Birçok kişi, orgazmın kişinin kontrolünde olduğunu düşünür. Ancak erkeğin orgazma ulaşmasının yolu beyninden, kadının orgazma ulaşmasının yolu seks pozisyonundan geçiyor.

1. Neden Orgazm Olamıyorsunuz?


Yaygın bilinen yanlışlardan bir tanesi orgazm yetisinin, özgüven, cinsel açıklık ya da güvenme yetisine bağlı olarak kişinin kontrolünde olduğudur.

2. Neden Orgazm Olamıyorsunuz?


Hatta birçok kişi orgazmın penis boyutuyla ya da partnerin yataktaki hünerine bağlı olduğunu düşünür. Orgazm sorunu yaşayanlar bu yüzden suçluluk hissine kapılır.

3. Neden Orgazm Olamıyorsunuz?


Ancak Daily Mail’in haberine göre, bilim insanları orgazma ulaşma yetisinin kişinin kontrolüne değil anatomisine bağlı olduğunu keşfetti.

4. Neden Orgazm Olamıyorsunuz?


Erkeklerde, beyin, omurilik ve penis arasındaki sinyallarin düzgün bir şekilde çalışıyor olması gerekiyor. Eğer sinyallerde herhangi bir kopukluk olursa bu, erkeğin ereksiyonunu ve boşalmasını etkiliyor.

5. Neden Orgazm Olamıyorsunuz?


Kadınlarda ise, klitorisin seks sırasındaki yerdeğişimi orgazm olup olmamalarını belirliyor. Klitoris vajina duvarına ne kadar yakınlaşırsa, kadının orgazmı başarma ihtimali o kadar yüksektir. Bu yüzden kadınların orgazmında seks pozisyonu da çok önemlidir. Cinsel birleşme sırasında partnerlerin yüz yüze baktığı pozisyonlar kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştırıyor.

6. Neden Orgazm Olamıyorsunuz?


Ereksiyon ve boşalma sorunu yaşayan kişiler kendilerini suçlamak yerine sorunun psikolojik mi fiziksel mi olduğunu anlamak için doktora görünmeli.