Ana Sayfa Etiketler Orgazm

Etiket: Orgazm


Kadınların Orgazm Süresini Uzatacak 6 Seks Tüyosu

0

Orgazm seks sırasında meydana gelen bir oluşumdur. Orgazm gerçekleşmediğinden çift arasında bir takım sıkıntılar meydana gelir ve girilen cinsel ilişkiden zevk alınamaz. Özellikle kadınlarda meydana gelen orgazma ulaşabilme problemi veya orgazmın kısa sürmesi gibi sorunlar oldukça bilindiktir.

Ancak size vereceğimiz bir takım ip uçları ile kadınlarda meydana gelen orgazm süresini uzatabilecek, ayrıca partnerinizin kısa süre içerisinde orgazma ulaşmasını sağlayabileceksiniz.

İşte kadınların orgazm süresini uzatacak ve orgazma ulaşmasını sağlayacak seks tüyoları…

Ses çıkarmak


Cinsel ilişki sırasında ses çıkarma eylemini kadınlarda en az erkekler kadar sevmektedir. Bu nedenle cinsel ilişki sırasında erkeğin ses çıkarması kadını daha fazla şevklendirecektir.

İlişki sırasında G noktası aramayın


İlişki sırasında G noktası aramak yerine, kadınlarda vajinal orgazmı uzun sürdürecek olan hafif eğimli olarak yukarı-aşağı sürtünmeyi deneyin.

Odaklanın


Stresli bir gün geçirdiyseniz ve sadece eşiniz istiyor diye cinsellik yaşamaya eğilimindeyseniz sakın bunu yapmayın.

Günün stresini hala üzerinizde hissediyor olmanız o an cinselliğe odaklanmanızı engelleyecektir. Bu cinsel deneyim de orgazma uzatmanın yanı sıra orgazma ulaşmayı bile güç hale getirecektir.

Erotik filmler


Cinsel ilişkiye girmeden önce erotik filmler izlemek kadınlarda orgazm süresinin uzamasına yardımcı olur.

Kegel egzersizleri


Bu durumda görev biraz kadınlara düşüyor. Eğer çok çabuk orgazm oluyor ve orgazm süresi çok kısa sürüyorsa bunun tek çaresi kegel egzersizleridir. Kegel egzersizlerini düzenli olarak yapmak ve devam ettirmek,

Kadınlardaki orgazm süresinin uzamasına ve cinsel ilişki sırasında daha sık orgazmı sağlacaktır.

Ön sevişmeyi uzun tutun


Özellikle erkekler, ön sevişmeyi boşalmadan uzun süre sürdürmeye dikkat etmelisiniz.

Kadınların Sormaya Utandığı Cinsellik Soruları ve Cevapları

0

Ne kadar açık fikirli olursak olalım bir çoğumuzun sormaya ve cevaplamaya çekindiği hatta utandığı bazı sorular var.

Özellikle konu cinsellik olduğunda kültürümüz ve yetiştirilişimiz sebebi ile çok da rahat değiliz.

Kadınların sormaya ve cevaplamaya utandığı sorular neler?

Orgazm oluyor muyum?
Yapılan araştırmalar kadınların çoğunun gerçek orgazma ulaşamadıklarını gösteriyor. Etraflarındaki kadınlardan harika orgazm hikayeleri duydukça bu konuda “Acaba benim az önce hissettiğim orgazm mıydı?” demeden duramıyorlar.
Uzmanlar orgazmın genç yaşlarda çok fazla hissedilemeyebileceğini, orta yaşa doğru ve cinsel tecrübenin artması ile çok daha keyifli orgazmlar yaşanabileceğini belirtiyor.

Sinir yapısı açısından oldukça zengin olan klitoris orgazm olmak için uyarılması gereken bir bölge. Kadınların büyük bir çoğunluğu cinsel ilişki sırasında orgazm olmamakta.Orgazm olma şekli ve süresi de kadından kadına değişiklik gösteren bir durum.

Cinsel ilişki sonrasında canımın acımasının sebebi nedir?
Cinsel ilişki sırasında sıvı salgılaması sonucunda kayganlaşan vajina cinsel ilişkiyi kolaylaştıran bir yapıya sahip. Ancak bazı durumlarda vajina içerisindeki sıvıda azalma meydana gelebiliyor bu da penisin vajina içerisine girdiği sırada kuruluk olduğundan vajina duvarlarında acıya sebep olabiliyor.

Vajinal sıvıda azalmanın sebebini öğrenmek için mutlaka doktora danışmanızı öneriyoruz.

Arka arkaya orgazm olabilir miyim?
Kadınların erkeklere nazaran orgazm olması ve gerçek hazza ulaşması çok daha meşakkatli bir iş ancak sevindirici haber kadınların orgazmı arka arkaya yaşama şansları var. Yani bir kadın arka arkaya bir kaç defa orgazm olabilir.

Vajinal duş gebelikten korur mu?
Yaygın olarak kullanılan doğum kontrol yöntemlerinden biri de vajinal duş. Oldukça ilkel bir yöntem olarak bilinse de yaygınlığını koruyor. İlişki sırasında içeri giden spermi su ile temizlemek ne yazık ki etkili olamayabiliyor. Zira rahime doğru ulaşan spermlerin ne kadarının temizlendiğini bilmek imkansız. En doğru doğum kontrol yöntemi bir uzmanın önereceği modern doğum kontrol yöntemidir.

Regl döneminde cinsel ilişkiye girebilir miyim?
Bu konuda uzmanlar da ikiye ayrılmış durumda. Regl döneminde enfeksiyonlara normalden daha fazla açık olan vajinada temizliğe dikkat edilmesi önemli. Bunun yanında regl döneminde ilişkiye girmek partneri de olumsuz etkileyebileceği düşüncesi bazı kadınları bu konuda çekimser bırakmakta.

Vajinamı nasıl temizlemeliyim?
Vajina temizliğinde kullanılmak üzere üretilmiş farklı bir çok ürün bulunmakta. Vajina temizliğini klasik sabun veya duş jelleri ile yapmamamız gerektiği konusunda uzmanlar ısrarla uyarıyor. Ancak bu temizliği sade su ile düzenli olarak yapmakta yanlış bir seçenek değil.

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?

0

481 kadının incelendiği araştırmada kadınların %80’inin orgazm taklidi yaptığı ortaya çıkarıldı.

Araştırmanın sonuçlarına göre kadınlar 4 sebepten ötürü orgazm taklidi yapıyor.

En sık verilen cevap eşlerinin kendilerini kötü hissetmesini engellemek olduğu görüldü.

İkinci sebep ise korku ve güvensizlik hissi. Seksin pozitif bir his yaratmasını ve kendilerinizi iyi hissetmek için taklit yapıyor.Ayrıca  orgazm taklidini gerçekten orgazm olmak umuduyla yaptığı da belirtildi.

Verilen cevaplardan sonuncusu ise pek şaşırtmıyor. Kadınlar cinsel ilişkiyi sonlandırmak istedikleri için orgazm taklidi yapıyor.

Psikologlar orgazm olmak umuduyla taklit yapan kadınların durumunu benzer örneklerle açıklıyor. Deprepyondaki hastaların mutlu olmak için gülümsediğini söyleyen uzmanlar “Gülümsemek mutluluk hormonunun salgılanmasını tetikliyor ve başta sahte olan gülücükler devamında kişinin gerçekten mutlu olmasını sağlıyor” diyor.

Orgazm Taklidi Yapmaya Son

0

Kadınları, cinsel arzularıyla gerçek hayatta yaşa(ma)dığı cinsellik arasındaki bariyerleri yıkmaya çağıran  Hipnoz ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Mehmet Başkak, zevk almayı öğrenmenin, mutlu ilişkiler geliştirmenin ve  orgazmın doruklarına ulaşmanın önündeki engellerin kaldırılmasının  hipnoz desteğiyle mümkün olduğunu söylüyor.

Hipnozla, yarım asırlık hayatında hissetmediği duyguları ilk kez yaşayan kadınların bile olduğunu belirten Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak, birçok cinsel sorunun bilinçaltındaki yanlış kayıtlardan kaynaklandığını ve sorunun hipnoz desteğiyle bilinçaltı düzeyde çözümlenebildiğini vurguluyor.

“ORGAZMI YAŞAMADAN ÖLMEK İSTEMİYORUM”
Hipnozla birlikte cinsel hayatı değişen çiftlerle ilgili çok sayıda vaka örneği bulunduğunu belirten Hipnoz Uzmanı Başkak, 65 yaşındaki eşi ile müracaat eden 58 yaşındaki B.B. isimli hanımefendinin  orgazmı öğrenme sürecini şöyle anlatıyor.

“40 yaşına gelmeden menopoza giren B.B., “Dergilerden, televizyondan eş-dosttan hep duyuyorum. Bir orgazm lafıdır gidiyor. Normalde şen şakrak biri olduğum halde ne zaman bu konu açılsa suskunlaşıyorum. İki çocuk annesiyim, yakında kızımın bir bebeği de olacak. 25 yılı geçti evliliğimiz ve ben orgazmın ne olduğunu yaşamadan ölmek istemiyorum. En sonunda eşimi de razı ettim ve uzman desteği almaya karar verdik, bu yaşta olabilir mi?” diyerek müracaat ediyor.

Çift ile yapılan ayrıntılı görüşmede her ikisi de benzer bir ilişki seyrini anlatıyor. Hep erkek başlıyor, kadın ise sürece dahil olup eşinin işini bitirmesini bekliyor. Eşi boşaldıktan sonra da duş alıyor ve böylece cinsel aktivite tamamlanıyor. Yıllardır 5 dakikanın altında tamamlanan bu süreçte B.B. sadece uzanıp eşinin rahatlamasını bekliyor, kendisi asla bir zevk hissetmediğini beyan ediyor.

10 SEANSTA HİPNOZLA ORGAZM BECERİSİ
10 seans süren hipnozla orgazm becerilerinin geliştirilmesi eğitiminde, 5. seanstan itibaren fark oluşmaya başladığını beyan eden çift, görüşmelere bazen ikisi birlikte, bazen ayrı ayrı katılıyor. Cinsellikle ilgili toplumsal tabuların neredeyse tamamına sahip olan B.B.’ye verilen eğitim süresinde, eşiyle birlikte cinsel mitlerin tamamından kurtuluyor. Hayal gücü tamamen pasif olan B.B.’nin hayal gücü aktif hale getirilerek; bilinçaltı düzeyde var olan ve hep bastırılmış olan haz duygusunun serbest kalması sağlanıyor… Sürecin sonucunda B.B.; eşinin her dokunuşunda yüksek bir haz algısı hissetmeye dönük bir  gelişim yaşayarak, sahip olduğu bedenin bir haz kaynağı olduğunu öğrenip, cinsel arzularının hep arttığını, boşalma anını giderek artan bir yoğunlukta yaşadığını, ilk defa sık sık kendisinin de ilişki  istediğini belirtiyor.

“KARIMI ESKİ AYARLARINA DÖNDÜRÜN”
Taze ve doğru bir bakış açsına sahip olan çift “25 yıllık evlilikten sonra  birbirimizi ilk kez tanıyoruz sanki” diyerek ilişkilerinin tazelendiğini anlatıyor. Süreç tamamlandıktan bir süre sonra, beyefendinin eşinden gizli müracaat ederek durumdan şikayetçi olması ise oldukça şaşırtıcıydı…

Koca, “Ben 65 yaşındayım, bu kadına ne olduysa beni bunalttı. Akşamları evime  gitmek istemiyorum. Ya bunu eski haline getirin ya da bana da bir çözüm bulun” diyor. Karısının performansına yetişebilmesi için beyefendi ile de performans geliştirme seanslarına başladık…”

Libidosu yüksek bir toplum olmamıza rağmen cinsel hayatımızdaki performansı düşük bulan Başkak, bu tabloda bilinçaltımızdaki önyargıların etkili olduğuna dikkati çekiyor ve cinsel mutluluk için profesyonel destek alınmasını öneriyor.

Orgazm Olamama Hakkında İlginç Gerçek!

0

Orgazm olamama hakkında ilginç gerçek!

Orgazm olamama hakkında ilginç gerçek
Orgazm olamamanın birçok sebebi var. Ancak Indiana Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada ilginç bir yarıntıya ulaşıldı. Araştırmaya göre, kadınlarda klitoris ile idrar yolu arasındaki mesafenin fazla olması orgazmı etkiliyor.

Orgazm olamama hakkında ilginç gerçek!

Orgazm olamama hakkında ilginç gerçek
Üniversitenin Anatomi Bölümü’nden Leslie Hoffman tarafından yapılan araştırmada, klitoris ile idrar yolu arasındaki mesafe 3 santimden fazlaysa orgazm olmak sadece cinsel birleşmeyle mümkün olamıyor.

Orgazm olamama hakkında ilginç gerçek!

Orgazm olamama hakkında ilginç gerçek
Daily Mail’de yer alan habere göre uzmanlar, klitoris ile idrar yolu arasındaki mesafenin 2.5 santim veya daha az olan kadınların, geleneksel ilişki sırasında kolayca orgazm olabildiğini belirtiyor.

Orgazm olamama hakkında ilginç gerçek!

Orgazm olamama hakkında ilginç gerçek

Klitoris ile idrar yolu arasındaki mesafenin 2.5 santim yerine 3 santim ya da daha fazla olması durumunda ise orgazm için kadının çok etkili bir şekilde uyarılması gerekiyor.

Orgazm Sırasında Beynimizde Neler Oluyor?

0

Bilim adamları kadınların beyinlerinin orgazm öncesi, sırasında ve sonrasındaki beyin hareketliliğini gösteren ilk filmini yaptılar. Animasyon beynin farklı bölgelerinin bir arada ahenk içinde hareket ettiğini, bu hareketliliğin en üst seviyede olduğunu ve ardından yavaşça durgunlaştığını gösteriyor.

Animasyonu yapmak için uzmanlar bir kadından fonksiyonel manyetik rezonans görüntüleme makinesinin içine uzanmasını istediler. Mastürbasyon esnasında gönüllünün beyin aktivitesindeki artış ve değişimler kaydedildi.

Bu araştırmanın yapılmasının amacı neden kadınların ve erkeklerin aynı anda orgazmı yaşayamamasının araştırılmak istenmesiydi. Söz konusu araştırmayı ABD’de Rutgers Üniversitesi’nde psikolog olan Prof. Barry Komisaruk ve ekibi gerçekleştirdi. Animasyonda doktora öğrencisi ve Komisaruk’un laboratuvarında seks terapisti olan 54 yaşındaki Nan Wise gönüllü oldu. Wise kendisiyle yapılan röportajda,” Bu benim doktora tezimin konusu. Kendimi bu konuya adadım.” diyor.

5 dakika süren filmde beynin 80 farklı bölgesinin her iki saniyede bir alınan görüntülerinin bir araya getirilmiş hali görünüyor. Animasyonda renkler kullanılmış. İlk başta koyu kırmızı olan renkler orgazma yaklaştıkça turuncu ve sarıya dönüyor, orgazm sırasında tamamen beyaz olduğu görülüyor.

Prof. Kamisaruk, “Bu araştırmanın amacı orgazm esnasında beyinde ne olup bittiğinin anlaşılabilmesidir,” diyerek Washington DC’de yapılan Society for Neuroscience(Nörobilim Derneği)nin yıllık toplantısında araştırmalarının çıkış noktasını anlattı.

Animasyon devam ettikçe ilk aktivitenin genital bölgeye dokunulmasıyla algı korteksinde görüldüğü kaydedildi. Ardından duygular ve uzun süreli hafızayı içeren beyin yapılarının toplandığı yer olan limbik sistemde hareketlilik tespit edildi.

Orgazma yaklaşıldıkça hareketlilik, beyincik ve ön korteks kısımlarına geçiş yapıyor. Bunun sebebinin artan kas gerilimi olduğu belirtiliyor. Orgazm sırasında ise hareketlilik hipotalamusta doruğa çıkıyor. Hipotalamus, oksitosin adı verilen, mutluluk hissi yaratan ve uterusu daraltan bir hormon salgılanmasıyla sorumludur.

Orgazm sonrasın tüm bu bölgelerdeki hareketlilik yavaşça sakinleşmektedir.

Komisaruk, “Beynin birbiriyle iletişimi incelemek için muhteşem bir sistem söz konusudur. Beynin seviye seviye hareket artışının ve azalmasının görüntülendiği film sayesinde, özellikle orgazm olamama sorunu yaşayan kişilerde hangi evrede problem yaşandığının tespit edilebileceğini sanıyoruz,” dedi.

Komisaruk tarafından geliştirilen yeni bir yöntemde insanlar beyin aktivitelerindeki değişikliği neredeyse aynı anda görebiliyor. Komisaruk’a göre bu bir çeşit “Neurobiofeedback” yani “Nörobiyogeribildirim”. Bu yöntem  sayesinde kişilerin endişe, depresyon ve ağrı gibi durumların üstesinden gelebileceğine inanıyor.

Profesör, “Orgazmı keyif ve mutluluk üretmenin bir yolu olduğu için kullandık. Eğer mutluluk bölgelerini nasıl harekete geçirebileceğimizi öğrenirsek, pek çok sağlık sorununun da çözümüne ulaşabiliriz,” dedi.

Hayalet Orgazm Var mı?

0

Hayalet orgazm

Hayalet Orgazm Var mı
Zincirleme orgazm nedir? Hayalet orgazm diye bir şey gerçekten var mı? Seks, erkeklerin olduğu kadar kadınların hayatının da ayrılmaz parçası, işte orgazm hakkında yanlış bilinen doğrular.

Hayalet Orgazm Var mı?

Hayalet Orgazm Var mı
Aslında orgazm hayatın doğal parçası olmasına rağmen ne kadınlar, ne erkekler bu konuda yeterli bilgiye sahipler. Üstelik duyacağımız daha pek çok şey var. Bunlardan biri de “hayalet orgazm”. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nin (Cİ-SED) verilerine göre bu konuda doğru bilinen en büyük yanlış orgazm olmakla boşalmanın aynı şey gibi algılanması.

Orgazmın tıptaki gelişmelere rağmen halen bilinmezliklerle dolu olduğunu söyleyen CI-SED Başkanı Dr. Cem Keçe, “Orgazm olmakla boşalmak aynı şey değil. Çok yanlış şekilde bu ikisi aynı anlamda kullanılıyor. Boşalma bedensel bir rahatlamayken, orgazm bedensel rahatlamaya ruhun eşlik ettiği yüksek haz veren hedonik bir durum. Orgazm sanılan durumların çoğu sadece boşalmadır.

Hayalet ağrılar

Hayalet Orgazm Var mı
Veriler cinsel tatminsizliğin altında, boşalırken orgazm yaşanamamasının bulunduğunu gösteriyor. Son yıllarda kulağımıza çalman hayalet orgazm da, cinsel tatminsizlikle bağlantılı.

Hayalet orgazmın ne olduğunu anlamak için, önce “hayalet ağrı”nın ne olduğunu bilmek gerek. Hayalet ağrı, bir uzvunu kaybetmiş İnsanlarda da, dışarıdan tamamen sağlıklı duran kişilerde de görülebiliyor.

Hayalet Orgazm Var mı?

Hayalet Orgazm Var mı
Hayalet ağrı, kesilen veya doğuştan olmayan bir organın yerinde hissedilen acı için kullanılan bir kavram. İngilizcesi ‘phantom pain’. Örneğin bacağı olmayan bir kişi, bacağının olduğu yerde dayanılmaz bir ağrı hissedebilir. Çünkü her şey beyinde başlar ve biter. Bu, sinir sistemindeki bir rahatsızlıktan kaynaklanan psikolojik ve fizyolojik bir durum. Gerçek olmayan bir ağrı.

Hayalet orgazm da aynen böyle. Birinci hayalet orgazm tipi, cinsel ilişki sırasında genital bölgeler yerine, kesilen veya doğuştan olmayan bir uzuvda hissedilen hazzın ardından kasılmalarla ortaya çıkan rahatlama hali. Cinsel birleşme sırasında olabildiği gibi, rüyada boşalma biçiminde de ortaya çıkabiliyor. Daha çok bacak ve omurilik yaralanması geçiren kişilerde görülüyor.

Komşu erojen bölgeler

Hayalet Orgazm Var mı
Vücudumuzda genital yerler dışında çok sayıda erojen bölge bulunuyor ve sinirsel uyarılar komşu olan diğer bölgeye sıçrayabiliyor. Ayrıca örneğin beyin korteksi üzerinde cinsel organlar ve bacakların uyarılma bölgeleri komşu. Bu nedenle bacakları olmayanlar, bazen bu bölgelerinde orgazm yaşayabiliyorlar.

Bacaktan beyne duyu iletecek sinirler olmadığı halde, beyinde bacakla ilgili duyuları hissedecek sinir hücreleri hala sağlam olduğu İçin, bu sinirlerin psikolojik ya da fizyolojik gereksinimlerle uyarılması ağrı ya da zevk duyusunu ortaya çıkarıyor. Hatta bazı vakalarda, omurilik kesişi olsa dahi, o bölgeden beyne cinsel uyarı gidebiliyor. Bu orgazmlarda en olası bölgeler yemek borusu, gırtlak, mide, bağırsaklar, akciğerler ve kalbi kontrol eden iç organ sinir yolları.

Hayalet Orgazm Var mı?

Hayalet Orgazm Var mı
İkinci hayalet orgazm tipi ise, sünnet ya da doğum sırasında oluşabilecek yırtıkların önlenmesi için yapılan kesiler gibi genital bölge ameliyatları veya travmalar sonrası ortaya çıkıyor. Herhangi bir cinsel uyarı olmadan ya da ameliyatlı bölgelere ritmik temaslar sonrası saniyeler içinde cinsel organlarda oluşan ritmik kasılmalar ve buna eşlik eden tatlı duyumlar görülüyor.

Böyle durumlarda kişi orgazm oluyormuş hissine kapılıyor. Oysa yeni iyileşmeye başlayan bir yaradaki tatlı kaşınma veya gıdıklanma gibi kendini gösteren bu durum, hayalet orgazmdan başka bir şey değil.

Beynin insana oyunları

Hayalet Orgazm Var mı
İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre hayalet orgazm, aslında beynin oynadığı bir oyun. Yani kişinin hissettikleri beyin tarafından farklı algılanabiliyor ve aslında var olmayan bir görüntü ortaya çıkıyor.

Diğer bir görüşe göre ise genital bölgelerdeki travmalardan veya ameliyatlardan sonra serbest sinir uçlarındaki ağrı reseptörlerinden (çeşitli uyanları alabilen, duyu organlarının yapısında bulunan özel hücre grupları veya sinir uçları) yani beyin dışındaki diğer tüm doku ve organlardan gelen uyarılar, bağımsız şekilde hayalet orgazma neden oluyor. Bunun, ezik sinir ucundaki aşın büyüme nedeniyle oluşan sinir yumağı kaynaklı olduğunu bildiren çalışmalar da bulunuyor.

Hayalet Orgazm Var mı?

Hayalet Orgazm Var mı
Baskı altındaki sinir yumakları bir epileptik odak gibi davranıp beyne sinyaller gönderiyor. Böylece orada elektrik çarpar tarzda orgazm hissi yaşanıyor. Tıbbi araştırmalara göre hayalet orgazmla cinsel temas sonrası yaşanan gerçek orgazm arasındaki farklar bunlarla bitmiyor.

Seks sonrasında çoğu kez insanda yarım bırakılmış gibi ekşi bir tat da bırakan hayalet orgazmda, en heyecanlı noktaya ulaşmak mümkün olmadığı gibi boşalma sonrasında gerginlik de oluşuyor. Ayrıca hayalet orgazm hem kadında, hem erkekte genellikle erken boşalmayla birlikte görülüyor. Bu nedenle doktorlar cinsel ilişkilerinde tatmin olamayanların, nedenleri başka yerde aramadan önce orgazmlarının kalitesine yoğunlaşmaları konusunda danışmanlık almalarını öneriyorlar.

Hayalet orgazm benzerleri

Hayalet Orgazm Var mı
Hayalet orgazm yaşamak için bir uzvun eksikliği şart değil. Hayalet orgazm, özellikle gençlerde ve beklenmedik genital travmalar veya ameliyatlar sonrası oluşan ağır ruhsal sıkıntılardan sonra daha sık görüldüğü için, psikolojik kökenli olarak değerlendiriliyor.

Sünnet, doğum sırasında oluşabilecek yırtıkların önlenmesi için yapılan kesiler gibi genital bölge ameliyatlan veya travmalar, çocukluktan başlayan ruhsal ve cinsel gelişim bozuklukları, abartılı cinsel değer yargıları, yanlış cinsel tutum ve davranışlar, cinsel partnere yönelik olumsuz duygular ve kişinin fizyolojik özellikleri de hayalet orgazm benzeri durumlara yol açabiliyor.

Hayalet Orgazm Var mı?

Hayalet Orgazm Var mı
Ayrıca gençlik yıllarından itibaren cinsellik içeren tüm konulardan rahatsızlık duyanlar, mastürbasyonu çok itici ve kaygı verici bulanlar, cinsel duygularını bastıranlar, cinselliğin zevk vermekten uzak olduğunu düşünenler ya da cinsel performanslarının iyi olmadığını sananlar, bu psikolojik baskılar nedeniyle orgazm sorunları yaşayabiliyorlar. Bu kişilerde hayalet orgazm benzeri durumlar veya bastırılmış dürtüler sonucu hayali orgazmlar yaşanabiliyor.

Hayalet orgazm yaşayanların, doğal olarak bu duruma anlam vermekte zorlandıklarını söyleyen Dr. Cem Keçe “Hayalet orgazmlar genellikle ciddi sorun yaratmaz ve zamanla azalma eğilimine girer ya da kaybolurlar. Ancak bazen sıkıcı bir karaktere bürünerek büyük sorunlara neden olabilirler. Bu durum, çoğunlukla gün boyu belirli uyaranlarla (klitorise veya penise dokunma, bacak arasına bir cisim yerleştirme gibi) kronikleşebilir. Hatta bazı yurtdışı olgularda depresyon ve intihar nedeni olabileceği bile bildirilmiştir” diyor.

Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

0

Birçok kişi, orgazmın kişinin kontrolünde olduğunu düşünür. Ancak erkeğin orgazma ulaşmasının yolu beyninden, kadının orgazma ulaşmasının yolu seks pozisyonundan geçiyor.

Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

Neden Orgazm Olamiyorsunuz
Yaygın bilinen yanlışlardan bir tanesi orgazm yetisinin, özgüven, cinsel açıklık ya da güvenme yetisine bağlı olarak kişinin kontrolünde olduğudur.

Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

Neden Orgazm Olamiyorsunuz
Hatta birçok kişi orgazmın penis boyutuyla ya da partnerin yataktaki hünerine bağlı olduğunu düşünür. Orgazm sorunu yaşayanlar bu yüzden suçluluk hissine kapılır.

Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

Neden Orgazm Olamiyorsunuz
Ancak Daily Mail’in haberine göre, bilim insanları orgazma ulaşma yetisinin kişinin kontrolüne değil anatomisine bağlı olduğunu keşfetti.

Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

Neden Orgazm Olamiyorsunuz
Erkeklerde, beyin, omurilik ve penis arasındaki sinyallarin düzgün bir şekilde çalışıyor olması gerekiyor. Eğer sinyallerde herhangi bir kopukluk olursa bu, erkeğin ereksiyonunu ve boşalmasını etkiliyor.

Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

Neden Orgazm Olamiyorsunuz
Kadınlarda ise, klitorisin seks sırasındaki yerdeğişimi orgazm olup olmamalarını belirliyor. Klitoris vajina duvarına ne kadar yakınlaşırsa, kadının orgazmı başarma ihtimali o kadar yüksektir. Bu yüzden kadınların orgazmında seks pozisyonu da çok önemlidir. Cinsel birleşme sırasında partnerlerin yüz yüze baktığı pozisyonlar kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştırıyor.

Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

Neden Orgazm Olamiyorsunuz
Ereksiyon ve boşalma sorunu yaşayan kişiler kendilerini suçlamak yerine sorunun psikolojik mi fiziksel mi olduğunu anlamak için doktora görünmeli.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,897TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et
Orgazm sırasında beynimizde neler oluyor

Orgazm Sırasında Beynimizde Neler Oluyor?

Bilim adamları kadınların beyinlerinin orgazm öncesi, sırasında ve sonrasındaki beyin hareketliliğini gösteren ilk filmini yaptılar. Animasyon beynin farklı bölgelerinin bir arada ahenk içinde hareket...