fiyonklar, kurdeleler gibi boyun detayları ve aksesuarları.

9. Kadife

Sonbahar-Kış sezonlarının vazgeçilmezlerinden bir tanesi olan kadife kumaşlar elbiselerden, takım elbiselere ve paltolara kadar her türlü şekilde karşımıza çıkıyor.

10. Balon montlar

Önümüzdeki sezon modaya uygun sokak stilinizle dikkat çekmek istiyorsanız en az bir tane balon monta ihtiyacınız olabilir.

11. İddialı takım elbiseler

Takım elbiseler her sezon yerini koruyor olsa da önümüzdeki sezonun en iddialı trendlerinden bir tanesi. Podyumlarda gördüğümüz takım elbiseler oldukça maksimalist renklerde ve desenlerde.