Edgy Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir?
Asi ve çılgın bir giyim tarzı olarak bilinen edgy, kelime anlamıyle ‘’aksi, huysuz’’ anlamına gelmektedir. Dikkat çekmeyi seven moda severlerin tercih etmiş olduğu edgy tarzı kışkırtıcı bir tarz olarak bilinmektedir. Kombinlemesi basit olan parçalarla değişik edgy stilleri oluşturmak için fazla uğraşa gerek duyulmaz.

Dar giysiler, da jeanler, tayt ve kısa siyah elbise modelleri, deri ceketler, fermuar detayları, botlar ve zımbalı botlar bu stil için olmazsa olmazlardandır. Benzerlik bakımından punk stiline benzetilse de daha sade halidir denilebilir.

Genel olarak lise ve üniversite çağındaki kızlar tarafından tecih edilen bir tarz olmasıyla birlikte rahatlık, salaşlık ve özgürlük hissi veren giyim stilidir. Edgy tarzı oluşturmak isteyenler için salaşlık önemli bir detaydır. Edgy tarzında dar kesimler tercih edilirken salaş kıyafetlerle de edgy tarzına bürünülebiliniyor.

Ekose ve denim gömlekler, kot etek, şortlar ve koyu renk deri montlar bu stilin anahtar parçalarıdır.

Edgy Tarzı Kadınları Huysuz Mudur?
İçeriğinde fazla renk bulundurmayan ve türkçe karşılığı ”huysuz” olarak geçen edgy tarzı, çoğu kişi tarafından da ”huysuz, asi tarz” olarak ta bilinmektedir. Huysuz, tedirgin, asi, alıngan ve gergin anlamlarını taşıyan edgy tarzını tercih eden kadınlarda bu tür durumlar gözlemlenebiliyor. Yani kıyafetler yaşamımıza da yansıyabiliyor. Bu koduna ikon diyebileceğimiz Instagram fenomeni Luanna Perez’in sayfasına da göz atabilirsiniz:

https://www.instagram.com/luanna/

https://www.instagram.com/p/BbeVasRH-Xr/?taken-by=luanna

https://www.instagram.com/p/BbZI2WsDUo-/?taken-by=luanna

https://www.instagram.com/p/BbLwTjwHGi-/?taken-by=luanna

https://www.instagram.com/p/Ba_s5D3H7-i/?taken-by=luanna