Bir kozmetik mağazasında ruj denemek istiyoruz ve bunu ruju direkt dudağa sürmeden yapmalıyız. Peki nasıl? Bu sorunun cevabını Hollywood ünlülerinin makyaj artisti Rae Morris veriyor…

Neredeyse hepimiz makyaj malzemelerinin renklerini elimizin üzerine sürerek deneriz. Kenara ayrılan rujlar muntazam bir şekilde elin üstüne sürülür ve ortaya örnek bir renk kartelası çıkar. Fakat elimizin üzerinde harika duran rujlar bazen dudağımızda aynı etkiyi yaratmaz. Bunun sebebi ise elinizin rengiyle dudaklarınızın renginin aynı olmaması. Rujları test ederken elinizin üstü yerine parmak uçlarınızı kullanın böylece kırmızı ya da mavi alt tonlu rujlarıdan hangilerinin size daha uygun olduğunu anlayabilirsiniz.

Nude ruj seçerken, dudaklarınızın doğal renginden bir iki ton koyu ya da açık seçenekleri tercih edin. Eğer seçtiğiniz ruj ten renginizle birebir örtüşüyorsa sizi son derece solgun gösterir.

Ruj seçerken artık elinizin üzerine sürülmüş renklere bakmak yerine parmak uçlarınıza ruj sürüp dudağınıza yaklaştırın. Böylece hangi rengin öne çıktığını görebilirsiniz.