Ana Sayfa Etiketler Kaş

Etiket: kaş


Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri Nasıl Olmalı?

0

Kaş şekilleri surat ifadeniz için en önemli ayrıntıdır. Kaşınızdan kopan bir telin, üzerindeki ufacık değişikliğin bile yüz ifadenizde ne kadar büyük bir değişikliğe neden olduğunu biliyor musunuz?  Bir de yanlış şekillendirilmiş ya da yüzünüze uygun olmayan bir kaşa sahip olduğunuzu düşünün.

Tüm bu kötü görünümden kurtulmanız için hazırladığımız kaş şekilleri haberini dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Oval yüze sahip olanlar için kaş şekilleri
Oval bir yüze sahipseniz keskin kavislere sahip kaşlar için için ideal. Amaç yüzünüzü daha uzun göstermektir. Bu nedenle kavisler işe yarayacaktır.aynı zamanda kaşınızın ucu aşağı doğru bitmemelidir.

Üçgen yüze sahip olanlar için kaş şekilleri
Üçgen yüzlülerin alın bölgeleri normalden biraz daha geniştir. Bu nedenle kavisli olmayan ve uzun kaş modeline sahip olmalılar. Aynı zamanda seyrek kaşlara sahip olanlar için kaş kalemini öneririz.

Kaş şekilleri (Yüz şekline göre kaş modelleri nasıl olmalı)

Dikdörtgen sahip olanlar için kaş şekilleri
Dikdörtgen yüzlüler için en uygun kaş şekli kavislidir. Ancak kesinlikle keskin kavisler vermemeye özen gösterin. Yüzün üst kısmını biraz daha geniş göstermek amacıyla kaşlarınıza kavis vermelisiniz. Aynı zamanda hafifçe kaşlarınızın arasını da doldurun.

Kare yüze sahip olanlar için kaş şekilleri
Kare yüz şekline en uygun kaş yuvarlak kavisli şekildir. Yüzünüzdeki keskin hatları dağıtmak için olabildiğinde yuvarlak hatlı kaşlara sahip olun. Aynı zamanda kaşlarınızın arasını da boş bırakmayın.

Yuvarlak yüze sahip olanlar için kaş şekilleri
Köşeli kaş şekli yuvarlak yüz hatlarına sahip biri için en idealidir. Aynı zamanda son dönemlerde bu yüz şekline sahip olanlarda düz kaşları da görmek mümkün. Oldukça da güzel duruyor. Kaşlarınızın dağınık kalmamasına ve boşluksuz olmasına özen gösterin.

Dökülen Kaşlarınızı Yeniden Eski Haline Getirin!

0

Kaş şekliniz ve kaşlarınızın gür olması göz şeklinizi ön plana çıkartmak için oldukça önemlidir. Kaşlarınızı sürekli olarak aynı noktadan almak o bölgede kaş çıkmasını engeller. Dolayısıyla zamanla kalan kaşlarınızda dökülmeye başladıkça seyrek kaşlara sahip olursunuz.

Kaşlarımızı gürleştirmek için kullandığımız kozmetik yöntemlerde bir zaman sonra işe yaramamaya başlıyor ve dökülmeyi daha fazla hızlandırıyor. Bu durumun önüne geçebilmek ve dökülen kaşlarınızı yerine getirebilmek için size muhteşem bir önerimiz var.

Kalın kaşlara sahip olabilmek için kaşlarınıza Hint yağı ile bakım yapabilirsiniz.

Hint yağı uygulaması nasıl olmalıdır?

Hint yağını uygulamadan önce kaşlarınızda boya olup olmadığından iyice emin olmanız gerekir.
Hint yağı yoğun bir kıvama sahiptir. Bu nedenle Hint yağına az miktarda zeytinyağı ekleyerek kıvamı seyreltebilirsiniz.

Karışımı boş bir kavanozda hazırlayarak iyice temizlenmiş olan kaşlarınızda, çok fazla cildinize temas ettirmeden sürebilirsiniz. Bu karışımı her gece yatmadan önce uygularsanız kısa sürede etkisini görebilirsiniz.

Kaş makyajında en doğal görünüm nasıl yakalanır?

0

Ralph Lauren’in defilesinde görev alan Makyaj Artisti Tom Pecheux, modellerin kaşlarını, kaş kitleriyle doldurmak yerine maskara kullanmayı tercih etti.

Kaşlar için kahverengi göz maskarası kullanan Tom Pecheux, “ Kaş pudrası ya da kaş kalemi kullandığımızda fazlasıyla yapay durabiliyor. Bunun sebebi, aslında deriyi de boyuyor olmamız. Maskarayla sadece kaşları boyamış oluyoruz. Böylelikle, daha doğal, 3-D bir görünüm yakalayabiliyoruz.” diyor.

Rodarte defilesinde dramatik bir görünüm yaratmayı amaçlayan Makyaj Artisti James Kaliardos ise, modellerin kaş rengine bakmaksızın, hepsi için siyah maskara kullanmış. “Tüm kaş kıllarını dikkatlice, neredeyse birer birer ve hafifçe boyadık. Bu sayede, daha güçlü ifadeler yaratabildik” diye açıklıyor.

Kaliardos, kadınların bu yöntemi kullanarak Komedyen Groucho Marx gibi görünmelerini engelleyebileceklerini hatırlatıyor.

Kaşları Güzelleştiren Makyaj Ürünleri

0

Yüz şeklinize uygun kaşlar, bakışlarınıza anlam katar ve elbette daha çekici görünmenizi sağlar.

İstediğiniz kaş biçimine kavuşmamızı kolaylaştırmak için makyaj ürünleri imdadımıza yetişiyor.

En kullanışlı ürünleri sizin için derledik.