Premium, lüks ve spor gözlükler alanında dünyada lider olan Luxottica ile olan ortaklık 10 yıl sürecek. İkonik jet set yaşam tarzının yanı sıra lüks aksesuarları ve hazır giyim eşyalarıyla tanınan Michael Kors, Luxottica ile yaptığı bu anlaşma ile markanın gözlük piyasasında global olarak yayılmasını hedefliyor. Luxottica, hem Michael Kors Koleksiyonu hem de luxotticaMichael Kors ürün grupları için 2015 İlkbaharından itibaren gözlük üretmeye başlayacak. Markanın iki lüks gözlük koleksiyonu, dünya çapındaki Michael Kors butiklerinde, departman storelarda, seçkin perakende noktalarında, bağımsız optik satış noktaları ve Luxottica’nın perakende mağazalarında satışa sunulacak.

Michael Kors’un CEO’su John D. Idol: ”Gözlük işimizde büyük bir başarı yakaladık ve ortaklığımızın optik ve güneş gözlüğü piyasasındaki lüks marka imajımızı daha da geliştireceğine inanıyoruz. Gözlük sektörünün lideri Luxottica, kusursuz tasarımı ve yüksek kalite anlayışı ile lüks markalarımız için mükemmel bir ortak. Firmamız bünyesindeki gözlük iş hacmimiz, dünya çapında büyümeye devam etmemiz açısından stratejik önem taşımaktadır” diye açıkladı.

Luxottica Group’un CEO’su Andrea Guerra ise: ”Dünyadaki en güçlü moda markalarından biri olan Michael Kors ile gerçekleştirilecek olan bu ortaklık konusunda büyük bir heyecan ve gurur duyuyoruz. Michael Kors markası, lüks segmentte tüketicilerine sunduğu heyecan verici ürünleri ile moda dünyasında önemli bir etkiye sahip. Michael Kors’un marka konumlandırması, güçlü büyüme hedefleri ve yenilikçi moda tasarım anlayışı Luxottica portföyü ile kusursuz bir şekilde örtüşüyor. Bu ortaklığın büyük bir başarı getireceğinden eminiz” diye açıkladı.