Ana Sayfa Etiketler Göz altı morlukları

Etiket: göz altı morlukları


Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

0

Çay poşetlerini deneyin
Kafeinli çay kendisinden doğal olarak tanenlere sahiptir. Yıllardır annelerimiz, büyük annelerimiz çayları gözaltı şişliklerini almak için kullanıyorlar, bu çay poşetleri pekâlâ gözaltı morlukları için de kullanılabilir. Her gözünüz için birer poşet çayı sıcak suya koyun. Birkaç dakika sonra alacağınız poşetleri beş dakika boyunca buzdolabında bekletin ve daha sonra gözlerinizin üzerine koyun. Gözleriniz daha canlı gözükecek.

Gözaltı morluklarınız eğer ince deriye sahip olmanızdan kaynaklanıyorsa retinoid kullanın
Düzenli retinol kullanımı, kolajen üretimini arttırır ve dolayısıyla cildinize damarsal açıdan destek olur. Bu da hem derinize hacim ve sıkılık katar. Bu da cildinizi daha az ince yapar ve gözaltı morluklarınızı da çözebilir.

Eğer artan pigmentlerden dolayı gözaltı morluğunuz varsa, aydınlatıcı ürünler ve güneş kremi kullanabilirsiniz
Eğer gözaltı morluklarınız artan pigmentlerden dolayı ise bunun sebeplerinden biri güneş olabilir. Bunun için en iyi yöntem C vitamini gibi içerikler barındıran aydınlatıcı ürünler kullanmanız. Bu tarz ürünler, zamanla cilt pigmentasyonunun üstesinden gelebilir. Ayrıca başarılı bir güneş koruyucuya da yatırım yapın.

Antihistaminik ilaçlar alın
Bazı insanlar alerjik durumlarından dolayı gözaltı morluğu çekiyor ve bunu fark etmiyor olabilir. Bunun için doktor kontrolü ile size uygun bir alerji ilacına başlamak, gözaltı morluklarının çözümü olabilir.

Makyajınızı temizlerken nazik olun
Gözaltlarımız cildimizin diğer kısımlarına nazaran daha hassas bir deri parçasıdır, hatta derinin en ince olduğu yer gözaltlarımızdır. Dolayısıyla, herhangi bir rahatsızlık ve travma cildinizde yanmaya yol açabilir. Bu yüzden eğer makyajınızı mendil ile temizlemeyi tercih ediyorsanız kokusuz olan bir tanesini tercih etmeye dikkat edin. Ayrıca temizlerken öne arkaya doğru ovuşturmak yerine tek bir yöne tek hareketle yapmayı deneyin.

Daha çok uyuyun
Gözaltı morluklarınızı azaltmanın en kolay ve en ucuz yolu, uyuma düzenini oturtmuş olmanız ve günde en az 7-8 saat uyumanız en sağlıklısı.

Göz Altı Morluklarına İyi Gelen 7 Besin

0

Gözaltında meydana gelen hiper pigmentasyon gözaltında bulunan derinin renginin değişmesine ve koyulaşmasına neden olur. Bu durum uykusuzluk (ya da düzensiz uyku), yorgunluk nedeniyle meydana gelebilir. Göz altı morluklarına iyi gelecek 7 besini galeride görebilirsiniz.

Salatalık dilimleri

Göz altı morluklarına iyi gelen 7 besin
Salatalık, su açısından zengindir ve hassas göz altı derine ihtiyacı olan sıvıyı kazandırabilir. Ayrıca K vitamini içerir. K vitamini ise inflamasyonu ve renk kaybını önler. İnce ince dilimleyerek hazırladığın salatalığını kullanmadan önce buzdolabında beklet.

Patates dilimleri

Göz altı morluklarına iyi gelen 7 besin
Elinin altında salatalık yoksa, patatesi de deneyebilirsin. Patates, salatalığa oranla daha soğukluğunu daha uzun süre muhafaza eder ve bu sayede şişkinlikten kurtulmana yardımcı olur.

Maydanoz

Göz altı morluklarına iyi gelen 7 besin
C vitamini ve K vitamini açısından zengin olan maydanoz, cildine kaybettiği rengi kazandırma ve şişkinliği giderme konusunda yardım edecek. Maydanozları doğra ve sıcak suya ekle. Makyaj temizleme pedi yardımı ile göz altlarına haftada birkaç kez uygula. Sadece birkaç hafta sonra göz altı rengindeki değişimi hissedeceksin.

Avokado dilimleri ya da avokado maskesi

Göz altı morluklarına iyi gelen 7 besin
Göz altı morlukları, bazen cilt kuruluğundan kaynaklı olarak da oluşabilir. Cildini nemlendirmek için, her bir gözünün altına birer dilim avokado koy. Daha yoğun bir uygulama için avokado maskesi hazırlayabilirsin. Bir çorba kaşığı badem yağını dilimlerin üzerine sürebilirsin. Uyguladığın maskeyi çıkarıp yüzünü yıkamadan önce 10 dakika beklemelisin.

Zerdeçal maskesi

Göz altı morluklarına iyi gelen 7 besin
Zerdeçalın yükselişi devam ediyor. İçerisindeki aktif kürkümin maddesi, inflamasyonlarla savaşır, şişkinliği azaltır ve koyulaşmış cildin rengini açar. Biraz ananas suyu ile zerdeçalı karıştır ve göz altlarına direkt olarak uygula. Gözlerine değmemesine dikkat et. 10 dakika beklettikten sonra tortuları ılık bir bez yardımıyla çıkarabilirsin.

Çay poşeti

Göz altı morluklarına iyi gelen 7 besin
Kafeine tekrar teşekkür etme vakti. Sabah kendine gelmeni sağlamasının yanı sıra, cilde uygulandığında kan damarlarının büzüşmesini sağlıyor ve morlukların açılmasına yardımcı oluyor. Çayını demledikten sonra kupandan çay poşetini al, dolapta en az 20 dakika soğumaya bırak. Sonrasında çay poşetlerini göz kapaklarına yerleştir.

Süt

Göz altı morluklarına iyi gelen 7 besin
Laktik asit, protein, amino asitler, antioksidanlar ve cildinin rengini açacak diğer bileşenleri barındıran sütü, soğutulmuş olarak kullanmalısın. Pamuk parçalarını sütün içerisine batır ve göz altlarına soğuk kompres şeklinde uygula. 10 dakika beklettikten sonra yüzünü yıkayabilirsin.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,645TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et

Elie Saab Pre-Fall 2018

Elie Saab Pre-Fall 2018 tanıtım görselleri geçtiğimiz günlerde paylaşıldı. Koleksiyonda etnik çizgiler ve Amerikan tarzı dikkat çekiyor. Uzun etekler, transparan detaylar, geniş fötr şapkalar...