Her zaman vazgeçilmezlerden olan ve bu yılda popülerliği değişmeyen ürünlerden biridir kot pantolon.Peki alışveriş yaparken kot pantolon seçmekte zorlanıyor musunuz? Öyleyse seçim yapmanızı kolaylaştıran önerilere bir göz atın. Kot pantolon alırken bunlara dikkat ederseniz işiniz gayet kolay olacaktır.

1Beden

Kot Pantolon Seçmenizi Kolaylaştıracak 5 Öneri


Her kıyafette olduğu gibi kot pantolonda da beden oldukça önemli. Günlük giyilen birşey olsa bile şık olmalı. Yanlış beden seçimi sizi oldukça kötü ve modadan uzak gösterebilir. Kısa zaman içinde olmasa bile uzun vadede kot pantolonlar da bir miktar esner. Esneme payını da hesaba katarak biraz dar modeller tercih edebilirsiniz.

2Bel Yüksekliği

Kot Pantolon Seçmenizi Kolaylaştıracak 5 Öneri


Düşük bel veya yüksek bel arasında kalıyorsanız normal bel yüksekliğini tercih edin. Rahatlığından dolayı düşük bel giymek istiyorsanız beden konusunda bahsettiklerimize dikkat edin.

3Paça Boyu

Kot Pantolon Seçmenizi Kolaylaştıracak 5 Öneri


Son yıllarda kot pantolon paçaları oldukça çeşitli. Ama bizim bahsettiğimiz paçanın boyu. Peki ideal ölçü nasıl belirlenebilir? Dar paça giyeceğinizi düşünelim. Bu durumda paçaların bilek kemiği hizasında kesilmesi uygun olacaktır. Bol paça veya normal paça giyecekseniz ölçüyü topuklu bir ayakkabı giyerken belirleyebilirsiniz.

4Siyah veya Koyu Renk Kot Pantolon

Kot Pantolon Seçmenizi Kolaylaştıracak 5 Öneri


Bahsettiğimiz diğer unsurları da göz önünde bulundurarak siyah veya koyu renk kot pantolon alırken özellikle boya ve kumaş kalitesine dikkat edin. Rengi kısa sürede atan siyah bir pantolon pek hoş görünmeyecek malum. Kumaş kalitesi de görünüm açısından iyi olmalı. Kaliteli kumaş ve renk bir araya geldiği takdirde koyu renkten korkmayın.

5Yırtık Kot Pantolon

Kot Pantolon Seçmenizi Kolaylaştıracak 5 Öneri


Bu yıl da yırtık kot pantolonlar trendler arasında. Ama nasıl yırtık? Bu size bağlı. Geniş yırtıkları olan bir pantolonu düz ve tek renkli bir üst parça ile kombinlemeyi düşünün. Göze hoş görünmeyecektir. Daha salaş bir üst ile geniş yırtıklı pantolonunuzu kombinleyebilirsiniz. Küçük yırtıklı pantolonlar için daha rahat üst seçim yapabilirsiniz. Bu arada yıtrıkların özellikle diz kapaklarındaki yırtıkların kolay bir şekilde esneyeceğini de unutmayın.

Sizin için derlediğimiz kot pantolon kombinlerine de göz atmayı unutmayın. Görseller rastgele ama fotoğraftaki kişilere pantolonun yakışıp yakışmadığına siz karar verin. :)