Ana Sayfa Etiketler Botoks

Etiket: botoks


Botoks Rehberi…

0

Aşırı miktarlarda olduğunda bu toksin besin zehirlenmesine neden olur. Felç ile bile sonuçlanabilen gıda zehirlenmesi riskine rağmen bilim adamları bu toksinin insanlık yararına kullanılabileceği bir yöntem geliştirmiştir. Seyreltilmiş ve az miktarlarda bazı kaslara enjekte edildiğinde bu kasların zayıflamasını önlediği görülmüştür.

Kozmetik üzerine araştırma yapan doktorlar sayesinde botoks kullanılarak yüzdeki kırışıklıklar ve çizgiler düzeltilebilmektedir.

Botoks nasıl çalışır?

Botoks sinirlerden kaslara iletilen sinyalleri bloke eder. Botoks enjekte edilmiş kas artık kırışıklıklara neden olmayacak, çünkü gevşemeyecektir.

 Botoks en çok alın bölgesinde vegöz çevresindeki kırışıklıklarda kullanılır. Güneş ve yer çekimine bağlı olarak ortaya çıkan çizgiler botoks ile düzeltilemez.

Botoks nasıl uygulanır?

Botoks işlemi sadece birkaç dakika alır ve anestezi gerektirmez. Belirli kaslara ince uçlu bir iğne yardımıyla enjekte edilir ve çok az rahatsızlık verir. Tam etki almak için 1 hafta gibi bir süre gereklidir ve tedaviye başlamadan 10 gün öncesinde alkol tüketimini durdurmak önerilir. İşlemden 2 hafta öncesinde ise morarmayı azaltması için aspirin ve anti-inflamatuar ilaçların alımına ara vermek gereklidir.

Silikonsuz Göğüs Büyütme Yöntemleri

0

Plastik cerrahi uzmanları  “Breastox” olarak bilinen bir teknikle Botoks uygulamasıyla göğüslerin hem dikleştirilebildiğini hem de büyütülebildiğini belirtiyor.

Bu yöntem 30 dakikadan daha fazla sürmüyor ve göğüslere etkileyici bir görünüm kazandırıyor. Genellikle bu yöntem erken yaşta anne olmuş kadınlar tarafından tercih ediliyor. Estetik tıp konusunda uzman doktorlar botoks iğnelerinin doğumdan 3 ay sonra uygulanabileceğini belirtiyor.

Botoksla göğüs büyütme yöntemi göğüs kasına 12 enjeksiyon içeriyor. Botoks sayesinde pektoral kaslar güçleniyor ve yaşlanma ya da güneş nedenli kırışıklıklar da azalıyor. hastanın acı hissetmemesi için doktorlar iğneleri anestetik bir krem ile birlikte uyguluyor.

Ancak bazı kadınların ameliyatsız istediği göğüslere kavuşması pek mümkün olmuyor. Uzmanlar silikon taktıran kadınların botoks yöntemine güvenemeyeceğini belirtiyor.

Ayrıca, bu yöntemin etkisi de çok kısa sürebiliyor. Göğüs kaldırma ve dikleştirme etkisi ancak 3 ay sürüyor. 3 ay sonrasında aynı sürecin tekrarlanması gerekiyor.

Botoks ve Dolgu Estetiği

0
Botoks ve dolgu estetiği
Botoks, clostirdium botulinum denilen bir bakterinin oluşturmuş olduğu bir proteindir. Vücuda herhangi bir zararı olmayan bir enjeksiyondur. Botoks enjeksiyonu eskiden nörolojik, ortopedik, kas hastalıkları, göz problemleri vs. gibi bazı rahatsızlıklarda uzun yıllardır kullanılan bir ilaçtır. Yaklaşık 20 yıldır estetik amaçlı olarak da kullanılmaktadır.
Botoks, istenmeyen ve ciltte kırışıklığa neden olan mimik hareketlerini engellemek için enjeksiyon aracılığıyla kasa uygulanarak yapılır. Özellikle göz etrafında, kaş arasında, alın çizgilerinde, kaş kaldırmada, boyun çizgilerinde kullanılır.
Gözlerin dış çevresinde oluşan kazayağı denilen çizgiler, burun ile ağız kenarındaki daha yaşlı gösteren oluklar, yorgun ve bitkin bir görüntüye neden olan kaş düşüklükleri kişileri mutsuz edebiliyor. Bütün bu sorunlardan botoks ve dolgu yardımıyla ameliyatsız bir şekilde çabucak kurtulabilirler. Öğle yemeği arasında ya da akşam işten eve dönüş sırasında kısa bir mola vererek bu sıkıntılarından kurtulmak, kendinizi  daha genç ve enerjik hissetmek mümkündür.
Botoks enjeksiyonu kırışıklıklara neden olan aşırı mimiklerin geçici olarak dondurulmasını sağlar. Yüzdeki birkaç noktaya yapılan enjeksiyonla hiçbir Ağrı ya da sızı hissedilmeden basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Botoks etkisini birkaç hafta içinde göstererek aşırı mimiklerin kullanılmasını önler. Botoks doğru noktalara yapıldığı sürece yüzde donuk bir ifadeye neden olmaz. Doğal mimikler rahatlıkla kullanılabilir. Eğer iyi bir uygulama ise kişinin botoks ve dolgu yaptırdığı anlaşılmaz.
Dolgu uygulamaları
Dolgu işlemleri ise burun kenarlarından aşağıya inen ya da iki kaş arasındaki derin oluklara, göz altlarındaki çukurluk nedeniyle oluşan morlukları azaltmada, eğer ihtiyaç varsa elmacık kemiklerine, dudaklara ve dudak çevresine kontur vermek için uygulanabilir. Geçici dolguların kullanma süresi iki yıldır. Bir iki yıl sonra eğer istenirse dolgu işleminin tekrarlanması gerekir. Kalıcı dolgu kullanımı estetik cerrahlar tarafından tercih edilmez, tavsiye de edilmez.  Dolgu işlemleri de acısız ve basit bit uygulamadır.
Yağ enjeksiyonu  dolgu işlemine göre daha çok volüm gerektiren durumlarda uygulanır. Kalıcı bir uygulamadır. Zayıf yüzler ve volüm eksiklerinde daha iyi sonuçlar verir. Yüzde elmacık kemiklerine, yanak çöküklüklerine ve göz altlarına uygulanabilir.
Botoks ve dolgu işleminde doğal görünüm çok önemlidir. Bütün estetik işlemlerde olduğu gibi amaç doğal olmayan bir görünümü doğal hale getirmektir. Hastanın yüzü için hangi tekniğin daha uygun olduğuna estetik cerrahın karar vermesi çok daha doğrudur.
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op.Dr. Fatih Dağdelen 

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,985TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et
Sevgiliye Söylenebilecek En Güzel Aşk Sözleri

Sevgiliye Söylenebilecek En Güzel Aşk Sözleri

Eşinize veya sevgilinize güzel aşk sözleri söylemek istiyorsunuz, onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatmak istiyorsunuz ancak ne yazacağınızı bilmiyorsunuz. Bunun için PembeNar ekibi olarak...