Ana Sayfa Etiketler Papatya

Etiket: papatya


Dudak Uçuğuna İyi Gelen Yağlar

0

Dudaklarınızda veya ağzınızın çevresinde çıkan bir uçuk resmen bir kabus olabilir sizin için. Ama bu uçuklardan kolayca kurtulma imkanınız da var. Hem de kendi hazırlayabileceğiniz bitkisel çözümlerle. Birlikte bakalım dudak uçuğuna ne iyi gelir?

Bu gibi uçuklar herpes virüsünün vücuda girmesiyle ortaya çıkar. Özellikle halka açık alanlarda çok daha kolay bulaşabilir, insandan insana geçebilir. Bitkisel yağlar ile uçuğu kontrol altına alabilirsiniz.

Papatya
Papatya yağı uçuk virüsüne karşı oldukça etkilidir. Ayrıca sakinleştirici etkisi de bulunmaktadır.

Karanfil
Sadece lezzetinden değil, yağından da faydalanabileceğiniz karanfil, uçuk ağrılarında oldukça etkili sonuçlar veriyormuş.

Çay Ağacı
Çay ağacı yağı uçuk virüsüne karşı antivirüs etkisi gösteriyor. Dudakta oluşan uçuklar için iyi bir çözüm kaynağı olan çay ağacı yağını deneyebilirsiniz.

Melisa Yağı
Halk arasında limon balsamı olarak da bilinen melisa yağı oldukça etkili bir antiviraldir. Fiyat olarak diğerlerine göre biraz daha pahalı olsa da etkisini görünce ücrete değdiğini göreceksiniz.

Kekik
Yapılan bir araştırmada, hemen hemen herkesin en sevdiği antimikrobiyal yağın kekik yağı olduğu ortaya çıkmış. Herpes virüsüne karşı hafif antiviral aktivite gösterdiği keşfedilen kekik yağı çok umut verici gelmiyor olabilir, ancak herpes virüsünü hızla uyuşturucu etkiye sahip.

Lavanta
Lavanta yağı da uçuklar ve şişlikler için en etkili seçeneklerden birisidir.

Kuru Cilde İyi Gelen Bitkiler

0

Cilt kuruluğu, genetik faktörlere, yaşanılan bölgenin şartlarına, hava durumuna, mevsimlere, sürekli suyla temasa bağlı olarak gelişen ve istenmeyen bir durumdur. Cilt kuruluğu sonucunda derimiz kırışıklıklara, çizgilere ve sarkmaya daha meyilli hale gelir.
Cilt kuruluğuna iyi gelebilecek bitkileri sizin için listeledik. Elbette herhangi birini kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Aloe Vera

Kuru cilde iyi gelen bitkiler
Cilt bakımı denildiğinde ilk akla gelen bitkilerden olan aloe vera, pek çok kozmetik ürün içerisinde de bulunur. Aloe vera, cilt kuruluğunun yanı sıra ufak yaraların iyileşmesinde, cildin yenilenmesi ve canlanmasında da etkin rol oynar.

Papatya

Kuru cilde iyi gelen bitkiler
Kuru ve tahriş olmuş cildinizi papatya özü ile yıkayabilirsiniz. En rahatlatıcı bitkiler arasında yer alan papatya, cildinizin nefes almasına yardımcı olacaktır.

Adaçayı

Kuru cilde iyi gelen bitkiler
Adaçayı, cilt için oldukça faydalı olan bir bitkidir. Doğal nemlendirici gören adaçayı, C ve A vitamini açısından da zengindir. Antiseptik ve antienflamatuvar özellikleriyle de bilinen bu bitkinin içerisinde demir, potasyum gibi mineraller de bulunur.

Lavanta

Kuru cilde iyi gelen bitkiler
Güzel kokulu bir bitki olan lavanta parfümlerden kremlere pek çok kozmetik üründe kullanılır. bu özelliğinin yanı sıra lavanta, nemlendirici ve enerji verici olarak da cilde uygulanabilir.

Taze kayısı

Kuru cilde iyi gelen bitkiler
Bu bitkilerin yanı sıra taze kayısı ile hazırlanmış bir maske de cilt kuruluğunu gidermede size yardımcı olacaktır. Kayısı mevsimi olmayan dönemde bu meyvenin yağını da kullanabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,969TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et
Günlük İhtiyaç Duyulan Vitaminler

Günlük İhtiyaç Duyulan Vitaminler

Hepimiz sağlıklı bir yaşam sürmek isteriz. Ve bunun için sağlıklı beslenmeye çalışırız. Besinlerden aldığımız birçok vitamin, vücudumuzdaki birçok faaliyeti başlatır ve sürdürür. Yani aslında...