Ana Sayfa Etiketler Bikini bölgesi

Etiket: bikini bölgesi


Bikini Bölgesine Ağda Yaparken Dikkat!

0

Kış bitti bitecek derken bahar yüzünü gösterdi. Dolayısıyla havuzda, denizde rahat günler geçirmek için ağda ve epilasyon sıklığını arttırmanız gerekecek. Peki, bikini bölgesine ağda yaparken başınıza gelebilecek talihsiz olaylar nelerdir? Bunlardan nasıl korunabilirsiniz?

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Ağda, enfeksiyon kapma riskinizi arttırır. Tahriş olan bölgede kıl köklerinde yırtıklar ve yaralar meydana gelebilir. Bu yaraların enfekte olmaması için kişisel temizliğe önem vermek gerekir.

Yanıklar
Dokunduğunuzda bile elinizi yakan ağdanın çok sıcak olduğunu herkes bilir. Bu nedenle hassas bikini bölgesine uygulanması yanıklara sebep olabilir. Ağdanın kesinlikle bir profesyonel tarafından sürülmesi ve yapılması gerekir. Aksi takdirde istenmeyen yanıklar ve yaralanmalar meydana gelebilir. Çok hassas bir bölge olduğundan bir kez yaralandığında iz de kalabilir.

Batık kıl kökleri
Kıl, ağda ile aniden çekildiğinde ardından incecik bir tüy çıkmaya başlar. Bu tüy yeterince güçlü olmadığından yolunu bulamayabilir ve batık dediğimiz çıkmamış tüyler söz konusu olabilir. Batıklar iltihaplanabilir ve büyük sorunlara yol açabilir.

Bikini Bölgesine Lazer Kısırlığa Neden Olur mu?

0

İnternette dolaşan dedikodulara baktığınızda lazerin kısırlığa sebep olabileceği yönündeki iddialara sıklıkla rastlarsınız. Ancak şöyle bir gerçek var ki lazer bikini bölgesine uygulandığında kısırlığa sebep olmaz. Evet, bir arkadaşınızın kardeşinin arkadaşı, bir tanıdığının başına geldiğine dair yeminler edebilir. Ancak bu pek mümkün değil.

 Elizabeth Hale konuyla ilgili şu açıklamalarda bulunuyor. “Lazer, kıl köklerini hedef alan bir epilasyon yöntemidir. Kullanılan lazerler deriye 1 milimetreden daha az girerler. Bu nedenle yumurtalıklara ulaşma ihtimali yoktur. Ayrıca lazerler pigmentler üzerinde çalıştığından doğurganlığı etkilemesi mümkün değildir,” diyor.

Hale, lazerin dermatologlar tarafından uygulanması gerektiğini vurguluyor. Bilinçsizce uygulanan lazerin yanıklara ve renk farklılıklarına sebep olabileceğini de ekliyor.