Ana Sayfa Etiketler Göz altı morlukları nasıl geçer

Etiket: göz altı morlukları nasıl geçer


Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

0

Çay poşetlerini deneyin
Kafeinli çay kendisinden doğal olarak tanenlere sahiptir. Yıllardır annelerimiz, büyük annelerimiz çayları gözaltı şişliklerini almak için kullanıyorlar, bu çay poşetleri pekâlâ gözaltı morlukları için de kullanılabilir. Her gözünüz için birer poşet çayı sıcak suya koyun. Birkaç dakika sonra alacağınız poşetleri beş dakika boyunca buzdolabında bekletin ve daha sonra gözlerinizin üzerine koyun. Gözleriniz daha canlı gözükecek.

Gözaltı morluklarınız eğer ince deriye sahip olmanızdan kaynaklanıyorsa retinoid kullanın
Düzenli retinol kullanımı, kolajen üretimini arttırır ve dolayısıyla cildinize damarsal açıdan destek olur. Bu da hem derinize hacim ve sıkılık katar. Bu da cildinizi daha az ince yapar ve gözaltı morluklarınızı da çözebilir.

Eğer artan pigmentlerden dolayı gözaltı morluğunuz varsa, aydınlatıcı ürünler ve güneş kremi kullanabilirsiniz
Eğer gözaltı morluklarınız artan pigmentlerden dolayı ise bunun sebeplerinden biri güneş olabilir. Bunun için en iyi yöntem C vitamini gibi içerikler barındıran aydınlatıcı ürünler kullanmanız. Bu tarz ürünler, zamanla cilt pigmentasyonunun üstesinden gelebilir. Ayrıca başarılı bir güneş koruyucuya da yatırım yapın.

Antihistaminik ilaçlar alın
Bazı insanlar alerjik durumlarından dolayı gözaltı morluğu çekiyor ve bunu fark etmiyor olabilir. Bunun için doktor kontrolü ile size uygun bir alerji ilacına başlamak, gözaltı morluklarının çözümü olabilir.

Makyajınızı temizlerken nazik olun
Gözaltlarımız cildimizin diğer kısımlarına nazaran daha hassas bir deri parçasıdır, hatta derinin en ince olduğu yer gözaltlarımızdır. Dolayısıyla, herhangi bir rahatsızlık ve travma cildinizde yanmaya yol açabilir. Bu yüzden eğer makyajınızı mendil ile temizlemeyi tercih ediyorsanız kokusuz olan bir tanesini tercih etmeye dikkat edin. Ayrıca temizlerken öne arkaya doğru ovuşturmak yerine tek bir yöne tek hareketle yapmayı deneyin.

Daha çok uyuyun
Gözaltı morluklarınızı azaltmanın en kolay ve en ucuz yolu, uyuma düzenini oturtmuş olmanız ve günde en az 7-8 saat uyumanız en sağlıklısı.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,645TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et
Göz makyajında rose gold trendi

Göz Makyajında Rose Gold Trendi!

Havaların ısınmasıyla birlikte doğada yaşanan değişime bizler de saç ve makyaj stillerimizdeki değişikliklerle eşlik ediyoruz. 2016 ilkbahar-yaz güzellik trendlerinin en popüler rengi ise rose...