1. Flört Etme Teknikleri!

Flört Etme Teknikleri


Bir insanı seksi bulup bulmadığımıza yedi saniye içinde karar veriyoruz. Bu süre içinde, bir erkek, kadının vücudunu bastan aşağıya inceleyip en son da yüzüne bakarken, kadın, onun gözlerini ve dudaklarını inceliyor.

2. Flört Etme Teknikleri!

Flört Etme Teknikleri


“Kur yapma esnasında vücut dili çok önemlidir, çünkü hareketlerimiz, ne kadar çekici, seksi, istekli veya ümitsiz olduğumuzu açıkça belli eder” diyor Vücut Dilinin Tanımı adlı kitabın yazan Allan Pease. “Kur yaparken bazı sinyalleri bilerek ve isteyerek veririz ama bazılarını tamamen farkında olmadan karşımızdakine yollarız. Bu sinyalleri nasıl öğrendiğimiz hala kesinleşmiş değil ancak araştırmalar doğuştan olabileceğini gösteriyor” diye açıklıyor.

Bir kadının bakışları rakipleri karşısında avantaj sağlayabilir fakat erkekler daha çok onun ilişki yaşamaya uygun olup olmadığına dair verdiği sinyallerle İlgilenirler. Kadınlar bu sinyalleri bazen isteyerek, bazen de farkında olmadan verebilir.

3. Flört Etme Teknikleri!

Flört Etme Teknikleri


Bileğinizi gösterin!

İlgili bir kadın farkında olmadan bileğinin pürüzsüz olan iç kısmını karşısındaki erkeğe yavaş yavaş gösterirken, ilgisi arttıkça da iyice göstermeye başlayacaktır. Bu bölgedeki deri çok yumuşak ve pürüzsüz olduğu için, kadın vücudunun en erotik bölgesi olarak görülmüştür her zaman. (Bu hareketin içgüdüsel mi yoksa öğrenilebilir mi olduğu hâlâ tartışılıyor.)

Peşinizden gelsin!

Bir erkekten hoşlandığınızda farkında olmadan çantanıza dokunursunuz. Araştırmalara göre, bırakın kapağını açmayı, erkekler kadınların çantalarına dokunamıyorlar bile. Çantalarını, kadının kişisel bir eşyası, hatta neredeyse onun vücudunun bir parçası olarak görüyorlar. Dolayısıyla, çantanızı onun yakınına koymak, onunla ilgilendiğinizi gösterecektir. Çantanızı bilerek onun önüne koyup, ona dokunmasını sağladığınız zaman ondan hoşlandığınızı, ancak çantanızı çından uzaklaştırdığınızda da hoşlanmadığınızı düşünecektir.

4. Flört Etme Teknikleri!

Flört Etme Teknikleri


Flört testi

Önereceğimiz testi kız arkadaşlarınızla birlikteyken kolayca yapabilirsiniz! Klasik bir cumartesi aksamı bara gittiğinizde, arkadaşlarınızdan barda sizin bir fotoğrafınızı çekmelerini isteyin. Sonra da kendinize şu sorulan sorun:

• Barda nasıl duruyorsunuz?
• Elleriniz nerede duruyor?
• Çantanızı nereye koymuşsunuz?
• Omzunuza mı asılı yoksa barın üzerinde mi duruyor?

Dikkatleri üzerinize çekebilmek için aşağıda önerdiklerimizi uygulamaya başladıktan sonra bir kere daha fotoğrafınızı çektirin ve her tuvalete gittiğinizde aynanın karşısında kendi kendinize yapmanız gerekenleri hatırlatın.

5. Flört Etme Teknikleri!

Flört Etme Teknikleri


Saçınızı düzelterek, başınızı arkaya doğru atın!

Bir kadının, hoşlandığı bir erkeğin karşısında farkında olmadan yapacağı ilk harekettir. Basınızı geriye doğru atarken bir yandan yüzünüze düşen saçlarınızı düzeltmek, ona nasıl göründüğünüzü önemsediğinizi gösterir. Aynı zamanda da, koltuk altınızın görünmesi, feromon hormonunun salgılanmasını sağlayacaktır. Burada okuduğunuzdan çok daha seksi olduğuna emin olabilirsiniz!

6. Flört Etme Teknikleri!

Flört Etme Teknikleri


İfadenizi sertleştirin, dudaklarınızı Islatın veya yavaşça dudaklarınızı aralayın!

Erkekler etli ve kalın dudaklardan çok hoşlanırlar ve gülmediğiniz zaman dudaklarınız daha belirginleşir. Kadınlar cinsel olarak uyarıldıkları zaman, dudakları, göğüs uçları ve cinsel organları kan basıncından kızarır, işte bu yüzden, erkekler kırmızı rujdan hoşlanırlar. Dudaklarımız, kırmızı olduğunda, bizi kendilerinin tahrik ettiklerini düşünür ve mutlu olurlar.

7. Flört Etme Teknikleri!

Flört Etme Teknikleri


Usulca hem kendinize hem de ona dokunun!

Beynimiz, tutkularımızı belli edecek hareketleri farkında olmadan yapmamızı sağlar. Kadınların sinir uçları erkeklere göre daha güçlü olduğundan, dokunmaya karşı çok duyarlıdırlar. Eğer bir kadın ensesine, boynuna veya kalçalarına dokunuyorsa, karşısındaki erkeğe onun da dokunabileceğini göstermeye çalışıyordur. Erkekler, aradaki mesafeyi kapatmak için bir kadının kendilerine yaklaşmasını, el, kol, omuz veya sırtlarına dokunulmasını çok seksi bulurlar.

8. Flört Etme Teknikleri!

Flört Etme Teknikleri


Omzunuzun üzerinden gülümseyin!

Kalkmış bir omuz, kadın vücudunun yuvarlaklığını vurgular. Ona omzunuzun üzerinden bakın. Onunla göz göze gelince, iki- üç saniye bakmaya devam edin ve gözlerinizi kaçırın. Onunla ilgilendiğinizi göstermek için hu hareket yeterli olacaktır. Araştırmalara göre erkekler kadınların ilk bakışlarında vermek istediği mesajı algılayamıyorlar. O yüzden, birkaç kere daha bunu tekrarlayın. Dikkatini çektiğinizden emin olduğunuzda ise kaşlarınızı kaldırıp, belli belirsiz gözlerinizi açarak ona gülümseyin ve verdiğiniz sinyallerin onun için olduğunu belli edin.

9. Flört Etme Teknikleri!

Flört Etme Teknikleri


Silindir şeklinde bir eşyaya dokunun!

Farkında olmasanız da, erkek cinsel organına benzeyen bir cisme dokunmanız aklınızdan geçenleri açığa çıkarır. Bir kadın bunu yaptığında, karşısındaki erkek otomatik olarak anahtarıyla veya elinin altındaki başka bir kişisel eşyasıyla oynayarak cevap verir

10. Flört Etme Teknikleri!

Flört Etme Teknikleri


Kalçanızı bükün!

Yapılan bilimsel araştırmalara göre, doğurgan kadınların beli, kalçalarının yüzde 70’i kadar oluyor. Bu klasik kum saati şeklinin, kadın vücudunun en çok dikkat çeken özelliği olduğu tarih boyunca kanıtlandı. Psikolog Profesör Devendra Singh’in geçmiş 50 yıldaki güzellik yarışmalarına katılan kızlar ve orta sayfa güzelleri üzerinde yaptığı araştırma; erkeklerin kalça-bel oranı yüzde 70 olan kızları, kilolu olsalar bile, daha çok beğendiklerini gösteriyor. Eğer sizin vücut ölçüleriniz buna uygun değilse, siz de ayakta dururken kalçanızı öne doğru bükerek aynı görsel etkiyi yakalayabilirsiniz. Emin olun, bu küçük hile işe yarayacaktır.

Flört Etme Teknikleri
Bacaklarınızı birbirine dolayın!

Dikkati bacaklarımıza çekmek için onları birbirine dolayarak oturmak, farkında olmadan yapılan bir harekettir. Bacağımızın üzerine sıkıca bastırmak, bacağın kas yapısının ortaya çıkmasına sebep oluyor ki, bu da cinsel birleşme öncesi vücudun aldığı bir pozisyon. Dikkatleri bacaklarınıza çekmek için yapılan başka bîr hareket de kalçalarınıza yavaşça dokunmakmış.

11. Flört Etme Teknikleri!

Flört Etme Teknikleri


Otururken dizleriniz ona dönük olsun!

Bir bacağınızı öbürünün altına doğru kırın ve hoşlandığınız erkeğe dönük oturun. Bu şekilde oturmak hem çok rahattır hem de kalçalarınızın güzel görünmesini sağlar.

Ayakkabınızı ayağınızdan çıkarıp, sallayın!

Bacak bacak üzerine allığınızda tek ayakkabınızı topuğunuzdan çıkarıp sallamak rahat olduğunuzu gösterirken, ayakkabınızı topuğuna giyip çıkarmak ise cinsel bir gösterge olacaktır. Bu tavrınız, sebebini anlamasa bile, karşınızdaki erkeğin dikkatini dağıtacaktır.

12. Flört Etme Teknikleri!

Flört Etme Teknikleri


Onu kandırdınız!

Kendine güvenen, iddialı bir tipse ve onunla flörtte başarılı olduysanız, ilk adımı atabilir. Kendinize olan güveninizi ona göstermek istiyorsanız, öpüşürken istekli davranın. Stranmillis Üniversitesİ’nden Dr. Julia Greenvvood öpüşürken kafanın hangi tarafa eğilmesinin, ne anlama geldiğini araştırmış. Kadın veya erkeklerin yüzde 80’inin öpüşürken kafalarını sağa doğru eğdiğini gözlemlemiş ve yüzde 80lik bu kesimin, geri kalan yüzde 20’ye göre duygularını daha kolay ifade eden insanlar olduğunu ortaya çıkarmış.