Şık görünmek her zaman için önemlidir. Havaların soğuk olması, mevsimin kış olması görünüşünüzle dikkat çekemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Gerek kıyafet, gerek makyaj, gerekse aksesuar… Her anlamda trend görünmek, trendi yakalamak için bazı ipuçları derledik sizin için.

Kalite

Trend Görünmek İçin İpuçları
Sadece görüntü kalitesi veya marka değil, kıyafetin materyal kalitesi de oldukça önemlidir. Çok çabuk yıpranan, deforme olan veya birkaç kere yıkanınca rengi değişen kıyafetler sizin için olumsuz izlenimler oluşturabilir. Her zaman pahalı markalar alın demiyoruz tabi. Materyal, kumaş kaliteli olsun. Bu bile görünüşünüze olumlu etki edecektir.

Doğru Beden

Trend Görünmek İçin İpuçları
Kıyafetinizin sadece üzerinde ‘duruşu’ değil, yürürken veya hareket ederken duruşu da oldukça önemlidir. Her şekilde mümkün olduğu kadar güzel duran kıyafetler seçmeye, giymeye özen gösterin. Daha şık olacağım derken, bedeninizden daha küçük kıyafetler giymeye çalışmayın. Çok kötü bir görüntü oluşturabilir. Veya ince bir bedeniniz varsa en fazla bir beya iki beden kıyafet giyebilirsiniz ki bu da son yılların yükselen trendi ‘oversize‘ görünebilir. Şık durur. Ama çok büyük bir beden kıyafet, çok dar kıyafet gibi kötü görünecektir.

Aksesuar

Trend Görünmek İçin İpuçları
Aksesuar şart değil tabii ki ama görünüşü tamamlayıcı etkisi göz ardı edilemez. Çok parlak, çok büyük abartılı takılar yerine daha minimalist takılar tercih edebilirsiniz. Tabi yerine göre bunlar değişecek. Kimi zaman büyük, kimi zaman küçük takılar tercih etmelisiniz. Yeter ki takılarınız ile kıyafetleriniz, makyajınız aşırı derecede uyumsuz olmasın. Sık sık takılar ile ilgili trendleri takip ederek zamana uyum sağlamayı ihmal etmeyin.
Yine tamamlayıcı aksesuar olarak her kadının sahip olması gereken çanta modellerinden edinerek bunları da kullanmalısınız. Kaliteli olması yine sizin için artı olacaktır. On tane kalitesiz çantanız olacağına iki tane kaliteli çantanız olsun.

Makyaj

Trend Görünmek İçin İpuçları
Her zaman bundan bahsediyoruz. Çabuk makyaj, doğal makyaj, hafif makyaj diye tabir ettiğimiz makyaj türünü günlük yaşamınızda, sokağa çıktığınızda uygulayabilir, en basit hamleler ile en güzel görünümü elde edebilirsiniz. Majyak konusunda her zaman aşırıdan kaçının. Davetler de biraz daha ağır makyaj tabii ki yapılır ama abartmamak şartıyla. Makyaj malzemelerini seçerken de en önemli varlığınız cildinizi korumak adına kaliteden kesinlikle şaşmayın. Malum ucuz veya kalitesiz makyaj malzemeleri kullanımı sonucu kadınların yaşadığı büyük sorunlar çıkabiliyor. Dikkatli olun, makyaj trendini takip edin.