Yazımıza klasik bir cümle ile giriş yapıyoruz… Düğün sezonu yaklaşıyor! Peki aklınızda bir model var mı? Eğer aklınızda bir model belirlemediyseniz ya da hiç düşünme fırsatınız olmadıysa, bu yazının sonunda aklınızda birkaç fikrin oluştuğuna şahit olacaksınız.

Hayatınızın en önemli günü için yaptığınız gelinlik seçimi oldukça önemlidir. Düğün gününüzden sonra fotoğraflara bakarken, suratınızın düşmemesi ve üzgün hissetmemeniz için size özel gelinliği bulmalısınız. Bu doğru gelinliği bulmanın en önemli ipuçlarından biri de düğünün yapılacağı mekan ve bu mekanın konseptidir.

Gelinlik Seçmenin İpuçları

En Zor Karar

Hayatımız boyunca verdiğimiz en zor kararlar listesinin ilk sıralarında gelinlik seçimi de geliyor. O kadar çok model var ki; kafamızın bu kadar karışması oldukça normal. Bunu sizin için kolaylaştırmanın yolu ise şu: Düğün konseptinize göre gelinlik modelinizi tercih etmek!

Hayalinizde hep bir kır düğünü konsepti ile evlenmek varsa, uçuşan ve hareketli modeler tam size göre! Çimlerde yürümeniz daha zor olacağından hafif kumaşlı bir gelinlik seçmenizde de fayda var. Dantel, tül ve organze detaylar, sizi bir kır düğününde prenses gibi gösterecek detaylardan. Bu temada bir düğün geceniz olacaksa fazla ışıltılı taşlardan ve uzun kuyruklu modellerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Vintage gelinliklere de göz atmayı unutmayın. Vakko ve Oleg Cassini gibi markaları bir an evvel radarınıza alın.

Gelinlik Seçmenin İpuçları

Kır düğününün tam aksi yönünde şatafatlı bir salon düğünü mü yapmak istiyorsunuz? Kaliteli satenler, tafta, ipek ve ağır işlemeleri olan bir gelinlik seçimi yapabilirsiniz. Ne de olsa salon düğünlerinde istediğiniz kadar abartıya kaçabilmekte özgürsünüz. Upuzun bir kuyruk, taşlı detaylar, kabarık ya da dar kesim modeler… Kimse gözünü sizden alamayacak! Bunun için Pronovias, Pierre Cardin gibi markaları incelemenizi öneririz.

Gelinlik Seçmenin İpuçları

Sessiz sakin bir şekilde kumsalda romantik bir düğün hayal ediyorsanız, gelinlik modeliniz de aynı düğün temanız gibi yalın ve zarif olmalı. Deniz kenarında zorlanmamak adına seçiminizi mini modellerden yana da yapabilirsiniz. Çok aşırıya kaçmadan dantel ve uzun kuyruk detaylarını kullanabilirsiniz. Vintage modeler de bu temadaki düğünler için fazlasıyla uygundur.

Gelinlik Seçmenin İpuçları

Ve Gelelim Havuz Başı Düğünlerine…

Yaz aylarında fazlasıyla tercih sebebi olan bu konsept için en uygun olan modeler, yarım A kesim, dar kesim ve deniz kızı modelleridir. Seçiminizi saten, tül, organze, şifon gibi istediğiniz kumaşlardan yana kullanabilirsiniz. Bunun için Aysira ve Akay Gelinlik gibi markaları incelemenizi tavsiye ederiz. Dilediğiniz taşları kullanmakta da bir zarar yok. Aman dikkat gecenin sonu havuzda bitmesin!

Gelinlik Seçmenin İpuçları

Hayatınızdaki en zor kararlardan birini verirken, düğün konseptinize ve vücut şeklinize göre en doğru kararı vermeye çalışın. Çok kararsız ve çaresiz kaldığınızı düşündüğünüz anlarda moralinizi sakın bozmayın, doğru gelinlik zaten sizi bulacaktır.