Ray-Ban, New York’ta gerçekleşen DISTRICT 1937 adlı özel etkinliği ile, yenilikçi malzemelerden oluşan son koleksiyonunun piyasaya sürülmesini kutladı. İkonik Garment District’teki bir fabrikanın eşsiz ortamında gerçekleşen ve markanın en efsanevi modelleri için ilk kez kullanılan malzemelerin keşfedilmesine yönelik davette, katılımcılar Ray-Ban’in malzemelerini deneyimleme şansı buldu. Punk rock tarzıyla, New York şehriyle anılan rock ‘n’ roll efsanesi Blondie grubunun yer aldığı etkinlikte, Ray-Ban ile şehrin rock öncüleri ve cesur tarz ikonları arasındaki uzun süreli ilişki pekiştirildi.

Ray-Ban’in yeni Never Hide What You’re Made Of reklam kampanyası, en son Ray-Ban gözlük koleksiyonunda yer alan 8 malzemeyi içeriyor. Bunların 5 tanesi etkinlikte de yer aldı: deri, denim, çelik, titanyum ve kadife. Bireyselliklerini vurgulamak ve herkesten farklı olmak isteyenler için tasarlanmış koleksiyon; dünün, bugünün ve yarının Ray-Ban severleri için klasik modelleri modern bir ayrıntı ile birleştiriyor.

DISTRICT 1937 adı; 20. yüzyılın başlarından itibaren moda, tekstil, tasarım ve üretim merkezlerinden biri olarak kabul edilen Garment District’in karakteristik tarihçesinin yanı sıra 1937 yılında A.B.D. Hava Kuvvetleri pilotları için özel nitelikli gözlükler üretmeye başlamış olan Ray-Ban kökeninin değerini de vurguluyor.

Yeni koleksiyonda kullanılmış olan malzemelerin her biri; gerek popüler kültür gerekse teknoloji üzerinde güçlü bir etkiye sahip. Bunun yanında sanatçı, tasarımcı, usta ve öncü nesillere ilham vermekte. DISTRICT 1937 konukları, her malzemenin pop ve kreatif yanını keşfederek bu malzemelerden esinlenmiş bazı çağdaş sanatçıların eserlerini görme fırsatına sahip oldu – Mark Evans’ın olağanüstü, deri tuvalleri, Anne Lilly’nin çelikten kinetik heykelleri ve Ian Berry/Denimu’nun denim başyapıtları… Fabrika workshop’unda konuklar deri, denim, çelik, titanyum ve kadife ile kendi DISTRICT 1937 ürünlerini yaratmak için çalıştı, ellerini kirletti ve yaratıcılıklarını özgür kıldı. Bir dizi workshop da Brooklyn kökenli Kayrock Screenprinters, titanyum mücevher ustası Pat Daugherty ve denim gurusu Darlene Hatchett tarafından gerçekleşti.

Etkinlik çerçevesinde konukların kendi özel güneş gözlüğünü yaratması da sağlanırken, markanın kişiye özel hizmetine ayrılmış özel alan Ray-Ban Remix Lounge yer aldı. Konuklar, Ray-Ban’ın – Wayfarer, Aviator, Clubmaster ve Erika dâhil – en ikonik sekiz modeli arasında seçim yaparak bunları, farklı gözlük camları, çerçeveler, saplar ve kutu üzerinde kendi istedikleri metinler ile kişiselleştirdi.

Blondie grubu üyesi Debbie Harry’nin, Ian Berry/Denimu tarafından yaratılmış, özel olarak hazırlanmış eşsiz portresi, 70’li ve 80’li yıllarda Debbie ve grubun New York’ta öncülüğünü yaparak yaratmış oldukları yeni müzik türü ve cesur tarzı ile ünlü, punk rock sahnelerinin bu temel taşına ithafen sergilendi. Debbie Harry’nin tarzı, her zaman karıştırma-yakıştırma anlamına gelir: haute couture’den bit pazarlarına, motosikletçi deri montlarından denim ceketlere, seksi tulumlardan metalik makyaja kadar. Debbie Harry’nin ikonik tarzı ve New York tavrı, yeni Ray-Ban koleksiyonunun da ruhunu tamamen yansıtıyor.

Blondie, New York kökenli alternatif-rock ikilisi MS MR ile birlikte özel bir canlı performans için sahne aldı. Bu, aynı Ray-Ban gibi zamana meydan okumuş grubun müziğinin de kutlandığı unutulmaz bir gece olarak hafızalarda yer alıyor. Blondie ”Ray-Ban ile upuzun bir aşk hayatımız oldu ve çok uzun zamandır Ray-Ban gözlükleri takıyoruz,” açıklamasında bulundu. ”Sadece müziğimiz ile değil tarzımız ile de deneyler yapmayı ve sınırları zorlamayı seviyoruz, bu doğrultuda Ray-Ban’ın en son keşfi olan yeni malzemeler koleksiyonu kutlamasında Ray-Ban ile işbirliğinde bulunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Ray-Ban’ın Global Marka Direktörü Sara Beneventi: ”Malzemelerin izinde yeni bir koleksiyonun piyasaya sürüldüğü bu yıl tasarım, yenilik ve tabi ki stil açısından daima öncü olmuş bir marka olan Ray-Ban için heyecan dolu bir yıl oldu. Yeni koleksiyondaki malzemelerin canlanmasına tanık olacağımız DISTRICT 1937 etkinliğinde, bu prestijli mirası kutlamaktan çok mutluyuz.” açıklamasında bulundu.

Geçici modalara daima meydan okumuş olan Ray-Ban, son 75 yıllık dönemde popüler kültürü etkilemiştir. Marka, deri, denim, çelik, titanyum ve kadife gözlük koleksiyonu ile tasarım, stil ve teknoloji sınırlarını zorlamaya devam ediyor.