Mıknatıslı kirpik yani bir diğer adıyla manyetik kirpik kadınlar tarafından oldukça merak ediliyor. Seyrek ve dökülen kirpik yapısına sahip olmak aynı zamanda da kirpikleri olduğundan dagha fazla gür göstermek için tüm kadınlar mıknatıslı kirpik (manyetik kirpik) arayışına girmiş durumda. Sizinde kirpiklerinizde başınız dertteyse ve mıknatıslı takma kirpik nedir, nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız sizler için araştırıp bir araya getirmiş olduğumuz bilgilere göz atabilirsiniz.

Mıknatınıslı takma kirpik (mantyetik kirpik), son zamanlarda çok fazla merak edilen ve aranan ürünler arasında yer alıyor. Türkiyede henüz satışı başlamamasına rağmen sosyal medya hesaplarından bir çok blogger tarafından paylaşılmaya başlandı bile.

Özellikle bakımlı olmayı seven ve gür kirpiklere sahip olmak isteyen kadınlar tarafından çok fazla merak edilen mıstanıslı kirpiği inceleyelim.

İlk olarak mıknatıslı kirpik nedir sorusuyla başlamak istiyoruz.

Mıknatıslı kirpik nedir?
Normal takma kirpik görünümünde ve kirpik kısımlarında mıknatıs yer alan, göze iki ayrı kirpik ile alt ve üstten tutturulup takılan bir kirpik çeşididir.

Mıknatıslı kirpik nasıl takılır?
Mıknatıslı kirpik nasıl takılır sorusu bir çok kadın tarafından merak ediliyor. Mıknatıslı kirpiğin diğer takma kirpiklerden farkı içerisinde yer alan manyetik alanlarla kirpiklere takılıyor olmasıdır. Kullanımı oldukça kolay olan mıknatıslı kirpik, bir çok kişi tarafından merak ediliyor ancak kullananların çoğu memnun kalmadıklarını, kullanımının takma kirpikten daha zor olduğunu belirtiyorlar.

Mıknatıslı takma kirpik nasıl takılıyor?
Mıknatıslı takma kirpik parlak ve gösterişli bir kutu içerisinde satılıyor. Kutunun içerisinde mıknatıslı kirpikten 4 adet bulunuyor. İlk olarak 1. Parçayı alt kirpiğe uyguluyoruz. Daha sonra diğer kirpiği kşrpiğin üst tarafına uygulayarak altta kalan kirpikle birleşmesini sağlayın. Birbirine denk getirmesi zor olduğundan takarken oldukça dikkat edilmesi gerekiyor.

Kimi bloggerlar tarafından beğenilen mıknatıslı takma kirpik takarken herhangi bir yapıştırıcı kullanılmadığı içinde gözler kapalı olduğunda dahi kalın bir yapıştırıcı izi bulunmadığı için oldukça doğal durduğu söyleniyor. Ancak kullanan diğer makyaj bloggerları da tam tersi açıklamalarda bulunarak kirpikleri döktüğüne ve göz kapağına zarar verdiğini söylüyorlar.