Ana Sayfa Etiketler Ağda

Etiket: ağda


Bikini Bölgesine Ağda Yaparken Dikkat!

0

Kış bitti bitecek derken bahar yüzünü gösterdi. Dolayısıyla havuzda, denizde rahat günler geçirmek için ağda ve epilasyon sıklığını arttırmanız gerekecek. Peki, bikini bölgesine ağda yaparken başınıza gelebilecek talihsiz olaylar nelerdir? Bunlardan nasıl korunabilirsiniz?

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Ağda, enfeksiyon kapma riskinizi arttırır. Tahriş olan bölgede kıl köklerinde yırtıklar ve yaralar meydana gelebilir. Bu yaraların enfekte olmaması için kişisel temizliğe önem vermek gerekir.

Yanıklar
Dokunduğunuzda bile elinizi yakan ağdanın çok sıcak olduğunu herkes bilir. Bu nedenle hassas bikini bölgesine uygulanması yanıklara sebep olabilir. Ağdanın kesinlikle bir profesyonel tarafından sürülmesi ve yapılması gerekir. Aksi takdirde istenmeyen yanıklar ve yaralanmalar meydana gelebilir. Çok hassas bir bölge olduğundan bir kez yaralandığında iz de kalabilir.

Batık kıl kökleri
Kıl, ağda ile aniden çekildiğinde ardından incecik bir tüy çıkmaya başlar. Bu tüy yeterince güçlü olmadığından yolunu bulamayabilir ve batık dediğimiz çıkmamış tüyler söz konusu olabilir. Batıklar iltihaplanabilir ve büyük sorunlara yol açabilir.

Acısız Epilasyon İçin Püf Noktaları

0

1. Ne kadar sık epilasyon yapacağınız tüylerinizin uzamasına bağlıdır. Ancak epilasyona yeni başlıyorsanız 15 günde bir uygulamanızda fayda var. Bu sayede hem ağrı eşiğiniz artar hem de tüyler fazla uzamadığı için daha az acır. Zamanla bacaklarınız bu işleme alışır ve ayda bir yapmanız yeterli olur.

2. Kişilerin ağrı eşiği değişse de hazırlık safhası ağrıyı azaltabilir. İyi nemlendirilmiş ve yağsız bir cilt epilasyon için gereklidir. Bu sayede makine tüyleri daha kolay tutabilir.

3. Her zaman en az acıyan yerden başlamak önemlidir. Bacakların alt tarafları çoğu kadın için en az ağrılı bölgedir. Daha da azaltmak için epilasyon uygulayacağınız bölgeyi eliniz ile gerginleştirin. Bu alanlardan başladığınızda ağrı eşiğiniz yükselecektir ve bu sayede daha çok acıması beklenen yerlerde fazla ağrı hissetmeyeceksiniz.

 4. Bu tür epilatörlerin temizliği de etkinliği için çok önemlidir. Kullandıktan sonra fırçasıyla temizlemeye özen gösterin.

5. Cildi çok hassas kişilerde kızarmalar meydana gelecektir. Sakın kolonya gibi açık gözenekleri tahriş edecek ürünler kullanmayın. Duşa girdiğinizde de nazik dokunuşlarla yıkamaya çalışın. Çok sıcak su ile yıkanmamaya özen gösterin. Önemli bir toplantınız ya da buluşmanız varsa bir gün önceden epilasyon yapmaya gayret edin.

6. Bacaklardaki acıyı epilasyon sonrasında azaltan jeller ve serinletici ürünler bulunmaktadır. Çoğu güzellik salonunda kullanılan ağda sonrası rahatlatıcı yağlardan edinebilir ve epilasyon sonrasında kullanabilirsiniz.