Ana Sayfa Etiketler Saç boyama

Etiket: saç boyama


Saçlarınız İçin Doğru Rengi Nasıl Seçmelisiniz?

0

Saçınızı sürekli boyayıp doğru tonu bulmakta zorlanıyorsanız ve yanlış renkler kullanıyorsanız bunu önlemek için bazı önerilerimiz var.

Ten rengi önemli bir unsurdur. Bir de beden rengi vardır. Yani kaş rengi, göz rengi, saçınızın doğal rengi. Saçınızın doğal rengi ve gözlerinizin rengi saçlarınız için hangi rengi seçeceğinizi kolaylaştırmalı. Seçeceğiniz renk doğal saç renginizin alt tonlarında olmalı.

Saçlarınız İçin Doğru Rengi Nasıl Seçmelisiniz

Saç renginizi biraz açmak istiyorsanız da iki tondan fazlasını yapmamalısınız. Dönüşü olmayan bir renkle karşılaşabilirsiniz.

Röfle yaparken de ölçüyü dikkatli ayarlayın. En fazla 3-4 ton açın. İstenmeyen sonuçları önlemek için bu da önemli bir etkendir.

Saçlarınız İçin Doğru Rengi Nasıl Seçmelisiniz

Ünlü bir isimde gördüğünüz saç rengini veya saç modelini uygulamak için kendinizi zorlamayın. Belki size yakışmayacak bir görünümdür. Bu noktada kuaförünüz önemli rol oynuyor. Bu gibi büyük değişikliklerden önce mutlaka ona danışın.

Saçlarınız İçin Doğru Rengi Nasıl Seçmelisiniz

Ten renginiz esmer ise saçlarınız da koyu renk uygun olacaktır ki doğal rengi de zaten koyudur muhtemelen. Ama açık renk kullanmak istiyorsanız da dore veya sarı platin gibi renkler tercih edebilirsiniz.

Buğday tenli iseniz saçlarınız için renk alternatifi birazcık daha geniş olabilir. Kirli sarı, kızıla çalan kahve, koyu kahve veya çikolata tonlarını kullanabilirsiniz.

Beyaz tenli iseniz renkte sınırınız yok ama makyaj yapmıyorsanız saçlarınızın koyu renk olması uygun daha olabilir.

Soluk bir ten rengine sahipseniz saçlarınızı ön plana çıkararak bunu lehinize çevirebilirsiniz. Kızıl veya bakır rengi tonları size en çok yakışacak renkler olabilir. Makyaj yapıyorsanız da açık sarı tonlarını tercih edebilirsiniz. Makyaj yapmıyorsanız açık sarı ile daha solgun görünebilirsiniz.

Adetliyken Saç Boyanır mı?

0

Adet dönemlerinde neyin yapılıp neyin yapılamayacağını kadınlarımız bazen tahmin edemeyebiliyor. Adetliyken saç boyanır mı sorusuda bunun en yakın örneklerinden bir tanesi. Adet dönemlerinde kadınların vücutlarında belli başlı hormonal değişimler meydana gelir.

Hormonal değişikliklerin yanında vücut ısı miktarı da artmaktadır. Bu nedenle vücudunuza uygulayacağınız saç boyası gibi harhengi bir kozmetik işlem oluşturacağınız rengi etkileyebilir.

Saç renginde köklü değişimlerden kaçının
Saç rengini tamamen değiştirmek istiyorsanız bunu adet döneminizde yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Adet döneminde vücudunuzun fazla ısınması saç renginizde kızıllanmalara dolayısıyla da istediğiniz renk tonunun tutmasına engel olabilir.

Röfle ve balyaj adet dönemlerinde ideal
Adet döneminizde koyu ve kahverengi tonlu boyalar yapmamaya özen göstermelisiniz. Ancak açık sarı, platin sarısı gibi renkleri adet dönemlerinde yaptırabilirsiniz. Çünkü bu dönemlerde vücut ısısı da yüksek olduğundan saç renginizin açılmasına yardımcı olacaktır. Ve saç renginizi açmak için ekstra işlemlerle uğraşmanıza gerek kalmaz.

Beyazları kapatmaz
Özellikle saç diplerinde veya saçında beyazı olan kişiler adet dönemlerinde saç boyası yaptırmamaya özen göstermelidirler. Aksi taktirde yaptıkları boya bir işe yaramayacak, beyazlar saçınızı ne kadar boyarsanız boyayın kapanmayacaktır. 1-veya 2 işlemden sonra saçınızın beyaz kısımlarında istemediğiniz kızıllıklar meydana gelecektir.

Saç derisinde yanma ve kaşıntı
Adet dönemlerinde ve saçınız temiz olduğunda yaptığınız boya işlemi saç derisinde kaşıntı ve yanma hissinin oluşmasına neden olabilir.

Boya tutsa bile erken akma ihtimali söz konusu olabiliyor
Saçınızı adet döneminizde boyadığınızda , boya tutmuş bile olsa kısa süre içerisinde aktığını görebilme ihtimaliniz oldukça yüksek olabilir.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,881TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et
Genç Cildin Sırrı, Kök Hücrede Gizli!

Genç Cildin Sırrı, Kök Hücrede Gizli!

Transmed Tıp Merkezi, Kök Hücre ile birlikte, yaşlanma sonucu ciltte ortaya çıkan ve bugüne kadar tedavi edilemez olduğu düşünülen kırışıklık, gevşeme, sarkma ve yıpranmalar...