Birçok kişi, orgazmın kişinin kontrolünde olduğunu düşünür. Ancak erkeğin orgazma ulaşmasının yolu beyninden, kadının orgazma ulaşmasının yolu seks pozisyonundan geçiyor.

1. Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

Neden Orgazm Olamiyorsunuz


Yaygın bilinen yanlışlardan bir tanesi orgazm yetisinin, özgüven, cinsel açıklık ya da güvenme yetisine bağlı olarak kişinin kontrolünde olduğudur.

2. Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

Neden Orgazm Olamiyorsunuz


Hatta birçok kişi orgazmın penis boyutuyla ya da partnerin yataktaki hünerine bağlı olduğunu düşünür. Orgazm sorunu yaşayanlar bu yüzden suçluluk hissine kapılır.

3. Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

Neden Orgazm Olamiyorsunuz


Ancak Daily Mail’in haberine göre, bilim insanları orgazma ulaşma yetisinin kişinin kontrolüne değil anatomisine bağlı olduğunu keşfetti.

4. Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

Neden Orgazm Olamiyorsunuz


Erkeklerde, beyin, omurilik ve penis arasındaki sinyallarin düzgün bir şekilde çalışıyor olması gerekiyor. Eğer sinyallerde herhangi bir kopukluk olursa bu, erkeğin ereksiyonunu ve boşalmasını etkiliyor.

5. Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

Neden Orgazm Olamiyorsunuz


Kadınlarda ise, klitorisin seks sırasındaki yerdeğişimi orgazm olup olmamalarını belirliyor. Klitoris vajina duvarına ne kadar yakınlaşırsa, kadının orgazmı başarma ihtimali o kadar yüksektir. Bu yüzden kadınların orgazmında seks pozisyonu da çok önemlidir. Cinsel birleşme sırasında partnerlerin yüz yüze baktığı pozisyonlar kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştırıyor.

6. Neden Orgazm Olamıyorsunuz?

Neden Orgazm Olamiyorsunuz


Ereksiyon ve boşalma sorunu yaşayan kişiler kendilerini suçlamak yerine sorunun psikolojik mi fiziksel mi olduğunu anlamak için doktora görünmeli.