Çaba
Romantizmi Canlı Tutmanın Yolları
İlk adımda yapmanız gereken en büyük şey budur, çaba. İlişkinize çaba sarf ederek romantizminizi yaşatmaya ihtiyacınız var. Yaptığınız her şeye emek harcamanız gerekir. Yemek pişirmek, sohbet etmek, seks yapmak, planlamak…

Romantizmi devam ettirmek istiyorsanız, çaba sarf etmelisiniz. Elbette, bu adımların hepsi iki yönlü bir caddedir. Her adım, ikinizi sıcak ve canlı tutmak için çaba sarf etmeyi içeriyor.

Heyecanlı olun
Romantizmi Canlı Tutmanın Yolları
İlgili olun, uyanık olun, özenli olun ve etrafında olmaktan keyif alın. Orada olmanız ve ikinizin de yapması gereken her şeyin tadını çıkarmanız gerekir. Anlamlı ve olumlu sesleri benimseyin, kutlayın, eğlenin. Tarihin, samimiyetin, olayların, konuşmanın ve eğlencenin aktif bir parçası olun.

Bunu yaparsanız, ikinizin de anında birbirinize karşı daha fazla ilgi duyduğunuzu göreceksiniz. Çok uzun süredir sahip olduğunuzdan daha eğlenceli olacaksınız. Aslında, bu durum ikinize de birlikte olduğunuz ilk günlerini hatırlatabilir.

Acele etmeyin
Romantizmi Canlı Tutmanın Yolları
Her şey farklı olmalıdır. Olağanüstü, vahşi, eğlenceli ve maceracı yaklaşmalısınız. Kesin ve sabit olan durumlara takılıp kalmamalısınız. Günlük yaşamlarınızda bir rutine sıkışmadığınızdan emin olmanız gerekir.

Uzun bir çalışma gününden sonra, her zaman rahatlayın ve rutin bir şekilde takılmayın. Spontane, eğlenceli şeyler yapmak için hâlâ zaman ayırmaya ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Romantizmi Canlı Tutmanın Yolları

Seks, herhangi bir ilişkide belirleyici bir faktör olmamalı. Siz ve eşiniz hayatlarınızdan fiziksel olarak uzaklaşmadığından emin olun. Cinsel hayatınız sizi duygusal olarak tamamen farklı bir şekilde bağlayan şeydir.

Romantikliğinizi canlı tutmak isterseniz, ikinizin de seks yapması, duygusal ve fiziksel olarak bağlanması ve ter dökmesi gerekir. Çok eğlenceli, vahşi, aktif ve sık seks hayatınız yoksa her şey değişmeye başlar.

İletişim
Romantizmi Canlı Tutmanın Yolları
Romantikliğinizi hayatta tutmak istiyorsanız, birbirinizle iletişim kurmalısınız. Sadece her şeyden konuştuğunuzdan emin olmanız gerekmez. Eşinizle her şeyden söz edebilmeniz gerekir. Sonuçta, ikiniz arasında bu aşinalık, açıklık, bağlanma, bağ, dürüstlük ve konfora ihtiyacınız var.

Herhangi bir konuyla ilgili konuşmayı reddederseniz, konuşulmayan sorunlar, şüpheler ve endişeler yalnızca büyümeye devam edeceğinden bu kıvılcımı kaybedeceksiniz. Bu daha sonra öfkenin artmasına neden olacaktır.

Plan yapın
Romantizmi Canlı Tutmanın Yolları
Yakın ve uzak geleceğinizi planlarsanız, siz ve eşiniz doğru şeyler yaparsınız. Her ne kadar ikiniz de bu planlar hakkında heyecanlı olursanız olun, geleceğinize ne kadar uzakta olursanız olun, planlar yaparak, sevdiğinizi ve birbirinizle birlikte olmak istediğinizi göstereceğiniz için sevgi ve sevincini de göstereceksiniz.

Sevginizi gösterin
Romantizmi Canlı Tutmanın Yolları
Duygularınızı gösterin, romantik ve sevecen olun. Eşinize, sözlü ve fiziksel eylemler yoluyla sevgiyi göstererek hem siz hem de eşinizin ilişkide daha büyük bir güvenlik hissi duyduğunuzu ve ayrıca mutlu olduğunu göreceksiniz.

Romantizminizi devam ettirmenin en iyi cevabı eşinizi mutlu etmekten geçiyor. İlişkiniz üzerinde çalışmanız, keyfini çıkarmanız, ona minnettar olduğunuzu göstermeniz ve birlikte yeni şeyler denemeniz gerekiyor.