Ana Sayfa Etiketler G noktası

Etiket: g noktası


G Noktası Bulunamadı!

0

G noktası, ilk kez 1950 yılında Dr. Grafenberg tarafından tanımlanan, uyarıldığında kadın orgazmını garanti ettiği belirtilen vajina duvarında fasulye şeklinde bir noktadır.Eski Hintli yazılarda da vajinada aşırı hassas bir bölge olduğuna değinilir.

Ancak Cinsel Tıp Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma bu bölgenin varlığının ispatlanamadığını gösteriyor.

Yale-New Haven Hastanesi’nden Dr. Amichai Kilchevsky tarafından yürütülen bir araştırmada uzmanlar, son 60 yıl boyunca konuyla ilgi yapılmış ve yayınlanmış makaleleri incelediler. İncelenenler arasında klinik deneyler, raporlar ve görüşler de yer alıyordu.

Tüm bu araştırmaların neticesinde hiçbir kayıtta kesin olarak G noktasının varlığının kanıtlandığına değinilmiyor.

2008 yılında yapılan bir araştırmada, orgazm yaşadığı iddia edilen kadınların vajina duvarları ultrason ile incelendi. Bu kadınların vajina duvarındaki bir bölgenin dokusunun daha kalın olduğu tespit edildi. Ancak görüntüleme sonucunda bu bulgu da kanıtlanamadı.

Bazı testlerde ise kadınların bir bölümünde G noktası diye adlandırılan bölgedeki sinirlerin diğerlerine oranla daha yoğun olduğu görülmüştü.

Dr. Odile Bouisson ve ekibi tarafından savunulan bir iddia ise vajina duvarının klitorise baskı yapması sonucunda orgazmın tetiklenmesi.

Araştırmalara göre kadınların çoğu asla yerini bulamamış olsa da G noktasının varlığına inanıyor.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
39,533TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et

Fendi Spring 2018 Ready-to-Wear

Fendi 2018 ilkbahar koleksiyonunun tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Öncelikle mankenlerin saç kesimleri, şekilleri ve renklerinin harika olduğundan bahsetmek istiyorum. Özellikle mavi ve lacivert tonlarda...