Ana Sayfa Etiketler Sarkık göğüsler

Etiket: sarkık göğüsler


Sigara Göğüslerde Sarkmaya Neden Oluyor!

0

Amerikan Plastik Cerrahlar Konferansı’ndaki verilen bilgilere göre yaş ve sigara içmek göğüslerin sarkmasında daha büyük bir rol oynuyor.

Doktor Brian Rinker kadınların korkmadan emzirmelerini söylüyor.Dr. Rinker, hastaları ona emzirdikten sonra sarkan göğüslerini düzeltmeleri için gelmeye başlayınca bir araştırma yapmaya karar vermiş.

Kentucky Üniversitesi’nden bir grup meslektaşıyla birlikte 1998-2006 göğüs kaldırma veya büyütme operasyonu geçirmiş 132 kadını incelemiş.Bu kadınlarının çoğunluğunun en az bir kez hamile kaldığı kaydedilmiş. %60’ı ise en az bir kez emzirme deneyimi yaşamıştı.

Araştırma ekibi hastaların tıbbi geçmişini, kilosunu, boyunu ve hamilelik öncesi göğüs ölçülerini inceleyip değerlendirmeye tabii tutmuş. Hastaların sigara alışkanlıkları da titizlikle kayıt altına alınmış.

Emzirmiş ve emzirmemiş kadınların göğüs ölçülerindeki değişiklik arasında hiç bir fark olmadığı gözlemlenmiş.

Sigara
Göğüslerin sarkmasında emzirmeden çok başka faktörler etkili oluyor. Doğurulan ve emzirilen her çocukla göğüsler sürekli sütle dolup boşalsa da elastik yapılarını kaybetmedikleri müddetçe fazla sarkma da görülmüyor.

Sigara elastin adı verilen ve cilde esneklik kazandıran bir proteinin yapısını bozuyor. Bu nedenle sigara içen kişilerde deri esnemek yerine sarkıyor.

Göğüslerinde sarkmasında uygun sütyen takmama da önemli rol oynuyor. Bu nedenle hamilelikte veya hamilelik harici dönemlerde uygun bedende ve kaliteli sütyen kullanmak gerekiyor.

Emzirme döneminde sütle dolan göğüsler emzirme kesilince elbette bir anda eski haline dönmüyor. Uzmanlar bu dönemde göğüs kaslarını harekete geçirecek egzersizler yapıldığı takdirde sarkma yaşanmayacağını vurguluyor.

Göğüslerin Sarkmasını Nasıl Engelleriz?

0

Diyetisyenlerin neredeyse hepsi göğüslerin sarkmaması için diyet yaparken gerekli besinleri yemeye özen göstermemizi önermektedir. Bu nedenle zeytinyağı, fındık ve mısır gevreklerini tamamen kesmemeliyiz. Ünlülerin diyetisyeni olan Fern Braytton, et, balık, sebze ve meyve dengesinin zayıflarken çok önemli olduğuna parmak basıyor.

Bu besin maddelerini dengeli tükettiğimizde göğüslerde bulunan kaslar sıkılığını ve güzelliğini koruyabiliyor. Göğüslerinizin büyümesini istiyorsanız ise fitoöstrojen denilen bitkisel bir çeşit hormon olan maddeyi içeren besinler tüketilmelidir.

 Seksi ve dik göğüslerin püf noktası o bölgedeki kasları çalışmaya zorlamaktır. Beslenme ile birlikte egzersizlere de önem verirseniz göğüslerinizin sarkmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca cilt losyonları ve kremler de göğüslerinizin pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
38,852TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et
Sivilceli ve yağlı ciltlere aspirin maskesi

Sivilceli ve Yağlı Ciltlere Aspirin Maskesi

Antienflamatuvar ve kurutucu özelliğe sahip aspirinin yağlı ve sivilceli ciltlere iyi geldiği öne sürülüyor. Aspirin maskesi ile ciltteki ufak sivilceler ve kızarıklıklardan kurtulmak mümkün....