Ana Sayfa Etiketler Brezilya Fönü Zararlı mı

Etiket: Brezilya Fönü Zararlı mı


“Brezilya Fönü” Saça Zarar Veriyor mu?

0

Brezilya Fönü Saça Zarar Veriyor mu?

Kulağa böyle söyleyince çok güzel geliyor. Sabah kalkıyorsun saçlarınız fönlü, yıkanıyorsunuz saçlarınızı kurutuyorsunuz, saçlarınız yine fönlü, şapka takıyor, denize giriyor, çıkıyorsunuz ve hatta fırtınada, yağmurda kalıyorsunuz saçlarınız hiç bozulmuyor!

Bu ne biçim hayal demeyin, artık böyle şeyler hayal değil resmen çocuk oyuncağı! Çünkü artık saçlarınıza düz fön çektirip 8 ay boyunca düz ve daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Önemli olan düz saç ile yaşamaya ne kadar hazırsınız?

Her gün saçına farklı şekiller vermeyi sevenler için çokta eğlenceli görünmeyebilir. Her gün aynı düz saçlar biraz sıkıcı gelebilir. Ama daima bakımlı görünmek ve kuaförden 5 dakika önce çıkmış gibi hissetmek herhalde her kadın için inanılmaz güzel bir duygudur.

Bu uygulama ile saçlarınız hem elektriklenmeden düm düz fön çekilmiş gibi duruyor hem de saçınızın içeriğindeki mineraller kuvvetlendirerek daha sağlıklı bir görünüme kavuşturuyorsunuz saçlarınızı.

Peki, bozulmayan fön uygulaması nasıl yapılır ve sağlığa zararlı mıdır?

  • Kalıcı saç düzleştirme uygulamasını yapmadan önce saç analizi yapılıyor ve saçınızın sağlık durumuna bakılıyor.Saça koruyucu bir sprey sıkılıyor ve taranıyor.
  • Eğer saçlarınız yıpranmışsa uygulamadan önce bir bakım mutlaka yapılıyor.
  • Saçınıza düz görünümünü verecek ürün saça tamamen sürülüyor ve bekletiliyor.
  • Sonrasında saç yıkanıyor ve ısıdan ve nemden koruyacak bir bakım spreyi sıkılıyor.
  • Saçın her bir bölümü kağıt inceliğinde ayrılarak düzleştirici maşa ile düzleştirilir. Bu işlem saçın uzunluğuna göre gür olma durumuna göre yaklaşık 1-1,5 saat sürer.
  • Düzleştirilen saça ‘Sabitleyici süt’ sürülerek bekleniyor.
  • Sabitleyici üründen sonra saç durulanır ve son bakım yapılır.
  • Bu işlemden sonra fırça kullanmadan fön ile kurutulur.
  • 3 gün boyunca saç yıkanmamalı, saçında klips ya da toka kullanılmamalıdır.

Bu yapılan işlemlerden sonra saçınızı ne yaparsanız yapın 8 ay boyunca her daim fönlü şekilde kullanma özgürlüğüne sahip olmuş oluyorsunuz. Özellikle yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde her gün saçıyla uğraşmak istemeyenlere güzel bir öneri olabilir.

Bizi Takip Edin

4,032BeğenenlerBeğen
125TakipçiTakip Et
38,235TakipçiTakip Et
161TakipçiTakip Et
Cilt renginize göre allığınızı kendiniz hazırlamaya ne dersiniz

Cilt Renginize Göre Allığınızı Kendiniz Hazırlamaya Ne Dersiniz?

Allığı çok fazla kullanıyorsanız ve sürekli allık almaktan bıkıp usandıysanız evde kendi allığınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Üstelik bu allıkları bitkisel ürünlerden ve içerisine hiçbir katkı...