Kate Moss ve TOPSHOP işbirliğinin ürünü olan 2014 ilkbahar/yaz koleksiyonu, ünlü İngiliz moda ikonunun kendine özgü ve çok beğenilen vintage tarzını yansıtan seçkin parçaları bir araya getiriyor. Önceki Kate Moss TOPSHOP koleksiyonlarından çok farklı olan bu yeni koleksiyon için TOPSHOP tasarımcılarıyla yakın çalışan Kate, bu çok güncel ve daha lüks koleksiyonla gerçek bir İngiliz moda ikonu olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Koleksiyon dünyanın her yanındaki TOPSHOP mağazalarında ve Türkiye’de aynı anda anda satışa çıkıyor.

Nişantaşı Topshop mağazasında gerçekleşen davete Tuba Ünsal, Bennu Gerede , Begüm Şen ve Tanem Sivar gibi ünlü isimler de katıldı. Moda severlerin heyecanla bekledi koleksiyon 30 Nisan itibariyle Nişantaşı, Beyoğlu, Akasya Acıbadem ve Suadiye mağazalarında satışa sunuldu.

Kate Moss ve TOPSHOP işbirliğinin ürünü olan 2014 ilkbahar/yaz koleksiyonu, ünlü İngiliz Moda ikonunun kendine özgü ve çok beğenilen vintage tarzını yansıtan seçkin parçaları bir araya getiriyor. Önceki Kate Moss TOPSHOP koleksiyonlarından çok farklı olan bu yeni koleksiyon için TOPSHOP tasarım ve satın alma ekipleriyle yakın çalışan Kate, bu çok güncel ve daha lüks koleksiyonla gerçek bir İngiliz Moda ikonu olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Dünyanın her yanındaki TOPSHOP mağazalarında, online olarak Topshop.com adresinde satılacak olan koleksiyon için Net-a-Porter.com, Nordstrom mağazaları ve Nordstrom.com gibi perakendecilerle de ilk kez işbirliği yapılıyor .

Koleksiyonun ana tasarım kategorileri, Kate’in Balear Adalarına duyduğu sevginin bir yansıması olan Balearic Dressing temasıyla başlıyor; özenle işlenmiş bluzlar, ipekliler ve Kate’in her yaz giydiği bir vintage kıyafetten esinlenilen beyaz kaftan temada dikkat çekiyor. Aztek elbiseleri elde dikilmiş hissi verirken yoğun işlemeli tığ örgü dantel elbiseler diz üstü veya bilek boyunda, krem rengi ve siyah seçeneklerle sunuluyor.

Pajama dressing teması Kate Moss TOPSHOP koleksiyonuna yepyeni bir boyut ekliyor. Londra’da Soho’dan tedarik edilen ipek satenlerde pastel tonlarda deforme edilmiş Çiçekli ve Doğu’dan ilham alan canlı renklerde Çiçekli olmak üzere iki farklı desen grubu görülüyor. Her iki desen de yüksek belli pantolonlarda, bluzlarda ve pijama tarzı bir cekette kullanılmış.

Cocktail Hour grubu, diz üstü veya yere uzanan etek boylarıyla cilveli ve seksi. Özellikle uygulanan vintage etkileri, lüks ve zengin biyeler, örümcek ağı şeklindeki boncuk işlemeleri, payetli püsküller, krep saten uzantılar gibi detaylar tasarımlara narin ve lüks bir unsur katıyor.

Tailoring Noir temasında siyah altın metalik detaylı ve siyah smokin ceketler ve pantolonlar, verev kesimli bir lame elbise ve yine lame çiçek desenli bluzlarla oluşturulan bu harika koleksiyon, yaz akşamları için şık alternatifler sunuyor.

Kate’in bir tasarımcı olarak olgunlaştığını gösteren bu daha lüks koleksiyonda Londra’da Soho’dan tedarik edilen ipek şifonlar, İtalya’dan doreler ve Hindistan’dan narin danteller gibi zengin kumaşlar kullanılmış. El işlemeleri, boncuklar ve biyeler gibi detaylara gösterilen titizlikle lüks çıtası daha da yükseliyor.

Kate’in kendi gardırobundan ilham alan parçalara ilave olarak koleksiyonun “daha Kate tarzı” olması için Kate’in bulmakta zorlandığı vintage esinli giysiler eklenmiş. İkinci el mağazalarında dantellerde yırtıklar veya payetlerde dökülmeler olabildiği için Kate bu sezon koleksiyona bu tür giysilerin eklenmesine büyük önem vermiş.

“Tasarım sürecinin tamamını çok seviyorum. Tasarım ekibindeki kızlarla zaman geçirmekten, konsepti oluşturmaktan, numune hazırlamanın çeşitli aşamalarından, değişiklikler yapmaktan ve sonuçta koleksiyonun bitmiş halini görmekten büyük keyif alıyorum.” Kate Moss.

“İlk koleksiyonum yedi yıl önceydi. O zamandan bu yana olgunlaştım ve giymek istediğim şeyler de değişti. Doğal bir evrim bu. İlk deneyimimden çok şey öğrendim, o nedenle bu sefer körlemesine dalmadım, süreci biliyordum. Phillip (Green) bu koleksiyonları hazırlarken süreç boyunca çok değerli şeyler öğretti. Tasarım, satın alma, kumaşlar ve farklı düzeylerde kaliteye ulaşmak gibi konularda çok daha bilgiliyim.” Kate Moss.

Kate, koleksiyonda yer alan yumuşacık süetin yaz sezonunda deriden daha hafif bir seçim ve denim için bir alternatif olduğunu düşünüyor. Dokuma yelek, koleksiyonu en iyi yansıtan parçalardan biri olmanın yanı sıra Kate’in Yetmişler tarzındaki gardırobunun vazgeçilmezlerinden de biri. Zeytin yeşili ve siyah renk seçenekleriyle sunulan ve yanlarında minik saç örgüsü detaylarıyla dikkat çeken süet “koşucu” şort, ilkbahar/yaz sezonunda yine lüks unsurunu vurguluyor. Koyu Mavi renkli, püsküllü montun ilham kaynağı ise Kate’in daha önce üç Rolling Stones konserinde giydiği “konser montu”.