İMA’nın 2 yıl İstanbul’da, 3. yıl ise London College of Fashion’da eğitim şansı sunan Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı’nın ilk yetenek sınavı 31 Mayıs’ta gerçekleşecek.

İMA’nın 2 yıl İstanbul’da, 3. yıl ise London College of Fashion’da eğitim şansı sunan “Moda Tasarımı ve Teknolojisi Kadın Giyim” ve “Moda Tasarımı ve Teknolojisi Erkek Giyim” Lisans Programları’nın ilk yetenek sınavı 31 Mayıs’ta gerçekleşecek.

İMA lisans düzeyinde eğitim veren Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı için Güz Dönemi öğrencilerini seçmeye başlıyor. 3 yıllık olan program, London College of Fashion’da eğitim ve diploma şansı sunuyor. 2 yılı İstanbul’da İMA’nın akademik ortamında devam eden, 3. yılda ise öğrencilerin yeterliliklerine ve tercihlerine göre Londra’da veya İstanbul’da okuma şansı sunan Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı, bu sene kadın giyim ve erkek giyim tasarımı olarak alternatif eğitim imkanı sunuyor.

Erkek giyim tasarımına olan yoğun ilginin yanı sıra erkek giyim koleksiyonlarının stil ve klasikliğin dışına çıkma anlamında gelişiyor olması, sektörün ihtiyaçlarını yakından takip edip, değerlendiren bir eğitim kurumu olan İMA’nın tasarım programını Moda Tasarımı ve Teknolojisi Kadın Giyim ve Erkek Giyim Lisans Programı olarak ayrıştırmasının altındaki en önemli nedenlerden.

Öğrencilerini, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da yapılan mezuniyet defilesi ile sektörle buluşturan tek moda okulu olan İMA’nın yetenek sınavına siz de katılın, moda kariyerinizin ilk adımını atın!

Sınav tarihi : 31 Mayıs 2014, Cumartesi
Sınav saati : 10:00-12:00
Sınav yeri : İstanbul Moda Akademisi, Teşvikiye Cad. No: 10/1 Nişantaşı/ İST.
Detaylı bilgi  : 0212 219 41 41 (1006)